Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English German French Italian
um@lazy.pl
32 67 294 22
Logo serwisu.

Gmina Łazy

Samorządowy portal internetowy

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Gminy Łazy. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Aktualności

UTW w Łazach został Sportową Organizacją Seniorską Roku 2023

Filtrowanie aktualności

data od

data do

UTW w Łazach został Sportową Organizacją Seniorską Roku 2023

8 grudnia w Wojewódzkim Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach odbyła się Gala Finałowa Ogólnopolskiego Konkursu „Senior w ruchu”, organizowanym przez Głos Seniora i Stowarzyszenie Manko w Krakowie, współfinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. W kategorii Sportowa Organizacja Seniorska Roku nagroda została przyznana Uniwersytetowi Trzeciego Wieku w Łazach m.in. za organizację Międzynarodowej Olimpiady Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych „Trzeci Wiek na Start”, natomiast nagrodę specjalną w kategorii Sportowiec Roku otrzymały: Jadwiga Balcer-Dejworek oraz Zofia Wódka.  

„To dla nas ogromne wyróżnienie, że spośród tak dużej grupy stowarzyszeń i organizacji z całego kraju to właśnie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łazach otrzymał tę prestiżową nagrodę. Jesteśmy zaszczyceni stając na tej scenie w gronie najlepszych organizacji senioralnych w kraju. Ta nagroda zobowiązuje, więc już dzisiaj możemy zagwarantować, że dołożymy wszelkich starań, aby w świecie aktywnych seniorów działo się jeszcze więcej” – powiedziała Krystyna Męcik, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łazach, która z rąk prezesa Stowarzyszenia MANKO Łukasza Salwarowskiego odebrała statuetkę.

Seniorzy uczestniczący w gali podkreślili swoje zaangażowanie i zapał w promowanie zdrowego stylu życia, pokonywania granic i barier oraz rozwijania swoich pasji i talentów. Interesujące formy aktywności w przestrzeni kulturotwórczej, artystycznej, profilaktycznej, turystycznej i naukowej dostrzegła licznie zgromadzona w sali widowiskowej ośrodka kultury w Kielcach publiczność, ale także zaproszeni goście.

„Miło Was dzisiaj gościć na tej gali, która po raz kolejny zgromadziła w jednym miejscu najprężniej działające stowarzyszenia i organizacje senioralne oraz wspaniałych, aktywnych seniorów” – podkreślił Łukasz Salwarowski, prezes Stowarzyszenia MANKO, organizatora konkursu. „Gratulujemy Wam wszystkim zaangażowania i ogromu pracy na rzecz środowiska senioralnego. To dla mnie zaszczyt uścisnąć Wam dzisiaj dłoń i wręczyć te statuetki. Dzisiejszy dzień jest przypieczętowaniem Waszej całorocznej ciężkiej pracy, aby seniorom żyło się lepiej. Dzięki Wam polityka senioralna stoi dzisiaj na bardzo wysokim poziomie, a osoby w wieku 60+ są seniorami w ruchu” – podkreślił Łukasz Salwarowski.

W ramach promowania zdrowego stylu wśród seniorów z krótką prelekcją wystąpiła Krystyna Męcik, prezes UTW w Łazach, która opowiedziała o dobrych praktykach fizycznych „srebrnego” pokolenia oraz na ręce reprezentantów organizacji z całego kraju przekazała zaproszenie na przyszłoroczną olimpiadę seniorów w Łazach.

Punktem kulminacyjnym uroczystej Gali Finałowej Ogólnopolskiego Konkursu „Senior w ruchu” było wręczenie statuetek i nagród w następujących kategoriach:

SPORTOWA ORGANIZACJA SENIORSKA ROKU

1 miejsce - Uniwersytet III Wieku w Łazach

2 miejsce - Stowarzyszenie Uniwersytetu III Wieku Gliwicach

3 miejsce - Radomszczański UTW „Wiem Więcej”

Wyróżnienia: Stowarzyszenia Łączymy Pokolenia z Kościeliska, Stowarzyszenie w Kobiecym Kręgu Kiełczów, Szkoła Miecza Japońskiego w Przywidzu

SPORTOWA SENIORSKA GMINA ROKU

1 miejsce - Gmina Poraj

2 miejsce - Powiat Gdański

3 miejsce ex aequo: Gmina Bieliny i Miasto Kamienna Góra

Wyróżnienia: Miasto i Gmina Kórnik i Gmina Święciechowa

NAGRODA SPECJALNA: Hotel Gromada Medical SPA w Busku Zdroju i Kazimierzowski UTW w Bydgoszczy

SENIOR SPORTOWIEC ROKU

1 miejsce - Czesław Pluszewski

2 miejsce - Barbara Wójcik

3 miejsce ex aequo: Andrzej Szczepanik, Jerzy Kopta

Wyróżnienia: Jerzy Domański, Krystyna Czerwińska, Bolesław Osipik

NAGRODA SPECJALNA: Zofia Wódka i Jadwiga Balcer – Dejworek

Uroczystą galę uświetnił występ artystyczny w wykonaniu Michała Ciężadlika, uczestnika XIII edycji programu „The Voice of Poland”. Konkurs został dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

13

GRU

2023

223

razy

czytano

178/627

Gmina Łazy

Przydatne linki

Logo serwisu.

Dane urzędu

Gmina Łazy
42-450 Łazy
ul. Traugutta 15
woj. Śląskie
um@lazy.pl

Logo serwisu.

Godziny urzędowania

Poniedziałek 7:30 - 17:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 13:30
Logo serwisu.

O gminie

Gmina Łazy
Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.