Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English German French Italian
um@lazy.pl
32 67 294 22
Logo serwisu.

Gmina Łazy

Samorządowy portal internetowy

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Gminy Łazy. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Aktualności

W Grabowej otwarta została Zielona Pracownia

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W Grabowej otwarta została Zielona Pracownia

11 grudnia w Niepublicznej Szkole Podstawowej im. Stanisława Będkowskiego w Grabowej została otwarta Zielona Pracownia. Uczniowie będą mogli uczyć się biologii i geografii korzystając z nowoczesnego sprzętu oraz poznawać tajniki nauk przyrodniczych poprzez wykonywanie eksperymentów, obserwacji i doświadczeń.

W poniedziałek, 11 grudnia, dokładnie o godzinie 10:00 w Niepublicznej Szkole Podstawowej im. Stanisława Będkowskiego w Grabowej nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi, po którym uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście po raz pierwszy przekroczyli próg nowoczesnej Zielonej Pracowni. Dzięki wsparciu finansowemu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach nowoczesna sala dydaktyczna została wyposażona w nowe meble, biurka, ergonomiczne krzesła, stanowiska mikroskopowe, pomoce naukowe, sprzęt laboratoryjny oraz multimedialny. Nauka w takiej pracowni z pewnością będzie nie tylko miła i przyjemna, ale przede wszystkim rozwinie naukowe pasje i zainteresowania uczniów. Fizyka, geografia czy chemia nie będzie już stanowić problemu, a nowoczesne sposoby przekazywania wiedzy będą interesujące i motywujące do jej pogłębiania. Uczniowie nauczą się tutaj ekologii, ochrony środowiska, poznają życie zwierząt, roślin i owadów oraz ich znaczenie dla ekosystemu.

„To ogromna radość, że nasza szkoła uzyskała całościowe dofinansowanie na utworzenie tej pracowni w kwocie 60 tys. Ta inwestycja z pewnością stawia naszą placówkę w gronie nowoczesnych szkół i podnosi jej konkurencyjność. Mam nadzieję, że naszym uczniom i nauczycielom będzie się tutaj bardzo dobrze pracowało i ta pracownia zaszczepi w młodzieży chęć poznawania fizyki, chemii i geografii ” – powiedziała dyrektor szkoły Marta Kurzak. „Bardzo cieszymy się, że udało nam się pozyskać fundusze na ten cel. Zyskaliśmy nie tylko pomoce dydaktyczne, które pozwolą nam poprzez doświadczenia, pomiary i pokazy uczyć naszych uczniów, ale również miejsce, gdzie dzieci chętnie przebywają i bardziej interesują je zjawiska przyrodnicze” – dodała  Sylwia Szwej-Wojnarowska, koordynator projektu Zielona Pracownia.

Pracownia jest kameralna i utrzymana w ekologicznej kolorystyce. Na ośmiu dwuosobowych stanowiskach uczniowie będą wykonywać wspólnie doświadczenia, pomiary i przygotowywać projekty edukacyjne.

„Gratulujemy pozyskania środków finansowych na wykonanie tej pracowni. Dziękuję pani dyrektor szkoły i pani koordynator projektu zaangażowania w rozwój placówki. Z pewnością ta pracownia wyposażona w nowe narzędzia pozwoli na wdrożenie nowoczesnych metod przekazywania wiedzy. Uczniowie będą kształtować tutaj nowe umiejętności w nowoczesny sposób, a trudne przedmioty nie będą już stanowiły dla nich problemu i staną się przyjemne” – podkreśliła Sekretarz Gminy Łazy Ilona Pelon.

Z okazji otwarcia Zielonej Pracowni uczniowie przygotowali przedstawienie artystyczno-edukacyjne, w którym wyrazili zainteresowanie naukami przyrodniczymi oraz wykazując chęć zdobywania wiedzy i podnoszenia umiejętności wykorzystując nowoczesny sprzęt oraz pomoce naukowe.

Zielona Pracownia w Niepublicznej Szkole Podstawowej im. Stanisława Będkowskiego w Grabowej powstała dzięki wsparciu finansowemu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

12

GRU

2023

128

razy

czytano

101/549

Gmina Łazy

Przydatne linki

Logo serwisu.

Dane urzędu

Gmina Łazy
42-450 Łazy
ul. Traugutta 15
woj. Śląskie
um@lazy.pl

Logo serwisu.

Godziny urzędowania

Poniedziałek 7:30 - 17:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 13:30
Logo serwisu.

O gminie

Gmina Łazy
Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.