Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English German French Italian
um@lazy.pl
32 67 294 22
Logo serwisu.

Gmina Łazy

Samorządowy portal internetowy

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Gminy Łazy. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Aktualności

Wakacyjne atrakcje dla dzieci i młodzieży ruszyły pełną parą

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Wakacyjne atrakcje dla dzieci i młodzieży ruszyły pełną parą

Kończy się pierwszy tydzień wakacji, który w Gminie Łazy upłynął dzieciom i młodzieży pod znakiem bezpieczeństwa, turystyki, sportu i poznawania przyrody. Zajęcia realizują: Miejski Ośrodek Kultury, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Łazach, Wydział Rozwoju i Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Łazach, Park Wodny „Jura” i Centrum Squash Łazy.

W ramach wakacyjnej oferty kulturalno-turystycznej Miejski Ośrodek Kultury w Łazach zaproponował dzieciom wycieczkę do Motylarni w Czaplach Wielkich. To było niezwykłe spotkanie z egzotyczną przyrodą, wśród której królowały kolorowe motyle. To tutaj te piękne, kolorowe owady mają swoją ostoję, w której stworzone zostały optymalne warunki do życia. Grupa z Łaz była pod ogromnym wrażeniem motylarni, o której opowiedzieli jej założyciele. Dzieci z zapartym tchem obserwowały piękne owady, dowiedziały się także wiele na temat życia motyli.

3 lipca w ramach letnich zajęć dla dzieci i młodzieży w Squash Centrum Łazy #SCL odbyły się zajęcia sportowe dla uczestników „Atrakcji na wakacje” organizowanych przez Wydział Rozwoju i Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Łazach.

Grupa dzieci preferująca aktywny sposób spędzania wolnego czasu udała się w poniedziałkowy poranek do Squash Centrum Łazy, aby poznać różne formy aktywności. Na wstępie wszystkich powitał manager Jacek Pałucha, który zapoznał grupę z regulaminem obiektu, przedstawił kadrę szkoleniową i zaprosił do udziału w zajęciach. Grupa dzieci wraz z opiekunami wizytę w Centrum rozpoczęła od poznania bogatej oferty proponowanych aktywności. Dzieci odwiedziły siłownię strefę cardio, salę fitness, grotę solną i gabinet masażu. Miejscem docelowym wakacyjnej grupy była sala do gry w squasha, który okazał się nieznaną dla najmłodszych dyscypliną sportową. Po krótkim instruktażu teoretycznym dotyczącym zasad gry dzieci chwyciły za rakiety i wystarczyło kilka próbnych serwisów, aby najmłodsi poznali podstawowe chwyty i zagrania. Dzieci podczas wakacyjnych zajęć trenowały m.in. dokładność odbicia i kierunek lotu piłki. Kilkunastominutowe zajęcia okazały się intensywne i męczące, dlatego zaangażowanie grupy nagrodzone zostało zasłużonym odpoczynkiem, podczas którego dzieci dowiedziały się, że gra w squasha pomaga wyładować złą energię oraz pozbyć się stresu.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Łazach  rozpoczęła wakacyjne zajęcia dla dzieci i młodzieży spotkaniem plenerowym, którego tematem przewodnim było bezpieczeństwo. Zaproszenie do poprowadzenia spotkania przyjęła Ochotnicza Straż Pożarna w Grabowej i Komisariat Policji w Łazach. Policjanci poprowadzili wstęp do pierwszej pomocy przedmedycznej, przypominając jak pomóc poszkodowanym przed przyjazdem karetki. Podkreślili, że w ratowaniu istotna jest także dbałość o własne bezpieczeństwo, gdy udzielamy pomocy innym. Opowiedzieli o łańcuchu życia, przypomnieli, że wakacyjnym zagrożeniem może być nawet mała, niepozorna osa, przestrzegli przed nieznajomymi, którzy podstępem mogą wpędzić nas w kłopoty i omówili nadmorskie zasady, które pozwolą nam bezpiecznie wypoczywać.

Z kolei druhowie z OSP w Grabowej z pasją ćwiczyli z dziećmi i młodzieżą na fantomach i zaprezentowali sposób użytkowania automatycznego defibrylatora. Dzięki nim powiększyło się grono osób, które na widok AED nie przestraszą się, ale będą doskonale wiedzieć jak wesprzeć kogoś w potrzebie. Biblioteczna wakacyjna drużyna porozmawiała też ze strażakami o ratowaniu osób topiących się i o tym, że nawet z małym ogniem nie ma żartów. Dzieci mogły też złapać za strażacki wąż i celować strumieniem wody w wyznaczone miejsca i zobaczyć jak działa działko wodne.

Na brak wodnych atrakcji nie mogą także narzekać stali bywalcy Parku Wodnego „Jura”, gdzie w każdy piątek w godzinach 11:00-13:00 trwają zajęcia, zawody i animacje dla dzieci i młodzieży. Najmłodsi mieszkańcy Gminy Łazy mogą wziąć udział w sportowej rywalizacji, w której liczy się dobra zabawa i aktywne, wspólne spędzenie wolnego czasu.  Podczas zajęć zaproponowanych przez animatorów Parku Wodnego „Jura” zawodnicy mogą wziąć udział w niecodziennych konkurencjach np. wyścigach na pontonach, łowieniu rybek, rzucaniu piłeczek do celu oraz grze w wodną piłkę ręczną. Wzajemna rywalizacja uczy dzieci współpracy i pokazuje jak aktywnie, wesoło i ciekawie można spędzić wolny czas.

Od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 14:00 wstęp na basen dla dzieci i młodzieży szkolnej z Gminy Łazy jest bezpłatny (2 godz. dziennie za okazaniem legitymacji szkolnej).

07

LIP

2023

350

razy

czytano

264/602

Gmina Łazy

Przydatne linki

Logo serwisu.

Dane urzędu

Gmina Łazy
42-450 Łazy
ul. Traugutta 15
woj. Śląskie
um@lazy.pl

Logo serwisu.

Godziny urzędowania

Poniedziałek 7:30 - 17:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 13:30
Logo serwisu.

O gminie

Gmina Łazy
Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.