Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English German French Italian
um@lazy.pl
32 67 294 22
Logo serwisu.

Gmina Łazy

Samorządowy portal internetowy

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Gminy Łazy. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Aktualności

Koncert finałowy Festiwalu NASZ TALENT

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Koncert finałowy Festiwalu NASZ TALENT

Wczorajszy wieczór był pełen magicznych występów, które poruszyły serca wszystkich obecnych. Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach spotkali się w wielkim konkursowym finale laureaci Festiwalu NASZ TALENT. Koncert zakończył szóstą edycję Festiwalu NASZ TALENT.

Niedzielny wieczór był czasem scenicznej radości i uśmiechu, prezentacją wyjątkowych talentów wśród oklasków i wzruszeń. Każdy z uczestników występując w wielkim finale wykazał się nie tylko wspaniałym głosem, ale także ogromną pasją i zaangażowaniem w to, co robi. Młodzi wokaliści zaprezentowali na scenie swoje niezwykłe talenty, niosąc publiczności niezapomniane chwile emocji i dużą dawkę dobrej muzyki. Od dynamicznych popisów wokalnych po delikatne utwory młodzi artyści pokazali niesamowity wachlarz swoich umiejętności, zachwycając publiczność swoim talentem i profesjonalizmem.

„Festiwal „Nasz Talent” stał się nie tylko wydarzeniem, ale także prawdziwą marką, która inspiruje i jednoczy lokalną społeczność. Festiwal „Nasz Talent” to konkurs, w którym odkrywamy młode talenty. Pamiętam emocje towarzyszące pierwszemu koncertowi, kiedy dzieci po raz pierwszy miały możliwość wystąpić z towarzyszeniem zespołu. Wydawało nam się, że z biegiem lat ta formuła wyczerpie się, jednak tak się nie stało. Festiwal nadal odkrywa talenty, o czym mogliśmy się przekonać dzisiaj. Nasz Talent ma formę konkursu, ale w muzyce chodzi przede wszystkim o dostarczanie pozytywnych emocji, które poruszą naszą wewnętrzną wrażliwość. Za mnóstwo artystycznych wrażeń i wzruszeń z tego miejsca bardzo wam wszystkim dziękuję” – powiedział Burmistrz Łaz Maciej Kaczyński.

Występy laureatów były pełne energii, kreatywności i niepowtarzalnego uroku dziecięcej spontaniczności. Od małych tancerzy po śmiałków śpiewających „dojrzałe” piosenki, każdy z nich zrobił ogromne wrażenie swoimi umiejętnościami i odwagą. Koncert finałowy Festiwalu NASZ TALENT był nie tylko pięknym widowiskiem, ale także inspirującym dowodem na to, jak dzieci potrafią zaskakiwać i radować swoją naturalną ekspresją i beztroską radością życia.

„Jesteśmy dumni z każdego uczestnika, który stanął na naszej scenie i podzielił się swoją pasją z nami wszystkimi. Wasze występy były nie tylko dowodem waszych umiejętności, ale także inspiracją dla wszystkich obecnych. Dziękujemy Wam wszystkim za udział w naszym wydarzeniu i za to, że dzielicie się swoim talentem ze światem. Niech wasze głosy nadal rozbrzmiewają i inspirują innych do marzeń i osiągania celów. Czekamy z niecierpliwością na kolejne występy i kolejne niesamowite chwile na naszej scenie” – powiedział Grzegorz Piłka, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach.

24 marca na scenie swoje umiejętności wokalne zaprezentowało 25 wokalistów w pięciu kategoriach wiekowych. Jury w składzie: Joanna Świniarska – Szebeszczyk, Marcin Wawrzynowicz i Tomasz Machański oceniło wykonania i przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria Przedszkola:

1 miejsce – Michalina Mąka

2 miejsce – Agata Osikowicz

3 miejsce – Amelia Kwoczała

Wyróżnienia: Maria Olejniczak, Zofia Piekaj

Kategoria klas I-III

1 miejsce – Emilia Białas

2 miejsce – Helena Burzyńska

3 miejsce –  Maja Jurkiewicz

Wyróżnienia: Antonina Osys, Hanna Haręża, Anastazja Boiko

Kategoria klas IV-VI

1 miejsce – Kalina Piłka

2 miejsce – Alicja Jurkiewicz

3 miejsce – Antonina Haręża

Wyróżnienia: Jakub Janda, Barbara Hyla, Lena Prusik, Lena Pogoda, Maja Szamota

Kategoria klas VII-VIII

1 miejsce – Bartosz Kałużny

2 miejsce – Amelia Banasiak

3 miejsce – Julia Widomska

Kategoria szkoły średnie

1 miejsce – Anna Wolska

2 miejsce – Adrianna Pilarska

3 miejsce – Zofia Bocheńska

Komisja festiwalowa podkreśliła wysoki poziom muzycznego konkursu, pogratulowała laureatom i wręczyła dyplomy i upominki. Joanna Świniarska – Szebeszczyk, Marcin Wawrzynowicz i Tomasz Machański złożyli także podziękowania opiekunom artystycznym i rodzicom, którzy każdego dnia dokładają starań, aby dzieci i młodzież rozwijali swoje talenty.  Laureaci z rąk Burmistrza Łaz Macieja Kaczyńskiego i dyrektora Miejskiego Ośrodku Kultury Grzegorza Piłki odebrali statuetki upamiętniające ich udział w konkursie. Wyjątkowe podziękowania przyjęli również muzycy, którzy towarzyszyli młodym wokalistom na scenie i którzy wspaniale uzupełnili występy, dodając harmonii do każdej piosenki. Od pulsujących rytmów perkusji po melodyjne dźwięki gitary towarzyszący muzycy  zapewnili nie tylko doskonałą oprawę muzyczną, ale także niesamowitą atmosferę, która sprawiła, że każdy występ był wyjątkowy. Dzięki zgranej współpracy i doskonałej komunikacji muzycznego bandu z wokalistami, koncert był niezapomnianym przeżyciem zarówno dla wykonawców, jak i dla publiczności. Laureatom na scenie towarzyszyli trenerzy artystyczni: Weronika Skalska i Piotr Tłustochowicz, którzy przeprowadzili trzydniowe warsztaty wokalne, a podczas finałowego koncertu wspierali najmłodszych tworząc chórki i stwarzając bezstresową atmosferę sceniczną dla swoich uczniów. Oni także z rąk laureatów festiwalu przyjęli szczególne podziękowania.

6 edycja Festiwalu NASZ TALENT rozpoczęła się 23 lutego przesłuchaniami w przedszkolach i szkołach podstawowych. 2 marca w Miejskim Ośrodku Kultury odbyły się przesłuchania dla uczniów szkół średnich oraz studentów do 26 roku życia zamieszkujących bądź uczących się na terenie Gminy Łazy. W dniach 20-23 marca odbyły się trzydniowe warsztaty wokalne oraz trening ruchu scenicznego, które prowadzili: Weronika Skalska i Piotr Tłustochowicz. Warsztaty przygotowały laureatów muzycznego konkursu do koncertu finałowego, który odbył się w niedzielę 24 marca o godzinie 17:00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach.

25

MAR

2024

111

razy

czytano

31/549

Gmina Łazy

Przydatne linki

Logo serwisu.

Dane urzędu

Gmina Łazy
42-450 Łazy
ul. Traugutta 15
woj. Śląskie
um@lazy.pl

Logo serwisu.

Godziny urzędowania

Poniedziałek 7:30 - 17:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 13:30
Logo serwisu.

O gminie

Gmina Łazy
Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.