Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English German French Italian
um@lazy.pl
32 67 294 22
Logo serwisu.

Gmina Łazy

Samorządowy portal internetowy

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Gminy Łazy. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Aktualności

I Gminny Konkurs Kaligraficzny „O złote pióro”

Filtrowanie aktualności

data od

data do

I Gminny Konkurs Kaligraficzny „O złote pióro”

20 marca w Łazach odbył się I Gminny Konkurs Kaligraficzny „O złote pióro”. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Łaz Maciej Kaczyński. Mistrzynią kaligrafii i zdobywczynią złotego pióra została uczennica ósmej klasy Szkoły Podstawowej im. Józefy Jabczyńskiej w Wysokiej Julia Ślązak. 

Kaligrafia to sztuka pięknego pisania, która polega na tworzeniu estetycznych i harmonijnych kształtów liter oraz zdobień za pomocą różnych narzędzi pisarskich tj. pióro, pędzel, kalam czy długopis. Kaligrafia jest szeroko rozumianą dziedziną sztuki, która ma swoje korzenie w starożytnych cywilizacjach i odgrywała ważną rolę w kulturze i komunikacji przez wieki. Istnieje wiele różnych stylów kaligraficznych, z których każdy ma swoje unikalne cechy i techniki. I Gminny Konkurs Kaligraficzny „O złote pióro” był wyjątkową okazją, aby podzielić się miłością do sztuki piękna pisania i uhonorować talent uczniów z Gminy Łazy.

„Istotą i przesłaniem konkursu jest wspieranie rozwoju umiejętności pięknego pisania. Uczniowie mają możliwość zaprezentować swoje zdolności piśmiennicze. Chcemy, by nasz konkurs stał się dla uczestników przygodą z kaligrafią, doskonałą zabawą z piórem w ręku i promowaniem wyższości odręcznego pisania nad komputerowym” – powiedziała Anna Makuch, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Józefy Jabczyńskiej w Wysokiej rozpoczynając kaligraficzne zmagania.

W konkursie udział wzięło 16 uczniów, których zadaniem było przepisanie tekstu piórem lub piórkiem na papierze z liniaturą. Jury miało trudne zadanie w wyborze zwycięzców spośród wielu wyjątkowych prac. W kryteriach oceniania wzięli pod uwagę staranność i płynność pisma, utrzymanie w liniaturze, poprawność odwzorowania tekstu, poprawność graficzną, ortograficzną i interpunkcyjną oraz ogólne walory estetyczne pracy. Po długich dyskusjach i analizie każdego wykonania ostatecznie wyłoniono zwycięzców.

I Kategoria klasy II-III

1 miejsce - Sylwia Rabenda SP Wysoka

2 miejsce – Lena Mucha NSP Rokitno Szlacheckie

3 miejsce – Dominika Małecka SP Chruszczobród

II Kategoria klasy IV-VI

1 miejsce – Anna Wilczyńska SP Chruszczobród

2 miejsce – Lena Rudy SP Niegowonice

3 miejsce – Wojciech Rosłoński SP Wysoka

III Kategoria klasy VII-VIII

1 miejsce – Julia Ślązak SP Wysoka

2 miejsce – Natalia Różańska NSP Rokitno Szlacheckie

3 miejsce – Kornelia Bosek SP Niegowonice

„W imieniu własnym i Burmistrza Łaz Macieja Kaczyńskiego Pragnę podziękować wszystkim uczestnikom konkursu. To było dla Was duże wyzwanie, ponieważ konkurs nie należał do łatwych. Powstały piękne prace, które zachwyciły nas wszystkich. W tym miejscu składam również wyrazy uznania na komisji konkursowej, ponieważ trudno było wyłonić najlepszych uczestników. Dziękuję również organizatorom za zrealizowanie tej interesującej inicjatywy i mam nadzieję, że w nadchodzących latach będą kolejne edycje konkursu kaligraficznego. Liczę na to, że konkurs przyciągnie kolejnych uczestników z naszej gminy. Dzisiaj wszyscy jesteście zwycięzcami, wszyscy jesteście wygrani i mam nadzieję, że będziecie rozwijać swoją pasję, ponieważ to co robicie jest wielką sztuką” – powiedziała sekretarz Gminy Łazy Ilona Pelon.

„Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i za podzielenie się swoim talentem z nami wszystkimi. Wasze prace są nie tylko inspirujące, ale są także dowodem na bogactwo kreatywności w naszej gminie. Dziękujemy również nauczycielom przygotowującym dzieci do udziału w dzisiejszych zmaganiach kaligraficznych. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów” – podsumowała konkurs Anna Makuch.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, które wręczyli: Ilona Pelon, sekretarz Gminy Łazy, Anna Makuch, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Józefy Jabczyńskiej w Wysokiej, Bogusława Serzysko, dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta o Gminy w Łazach, Anna Gorgoń, dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Łazach i Agnieszka Perkowska, kierownik Wydziału Rozwoju i Komunikacji Społecznej w Łazach. Koordynatorami konkursu były nauczycielki Szkoły Podstawowej im. Józefy Jabczyńskiej w Wysokiej: Justyna Kożar – Rozpara i Anna Białas.

21

MAR

2024

137

razy

czytano

32/549

Gmina Łazy

Przydatne linki

Logo serwisu.

Dane urzędu

Gmina Łazy
42-450 Łazy
ul. Traugutta 15
woj. Śląskie
um@lazy.pl

Logo serwisu.

Godziny urzędowania

Poniedziałek 7:30 - 17:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 13:30
Logo serwisu.

O gminie

Gmina Łazy
Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.