Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English German French Italian
um@lazy.pl
32 67 294 22
Logo serwisu.

Gmina Łazy

Samorządowy portal internetowy

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Gminy Łazy. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Aktualności

Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji LOWE i upskilling pathways. W Łazach odbyło się szkolenie na temat dofinansowań w ramach Funduszy Europejskich dla Śląskiego 2021 - 2027

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji LOWE i upskilling pathways. W Łazach odbyło się szkolenie na temat dofinansowań w ramach Funduszy Europejskich dla Śląskiego 2021 - 2027

5 marca o godz. 10:00 w budynku KTS w Łazach odbyło się szkolenie zorganizowane przez Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach, które dotyczyło tworzenia Lokalnych Ośrodków Wiedzy i Edukacji LOWE oraz upskilling pathways.

Prawie 40 osób reprezentujących stowarzyszenia, samorządy powiatu zawierciańskiego oraz placówki oświatowe wzięły udział w szkoleniu, które Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach zorganizował w Łazach. Uczestników spotkania powitali Burmistrz Łaz Maciej Kaczyński oraz wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach Damian Łukasik. Szkolenie poprowadził Piotr Kucharski, naczelnik Wydziału Zarządzania i Planowania Funduszami Europejskimi, który zaprezentował dwa programy: Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji LOWE i upskilling pathways.

Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji – LOWE to nowoczesna metoda edukacji osób dorosłych, prowadzona w ramach lokalnej szkoły w zakresie rozwijania kompetencji podstawowych, pozwalających na rozwój osobisty oraz całej wspólnoty. LOWE jest określeniem nowej roli, którą szkoły mogą pełnić w aktywizowaniu dorosłych i społeczności lokalnej na rzecz rozwoju umiejętności stanowiących podstawę dla uczenia się przez całe życie, w szczególności na obszarach defaworyzowanych, oddalonych od dużych ośrodków miejskich.

O dofinansowanie w ramach tego projektu ubiegać się mogą: administracja publiczna, instytucje nauki i edukacji, organizacje społeczne i związki wyznaniowe, przedsiębiorstwa, przedsiębiorstwa realizujące cele publiczne. Dofinansowanie można otrzymać na działania w zakresie wsparcia lokalnych inicjatyw na rzecz kształcenia osób dorosłych poprzez tworzenie lokalnych punktów wsparcia kształcenia osób dorosłych, w tym także służących aktywizacji osób starszych, osób o niskich kwalifikacjach, osób z niepełnosprawnościami. Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji (LOWE) jest określeniem nowej roli, którą szkoły mogą pełnić w aktywizowaniu dorosłych i społeczności lokalnej na rzecz rozwoju umiejętności stanowiących podstawę dla uczenia się przez całe życie, w szczególności na obszarach defaworyzowanych.

Drugą propozycją rozwoju, który został szeroko omówiony podczas spotkania w Łazach był upskilling pathways. Jest to proces uczenia pracowników nowych umiejętności, które pomogą im w pracy. To rozwój w ramach tego samego stanowiska, zdobywanie certyfikatów, umiejętności, które pozwalają budować eksperckość w dziedzinie, w której specjalizuje się dana osoba. W zakresie tego programu o dofinansowanie mogą ubiegać się wszystkie podmioty – z wyłączeniem osób fizycznych (nie dotyczy osób prowadzących działalność gospodarczą lub oświatową na podstawie przepisów odrębnych). W ramach programu można uzyskać dofinansowanie na: możliwość przejścia oceny, np. audytu umiejętności, w celu określenia posiadanych umiejętności i potrzeb w zakresie ich poprawy, w tym wykorzystaniem modelu Bilansu Kompetencji, opasowanie i elastyczne oferty uczenia się – zgodnie z wynikami Bilansu Kompetencji, walidację nabytych umiejętności podstawowych lub certyfikowania kwalifikacji w tym zachęcenie do założenia „Mojego portfolio” lub konta Europass.

Szczegóły dotyczące dofinansowań i opis programów na stronie internetowej: https://funduszeue.slaskie.pl/.

 

05

MAR

2024

161

razy

czytano

68/574

Gmina Łazy

Przydatne linki

Logo serwisu.

Dane urzędu

Gmina Łazy
42-450 Łazy
ul. Traugutta 15
woj. Śląskie
um@lazy.pl

Logo serwisu.

Godziny urzędowania

Poniedziałek 7:30 - 17:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 13:30
Logo serwisu.

O gminie

Gmina Łazy
Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.