Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English German French Italian
um@lazy.pl
32 67 294 22
Logo serwisu.

Gmina Łazy

Samorządowy portal internetowy

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Gminy Łazy. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Aktualności

Opieka koordynowana w Promed Łazy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Opieka koordynowana w Promed Łazy

Opieka koordynowana to nowy model opieki nad pacjentem przewlekle chorym, w pełni finansowanym przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Daje ona pełne możliwości leczenia specjalistycznego w gabinecie lekarza rodzinnego. Proces leczenia inicjowany jest i nadzorowany przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej (POZ), zakłada ścisłą współpracę lekarza POZ ze lekarzami ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, a pacjenci zyskują dostęp do szeregu badań specjalistycznych, do których nie mieliby dostępu w ramach podstawowej opieki zdrowotnej.  

Jest to szczególna i kompleksowa opieka nad pacjentem realizowana według indywidualnego planu. Opieka koordynowana adresowana jest do pacjentów ze schorzeniami przewlekłymi na każdym etapie leczenia. Promed Łazy sp. z o.o. jest jedną z dwóch placówek w powiecie zawierciańskim, która oferuje pacjentom ten rodzaj opieki.

Opieka koordynowana w naszej przychodni realizowana jest w czterech ścieżkach diagnostyczno-terapeutycznych: DIABETOLOGIA, PULMONOLOGIA, NEFROLOGIA, ENDOKRYNOLOGIA.

Od ponad roku w sposób szczególny zajmujemy się pacjentami z cukrzycą. Chorzy na tę chorobę mają dostęp do specjalistycznych badań laboratoryjnych, badania Dopplera tętnic kończyn dolnych, konsultacji dietetycznych (3 razy w roku), porad edukacyjnych (6 razy w roku), konsultacji lekarza diabetologa. Od grudnia 2023 roku realizujemy opiekę koordynowana w zakresie pulmonologii oraz nefrologii a od lutego 2024 roku również endokrynologii. Ścieżka pulmonologiczna zapewnia opiekę nad pacjentami ze schorzeniami płuc – astmą oskrzelową i przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (POCHP). W ramach tej opieki pacjenci mają wykonane badania laboratoryjne, spirometryczne, konsultację pulmonologiczną, konsultacje dietetyczne, porady edukacyjne. Pacjenci z przewlekłą chorobą nerek mogą korzystać ze specjalistycznych badań laboratoryjnych, również porad edukacyjnych i dietetycznych oraz konsultacji u lekarza nefrologa. Ścieżka endokrynologiczna obejmuje opieką pacjentów ze schorzeniami tarczycy. W ramach tej opieki pacjenci mają wykonane specjalistyczne badania laboratoryjne (biopsja, przeciwciała anty-TPO, TRAb, anty-TG), porady edukacyjne i dietetyczne, konsultację endokrynologiczną. W ramach opieki koordynowanej, w każdej ścieżce, realizowane są ponadto konsultacje lekarza POZ z lekarzem AOS w celu zapewnienia ciągłości opieki nad pacjentem. Każdemu choremu udzielamy raz w roku porady kompleksowej, na której tworzymy Indywidualny Plan Opieki Medycznej (IPOM). Plan ten uwzględnia potrzeby pacjenta w zakresie najlepszego leczenia jego schorzenia - określana jest liczba i rodzaj badań specjalistycznych, konsultacji, porad edukacyjnych. Chorzy z wieloma chorobami przewlekłymi mogą być objęci kilkoma ścieżkami opieki koordynowanej a Indywidualny Plan Opieki medycznej uwzględnia leczenie wszystkich schorzeń. Przewodnikiem pacjenta w realizacji IPOM jest koordynator - w naszej placówce jest to pielęgniarka, która pomaga umówić się na badania i konsultacje.

Twój lekarz pierwszego kontaktu:

  • przeprowadzi z Tobą wywiad
  • zbada Cię
  • przeanalizuje wyniki Twoich badań diagnostycznych
  • oceni aktualny stan Twojego zdrowia
  • ustali z Tobą indywidualny plan leczenia- dalsze etapy postępowania
  • Indywidualny Plan Opieki Medycznej (IPOM) jest dostępny w formie elektronicznej w Internetowym Koncie Pacjenta
  • zapraszamy naszych pacjentów przewlekle chorych do zgłaszania się do placówek Promed Łazy sp. z o. o. w celu objęcia opieką koordynowaną

04

MAR

2024

141

razy

czytano

70/574

Gmina Łazy

Przydatne linki

Logo serwisu.

Dane urzędu

Gmina Łazy
42-450 Łazy
ul. Traugutta 15
woj. Śląskie
um@lazy.pl

Logo serwisu.

Godziny urzędowania

Poniedziałek 7:30 - 17:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 13:30
Logo serwisu.

O gminie

Gmina Łazy
Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.