Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English German French Italian
um@lazy.pl
32 67 294 22
Logo serwisu.

Gmina Łazy

Samorządowy portal internetowy

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Gminy Łazy. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Aktualności

Gmina Przyjazna Seniorom

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Gmina Przyjazna Seniorom

Gmina Łazy została Gminą Przyjazną Seniorom

13 lutego w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach odbędzie się prezentacja Programu Gmina Przyjazna Seniorom  - Ogólnopolska Karta Seniora, wręczenie Certyfikatu Gmina Przyjazna Seniorom firmom przyjaznym seniorom oraz pierwszych Ogólnopolskich Kart Seniora. Ponadto uczestnicy wezmą udział w wykładzie pt. „Bezpieczny Senior - Stop Manipulacji, nie daj się oszukać!” i  „Aktywność po 60+”, a spotkanie zakończą występy artystyczne sekcji Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łazach.

W 2024 roku Gmina Łazy przystąpiła do ogólnopolskiego programu „Gmina Przyjazna Seniorom”, który powstał z myślą o zaspokajaniu potrzeb i oczekiwań seniorów tworząc przestrzeń sprzyjającą ich aktywności fizycznej, kulturalnej i społecznej. Celem projektu jest mobilizacja seniorów do różnych form spędzania wolnego czasu i udziału w różnorodnych aktywnościach i inicjatywach nie tylko lokalnych, ale także ogólnopolskich tj. Ogólnopolskie Senioralia w Krakowie, działania aktywizująco–edukacyjne w formie konkursów i inicjatyw realizowanych przez MANKO i MIRS np. „Stop Manipulacji – nie daj się oszukać!”, „Solidarni z Seniorami – Razem Damy Radę”, „Stylowi Seniorzy”, „Senior Działkowiec”, „Kupuj Tylko Polskie Produkty”, „Miłość po 60 –tce”, „Zwierzak lekiem na samotność”, „Przekaż nam swój przepis”.

Ponadto dzięki przystąpieniu do programu mieszkańcy gminy będą mogli bezpłatnie otrzymać Ogólnopolską Kartę Seniora, która uprawni właściciela do korzystania z promocji i rabatów. Program Ogólnopolska Karta Seniora ma na celu aktywizację oraz edukację seniorów z zakresu zdrowia, prawa, ekonomii i bezpieczeństwa. W całej Polsce Ogólnopolską Kartę Seniora honoruje 1600 punktów (uzdrowiska, ośrodki zdrowia, instytucje kultury i firmy usługowe). Zniżki przy okazaniu Ogólnopolskiej Karty Seniora sięgają do 50%, a na wyjeździe do sanatorium można zaoszczędzić nawet do 300 zł.

Zapraszamy wszystkich seniorów 60+ do udziału w spotkaniu inaugurującym projekt celem odbioru Ogólnopolskiej Karty Seniora. Osoby, którym nie uda się dotrzeć we wtorek do Miejskiego Ośrodka Kultury będą mogły odebrać karty w Wydziale Rozwoju i Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego
w Łazach ul. Spółdzielcza 2 oraz w Ośrodku Pomocy Społecznej w Łazach ul. Pocztowa 14.

 

12

LUT

2024

199

razy

czytano

7/501

Gmina Łazy

Przydatne linki

Logo serwisu.

Dane urzędu

Gmina Łazy
42-450 Łazy
ul. Traugutta 15
woj. Śląskie
um@lazy.pl

Logo serwisu.

Godziny urzędowania

Poniedziałek 7:30 - 17:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 13:30
Logo serwisu.

O gminie

Gmina Łazy
Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.