Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English German French Italian
um@lazy.pl
32 67 294 22
Logo serwisu.

Gmina Łazy

Samorządowy portal internetowy

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Gminy Łazy. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Aktualności

Halowe Młodzieżowe Zawody Sportowo-Pożarnicze w Łazach

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Halowe Młodzieżowe Zawody Sportowo-Pożarnicze w Łazach

17 lutego w hali sportowej „Klaudiusz” w Łazach odbędą się Halowe Młodzieżowe Zawody Sportowo-Pożarnicze, które są formą intensywnego szkolenia pożarniczego członków młodzieżowych drużyn pożarniczych Gminy Łazy. Honorowy patronat nad zawodami objął Burmistrz Łaz Maciej Kaczyński oraz st. bryg. mgr inż. Artur Łągiewka Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu.

W ramach konkurencji dzieci i młodzież będą miały do pokonania tor z przeszkodami, na którym znajdzie się armatura ratownicza m.in. rozdzielacz, smok ssawny, zbieracz, wąż W-52 spięty noszakiem i prądownica.  Na pierwszym odcinku pożarniczego biegu z przeszkodami zawodnicy muszą przenieść gaśnicę oraz połączyć łączniki. Na drugim odcinku zawodnicy muszą poradzić sobie z wężem gaśniczym, a trzeci etap wymaga od nich umiejętności wiązania węzłów. Na ostatnim odcinku zawodnik musi zbudować linię gaśniczą. Wszystkie zadania należy wykonać w jak najkrótszym czasie i bezbłędnie. Zawody będą odbywać się indywidualnie i drużynowo, osobno w kategorii dziewcząt i chłopców oraz drużyn dziewczęcych i chłopięcych.

Celem organizacji zawodów jest w szczególności mobilizowanie do intensywnego szkolenia pożarniczego, doskonalenie umiejętności posługiwania się sprzętem pożarniczym, ocena stanu wyszkolenia członków młodzieżowych drużyn pożarniczych, popularyzowanie wśród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej, upowszechnienie i promocja sportu wśród dzieci i młodzieży, wyłonienie najlepszych drużyn, przygotowanie do startu w zawodach wyższego szczebla i promocja zawodów sportowo-pożarniczych jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu.

12

LUT

2024

64

razy

czytano

8/501

Gmina Łazy

Przydatne linki

Logo serwisu.

Dane urzędu

Gmina Łazy
42-450 Łazy
ul. Traugutta 15
woj. Śląskie
um@lazy.pl

Logo serwisu.

Godziny urzędowania

Poniedziałek 7:30 - 17:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 13:30
Logo serwisu.

O gminie

Gmina Łazy
Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.