Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English German French Italian
um@lazy.pl
32 67 294 22
Logo serwisu.

Gmina Łazy

Samorządowy portal internetowy

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Gminy Łazy. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Aktualności

Ferie z kulturą w MOK Łazy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Ferie z kulturą w MOK Łazy

Rękodzieło, teatr, rysunek, malarstwo, taniec i zajęcia rekreacyjne zaproponował w ramach tegorocznej akcji „Zima w mieście” Miejski Ośrodek Kultury. Dzieci, które zdecydowały się uczęszczać na zajęcia do łazowskiego ośrodka na nudę nie mogły narzekać. Pierwszy tydzień ferii był urozmaicony i intensywny.
 
Pobudzenie kreatywności, pomysłowości, ciekawości oraz nauka koncentracji i wykształcenie zdolności manualnych poprzez zabawę to główne założenia tegorocznych zajęć, które znalazły się w programie feryjnym w Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach. Dzieci i młodzież rozpoczęły ferie od zajęć rękodzieła, które pokazały, że nawet z wydawałoby się niepotrzebnych rzeczy i przedmiotów można wykonać coś interesującego i przydatnego. Wystarczy chwila zastanowienia, a pomysły same przychodzą do głowy.
 
Niemniej ciekawe okazały się warsztaty teatralne, podczas których każde dziecko mogło zaczął swoją przygodę z aktorstwem. Każdy człowiek posiada bowiem określone zdolności i umiejętności, wystarczy tylko dostrzec mocne strony swojej osobowości i zaprezentować je w interesujący sposób. Zajęcia teatralne umiejętnie połączyły wszystkie indywidualności i w ten sposób powstał teatralny misz-masz, który być może już wkrótce rozwinie skrzydła.
 
Z tęsknoty za śnieżnymi feriami dzieci i młodzież wzięły udział w warsztatach rysunku i pejzażu, podczas których powstały zimowe pejzaże. Dzieci nauczyły się wykonywania tła, łączenia kolorów i tworzenia interesującej kompozycji na kartce. W bardzo niedługim czasie uczestnicy zajęć przeniosły się do zimowej krainy.
 
Oprócz warsztatów artystycznych w Miejskim Ośrodku Kultury nie zabrakło zajęć sportowo-ruchowych. Dzieci wzięły udział w zajęciach speed ball oraz Zumba Kids. Na zakończenie pierwszego tygodnia kulturowych atrakcji uczestnicy ferii obejrzeli „Zimową opowieść”. Interaktywny spektakl teatralny połączył w najmłodszych mieszkańcach Gminy Łazy kreatywność, pomysłowość i rytmiczność.

06

LUT

2024

43

razy

czytano

15/501

Gmina Łazy

Przydatne linki

Logo serwisu.

Dane urzędu

Gmina Łazy
42-450 Łazy
ul. Traugutta 15
woj. Śląskie
um@lazy.pl

Logo serwisu.

Godziny urzędowania

Poniedziałek 7:30 - 17:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 13:30
Logo serwisu.

O gminie

Gmina Łazy
Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.