Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English German French Italian
um@lazy.pl
32 67 294 22
Logo serwisu.

Gmina Łazy

Samorządowy portal internetowy

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Gminy Łazy. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Aktualności

Wkrótce rozpocznie się przebudowa ulicy Kościuszki w Ciągowicach

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Wkrótce rozpocznie się przebudowa ulicy Kościuszki w Ciągowicach

Gmina Łazy pozyskała ponad 660 tys. dofinansowania na przebudowę ulicy Kościuszki w Ciągowicach. Środki pochodzą z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – Województwo Śląskie na 2024 rok, a termin rozpoczęcia inwestycji zaplanowany jest na 2024 rok.

Ulica Kościuszki jest w złym stanie technicznym i stanowi duże zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jest to droga jednojezdniowa dwukierunkowa bez wydzielonych pasów ruchu. Zły stan nawierzchni bitumicznej wskazywał na konieczność przebudowy w zakresie całej konstrukcji, ponieważ stan nawierzchni utrudnia użytkowanie drogi w każdych warunkach atmosferycznych, gdyż droga posiada nierówności i wyboje. Planowana przebudowa spowoduje dostosowanie parametrów drogi do obecnych standardów i wymogów na odcinku od skrzyżowania z ulicami Nadziei i Sienkiewicza do skrzyżowania z ulicą Wojska Polskiego.

 Inwestycja spowoduje poprawę bezpieczeństwa użytkowników drogi, w szczególności niechronionych uczestników ruchu. Zadanie będzie obejmować roboty budowlane polegające na przebudowie jezdni i budowie rowów. Na całym odcinku drogi zaplanowano wykonanie nowej nawierzchni z betonu asfaltowego, utwardzonego pobocza, zjazdów i dojść do posesji oraz poprawione zostanie odwodnienie. Długość inwestycji to 350 m. Inwestycja z pewnością poprawi stan infrastruktury drogowej, zwiększy bezpieczeństwo ruchu i wprowadzi jednolite warunki drogowe w gminie oraz dostosuje parametry drogi gminnej do dróg powiatowych.

Przewidywany termin zakończenia inwestycji to listopad 2024r.

Szacowana wartość zadania to ponad 1,1 mln zł, z czego 60% pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – Województwo Śląskie 2024r., a pozostała kwota to środki własne gminy.

09

LIS

2023

147

razy

czytano

27/450

Gmina Łazy

Przydatne linki

Logo serwisu.

Dane urzędu

Gmina Łazy
42-450 Łazy
ul. Traugutta 15
woj. Śląskie
um@lazy.pl

Logo serwisu.

Godziny urzędowania

Poniedziałek 7:30 - 17:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 13:30
Logo serwisu.

O gminie

Gmina Łazy
Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.