Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English German French Italian
um@lazy.pl
32 67 294 22
Logo serwisu.

Gmina Łazy

Samorządowy portal internetowy

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Gminy Łazy. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Aktualności

Budynek Urzędu Miejskiego zostanie dostosowany do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Budynek Urzędu Miejskiego zostanie dostosowany do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami

Modernizacja pomieszczeń budynku Urzędu Miejskiego w Łazach przez dostosowanie obiektu do osób niepełnosprawnych oraz ze szczególnymi potrzebami to inwestycja, która ruszy już w najbliższym okresie. Gmina Łazy na ten cel pozyskała dofinansowanie w kwocie prawie 2 mln zł. z Rządowego Funduszu Polski Ład w ramach Programu Inwestycji Strategicznych.

Budynek Urzędu Miejskiego w Łazach już w przyszłym roku będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, dla osób starszych, rodziców z wózkiem dziecięcym jak również dla osób ze szczególnymi potrzebami. Inwestycja przewiduje także adaptację budynku do obecnie obowiązujących przepisów ppoż. Projekt przewiduje pełną modernizację pomieszczeń znajdujących się na parterze budynku wraz z instalacjami i niezbędnym wyposażeniem mającym na celu stworzenie Centrum Biura Obsługi Klienta, przebudowę klatek schodowych oraz modernizację pozostałych pomieszczeń Urzędu Miejskiego w Łazach. Zamierzeniem inwestycji jest przeniesienie newralgicznych Wydziałów Urzędu Miejskiego w Łazach znajdujących się na wyższych kondygnacjach na parter budynku w celu zapewnienia sprawnej i maksymalnej obsługi petenta, która tym samym przyczyni się do doskonalenia wizerunku urzędu jako przyjaznej instytucji. W ramach prac budowlanych planuje się modernizację parteru poprzez likwidację barier architektonicznych oraz stworzenie dostępności architektonicznej, cyfrowej oraz informacyjno —komunikacyjnej. W ramach projektu powstanie sala Centrum Obsługi Klienta wraz z pomieszczeniami dla obsługi 13 stanowisk ogólnej obsługi, serwerownia, wydzielone zostaną sanitariaty dla pracowników, petentów i osób niepełnosprawnych oraz dodatkowo powstanie pomieszczenie socjalne oraz trzy wyjścia ewakuacyjne. Ponadto w ramach prac zostaną wydzielone pożarowo klatki schodowe wyposażone w samoczynne urządzenia oddymiające.

Budynek Urzędu Miejskiego w Łazach został wybudowany w latach 1980-1983. Od dawna nie przechodził generalnego remontu pomieszczeń znajdujących się wewnątrz. Jest to obiekt użyteczności publicznej, w którym świadczone są usługi na rzecz mieszkańców Gminy Łazy m.in. w zakresie bezpieczeństwa, spraw obywatelskich, oświaty, kultury, zagospodarowania przestrzennego czy inwestycji. Właścicielem budynku jest Skarb Państwa, a zarządzającym Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach. Urząd Miejski w Łazach jest użytkownikiem budynku.

Przewidywany termin zakończenia inwestycji zaplanowany jest na 16.08.2024r.

Szacowana wartość zadania to około 2 mln zł z czego 85% pochodzi z Polskiego Ładu, a pozostała kwota to środki własne gminy.

08

LIS

2023

122

razy

czytano

28/450

Gmina Łazy

Przydatne linki

Logo serwisu.

Dane urzędu

Gmina Łazy
42-450 Łazy
ul. Traugutta 15
woj. Śląskie
um@lazy.pl

Logo serwisu.

Godziny urzędowania

Poniedziałek 7:30 - 17:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 13:30
Logo serwisu.

O gminie

Gmina Łazy
Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.