Oficjalna strona internetowa Gminy Łazy. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

„Lokomotywa” ruszyła pełną parą

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Za nami trzecia kolejka jesiennej rundy sezonu piłkarskiego 2023/2024, po której drużyna MKS Łazowianka Łazy zanotowała w tabeli wyników 2 punkty. Po remisie w pierwszej kolejce z drużyną z Katowic nadszedł „zimny prysznic” podczas meczu wyjazdowego w Imielinie, aby w derbach powiatu w klasie okręgowej drużyna z Łaz ponownie zremisowała na własnym boisku z drużyną KP Warta Zawiercie.

Kolejka 1

Łazowianka Łazy 2-2 (2-0) GKS II Katowice

Mimo świetnego wyniku do przerwy nie udało nam się utrzymać tego prowadzenia do końca meczu. Szanujemy ten 1 punkt.

Skład: Droździk - Pająk (46' Stanisławek), Białek M., Wilk, Szczypa - Piżuch A., Nowak, Piżuch Ł. ( 71' Szczygieł), Kyrcz (85' Laskowski) - Łuszczyński - Gołda

Rezerwa: Maciążek, Skulski, Gąsior

Bramki: Gołda (1) (as. Kyrcz), Piżuch A. (1) (as. Kyrcz)

Kolejka 2

LKS Pogoń Imielin 2-1 (0-1) Łazowianka Łazy

Mecz z trudnym rywalem rozegrany został w okropnym upale. Ze względu na sezon urlopowy do Imielina drużyna Łazowianki udała się w 15-osobowym składzie i na pewno brakło szerokiej ławki w tym spotkaniu, aby wywieźć jakieś punkty. Bramkę na 2-1 drużyna z Łaz straciła w 4 minucie doliczonego czasu gry.

Skład: Droździk - Pająk, Wilk, Białek M., Szczypa (90' Gąsior) - Gołda (82' Maciążek), Nowak, Piżuch Ł., Piżuch A. - Łuszczyński - Laskowski (70' Stanisławek)

Ławka: Skulski

Bramki: Piżuch A.(1) (as. Łuszczyński)

Kolejka 3

Dzień 19 sierpnia przyniósł derby powiatu. Dokładnie o godz. 11:00 zabrzmiał pierwszy gwizdek sędziego, a dwie drużyny z sąsiednich miast rozpoczęły ostry bój o cenne punkty.

Mimo bezbramkowego wyniku kibice nie mogli narzekać na nudę. W pierwszej połowie już w pierwszej minucie Kyrcza wyczuł bramkarz, następnie dwie groźne sytuacje miał Adrian Piżuch. Goście odpowiedzieli strzałami Kocota i Maszczyka.

Pierwsze 30 minut drugiej połowy to już kompletna dominacja Łazowianki. Dwa słupki, wybicie piłki niemal z linii bramkowej, nietrafiony rzut karny oraz kilka interwencji łazowskiego ex bramkarza Kowalczyka sprawiły, że Łazowianka nie potrafiła znaleźć w tym meczu drogi do bramki rywali.

Goście przebudzili się w końcówce spotkania kiedy dwukrotnie chciał drużynę z Łaz zaskoczyć Kocot. Na szczęście w pierwszej sytuacji pomylił się z dystansu, a w 90 minucie świetną interwencją popisał się Marcin Droździk, który uratował punkt dla Łazowianki.

Do walki na murawie zagrzewali zawodników wierni kibice, wśród których znaleźli się zarówno mieszkańcy Łaz jak i Zawiercia. Zawodnicy dali z siebie wszystko i „zostawili serce” na boisku.

Mimo wszystko szkoda straty 2 punktów, ponieważ z przebiegu meczu tak to trzeba ocenić. Rywalom dziękujemy za emocjonujący mecz i życzymy powodzenia w dalszej fazie rozgrywek.

Skład: Droździk - Pająk (84' Szczygieł), Białek M., Wilk, Szczypa - Kyrcz (56' Laskowski), Piżuch Ł., Nowak, Piżuch A. - Łuszczyński - Gołda

Ławka: Maciążek, Gąsior, Skulski Skład:

Za nami ponad miesiąc działalności nowego zarządu Łazowianki i taki sam czasookres realizacji projektu "KLUB 100". Łazowiance udało się nawiązać współpracę z firmami, które postanowiły wesprzeć lokalną sportową inicjatywę, za co zarząd Łazowianki składa serdeczne podziękowania. Zarząd dziękuje również indywidualnym osobom, które dołożyły cegiełkę do wsparcia MKS.

Specjalne podziękowania kierowane są do kibiców za liczną obecność na meczach i okazane wsparcie oraz Burmistrzowi Łaz Maciejowi Kaczyńskiemu za przyjęcie zaproszenia i wspólne kibicowanie.

Serdeczne podziękowania płyną także do osób zaangażowanych w obsługę gastronomiczną piłkarskich spotkań i do młodych piłkarzy z UKS „Jedynka” Łazy za zaangażowanie w wyprowadzanie zawodników na murawę.

„Mamy nadzieję na cykliczne spotkania w takim gronie. Mobilizuje nas to do działania i podejmowanie kolejnych ciekawych inicjatyw propagujących piłkarską aktywność w Łazach. Cieszy nas wielopokoleniowe zaangażowanie w organizację meczów rozgrywanych na własnym stadionie oraz oferowane wsparcie zarówno finansowe jak i mentalne. Dołożymy starań, aby mecze Łazowianki były wydarzeniem weekendu, w którym mieszkańcy Gminy Łazy będą chętnie uczestniczyć. Jeszcze raz dziękujemy za okazane wsparcie i zachęcamy do dalszego wspierania lokalnego sportu” – mówi Paweł Kopacki, członek zarządu MKS Łazowianka Łazy.