Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English German French Italian
um@lazy.pl
32 67 294 22
Logo serwisu.

Gmina Łazy

Samorządowy portal internetowy

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Gminy Łazy. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Aktualności

MERDAJĄCA JURA czyli zlot miłośników zwierząt w Łazach

Filtrowanie aktualności

data od

data do

MERDAJĄCA JURA czyli zlot miłośników zwierząt w Łazach

11 czerwca Łazy staną się stolicą zwierząt na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej, a miłośnicy czworonogów uzyskają wyjątkową przestrzeń zorganizowaną w celu propagowania narzędzi i metod służących budowaniu pozytywnej i odpowiedzialnej relacji z psami oraz promocja adopcji zwierząt. Będzie to pierwsze tego typu wydarzenie zarówno na Jurze Krakowsko Częstochowskiej, jak i w Łazach, podczas którego spotkają się miłośnicy zwierząt na co dzień borykający się z wieloma problemami związanymi z wychowaniem i opieką nad swoimi czworonożnymi przyjaciółmi. W trakcie wydarzenia odbędą się dwie główne akcje: promocja adopcji zwierząt oraz propagowanie idei domów tymczasowych, które zrealizuje zaprzyjaźniona z Gminą Łazy i Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Łazach Fundacja HOPE z Zawiercia.
 
Organizatorzy zaprezentują uczestnikom życie z psem w kilku odsłonach. Wstępem do wszystkich punktów programu niewątpliwie będzie przekazanie elementarnej wiedzy na temat wychowania i pielęgnacji czworonogów. W dalszej części plenerowego spotkania pasjonatów zwierząt będzie współpraca pies-człowiek, relacjach z innymi psami, a także różne formy aktywności na świeżym powietrzu. Profesjonalnymi poradami będą służyć: zoopsycholog, behawiorysta, instruktorzy szkolenia psów, lekarze weterynarii, przewodnicy psów uczestniczących w dogoterapii oraz przewodnicy psów, które na co dzień pracują z człowiekiem podczas specjalnych akcji poszukiwawczych.
 
W tym dniu na wszystkich uczestników wydarzenia czeka mnóstwo dodatkowych atrakcji m.in. Swoją wizytę zapowiedzieli także: Tomasz Męcik – Kronenberg z psami, Pan Pszczoła, Ewa Smaczny, psycholog z psem do dogoterapii, Dąbrowska Grupa Poszukiwawczo - Ratownicza z OSP Okradzionów wraz z samochodem do przewozu czworonogów. W ramach Merdającej Jury do Łaz zawitają goście specjalni: Antek, Jazz, Pimpek, Minutka, Zosia, Aston, Tajga (psy pracujące). Zobaczymy również prezentację psich umiejętności oraz pokaz mody (na spacer z psem) przygotowany przez UTW w Łazach. Na najmłodszych uczestników plenerowej imprezy będą czekały warsztaty plastyczne i fotograficzne.
Inicjatorem wydarzenia Merdająca Jura jest Sekcja Ekologiczna „Mleczyk” Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łazach we współpracy z Gminą Łazy. Zapraszamy Państwa do udziału w tym niecodziennym plenerowym wydarzeniu, które przyciągnie do Łaz rzeszę sympatyków zwierząt. To oni podzielą się z przybyłymi nad Zalew Mitręga mieszkańcami południowej Polski swoją ogromną pasją i wiedzą oraz pokażą, że zwierzęcy świat nie musi stanowić dla człowieka tajemnicy, a jego poznanie i zrozumienie pozwoli na zachowanie równowagi w relacji człowiek-pies. Z pewnością Merdająca Jura stanie się jedną z największych wydarzeń Jury Krakowsko – Częstochowskiej i wpisze się na stałe w kalendarz wydarzeń południowego regionu Polski.
 
Regulamin „Merdająca Jura”
1. Każdy pies biorący udział w wydarzeniu „Merdająca Jura” ma posiadać aktualne szczepienia obowiązkowe.
2. Psy przebywają na smyczach i nie mogą być puszczane luzem.
3. Biorąc udział w wydarzeniu ponosisz pełną odpowiedzialność za siebie i swoje zwierzę.
4. Opiekun jest zobowiązany do sprzątania po swoim psie.
5. Nie naruszaj przestrzeni innych psów, ani ich właścicieli.
6. Osoby nieletnie muszą być pod opieką opiekuna prawnego.
7. Na wydarzenie zabrania się przychodzenia z sukami w czasie cieczki, z psami agresywnymi oraz psami w złym stanie fizycznym.
8. Podczas wydarzenia są robione zdjęcia i nagrywane filmy, które będą publikowane w mediach społecznościowych i wykorzystywane w celach marketingowych przez organizatorów.
 
Wydarzenie odbędzie się 11 czerwca 2023 r. w godzinach 14:00-18:00 w miejscowości Łazy nad Zalewem Mitręga.

06

CZE

2023

251

razy

czytano

277/572

Gmina Łazy

Przydatne linki

Logo serwisu.

Dane urzędu

Gmina Łazy
42-450 Łazy
ul. Traugutta 15
woj. Śląskie
um@lazy.pl

Logo serwisu.

Godziny urzędowania

Poniedziałek 7:30 - 17:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 13:30
Logo serwisu.

O gminie

Gmina Łazy
Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.