Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English German French Italian
um@lazy.pl
32 67 294 22
Logo serwisu.

Gmina Łazy

Samorządowy portal internetowy

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Gminy Łazy. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Aktualności

W Łazach odbyło się znakowanie rowerów

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W Łazach odbyło się znakowanie rowerów

27 maja w Łazach odbyło się znakowanie rowerów. Jest to akcja organizowana przez Komendę Powiatową Policji w Zawierciu, którą w Gminie Łazy realizują funkcjonariusze Komisariatu Policji w Łazach.
 
Sezon rowerowy w pełni, dlatego warto pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu swojego jednośladu. Jednym z dobrych sposób jest oznakowanie swojego roweru. W ramach akcji organizowanej na terenie Gminy Łazy i powiatu zawierciańskiego policjanci umieszczają na nich trwałe cechy identyfikacyjne. W sobotę 27 maja dzielnicowi z Łaz przeprowadzili kolejną już taką akcję. Była to też dobra okazja do przekazania dzieciom i młodzieży podstawowych zasad bezpieczeństwa.
 
To kolejna już akcja oznaczania jednośladów na terenie Gminy Łazy. Celem przedsięwzięcia jest ograniczenie zjawiska kradzieży jednośladów. Umieszczenie trwałych cech identyfikacyjnych na rowerze ma zniechęcić złodziei do kradzieży, a nawet gdyby do niej doszło, ułatwić policjantom identyfikację skradzionego pojazdu. Zainteresowanych, jak zwykle było wielu.
 
Takie działanie to zawsze dobra okazja do przekazania dorosłym informacji jak ustrzec się złodzieja oraz przypomnieć dzieciom i młodzieży podstawowe zasady bezpieczeństwa. Łazowscy profilaktycy wspólnie z najmłodszymi rozmawiali o bezpieczeństwie podczas zbliżających się wakacji i różnych zagrożeń, na jakie mogą napotkać. Była mowa o odpoczynku nad wodą, o bezpieczeństwie podczas jurajskich wypraw, czy też o ruchu drogowym i rowerowych wycieczkach. Nie zabrakło też nieco poważniejszych tematów, takich jak zagrożenia wynikające z zażywania środków psychoaktywnych.
 
W najbliższym czasie w kolejnych miejscowościach Gminy Łazy mundurowi również będą oznaczać jednoślady. Wypatrujcie informacji o kolejnych działaniach! A tymczasem życzymy bezpiecznego korzystania ze swoich rowerów!

06

CZE

2023

76

razy

czytano

92/387

Gmina Łazy

Przydatne linki

Logo serwisu.

Dane urzędu

Gmina Łazy
42-450 Łazy
ul. Traugutta 15
woj. Śląskie
um@lazy.pl

Logo serwisu.

Godziny urzędowania

Poniedziałek 7:30 - 17:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 13:30
Logo serwisu.

O gminie

Gmina Łazy
Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.