Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English German French Italian
um@lazy.pl
32 67 294 22
Logo serwisu.

Gmina Łazy

Samorządowy portal internetowy

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Gminy Łazy. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Aktualności

Moto Piknik w Łazach

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Moto Piknik w Łazach

3 maja nad Zalewem Mitręga w Łazach odbył się pierwszy Moto Piknik zorganizowany przez grupę motocyklową Lazy Riders. Do Łaz zawitało ponad 300 pojazdów, a w wydarzeniu udział wzięło ponad 500 osób z południowej Polski. Motoryzacyjnemu wydarzeniu towarzyszył akcent patriotyczny jakim był udział delegacji Lazy Riders w oficjalnych uroczystościach poświęconych obchodom rocznicy uchwalenie Konstytucji 3 Maja i złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą poległych w walce o ojczyznę mieszkańców Gminy Łazy.

Tuż po godzinie 11:00 na plac dworcowy zaczęły przybywać pierwsze motocykle, które w samo południe wyruszyły na paradę. To najbardziej widowiskowa część zlotu, która cieszyła się zainteresowaniem mieszkańców Łaz i okolicznych miejscowości. Już sam postój jednośladów na placu dworcowym przyciągną do centrum Łaz pasjonatów motoryzacji i mieszkańców gminy, którzy podziwiali zadbane i piękne pojazdy. Wśród nich można było spotkać bardzo interesujące motocykle, które cieszyły oko miłośników motoryzacji oraz budziły zachwyt i uznanie.

„To naprawdę robi duże wrażenie. Tylu motocykli jednocześnie w Łazach jeszcze nie było. Cieszą się dzieci, cieszą się też dorośli, ponieważ jest tutaj co podziwiać. Niektóre z tych pojazdów to prawdziwe perełki motoryzacyjne, które są oczkiem w głowie swoich właścicieli. Nowoczesny desing połączony został w wielu przypadkach z tradycyjnymi elementami motoryzacyjnymi świadczącymi o ciągle żywym kulcie motocyklowym. Warta podkreślenia jest niesamowita dbałość o wykończenie z wykorzystaniem szerokiej gamy materiałów i fantastyczne rozwiązania kolorystyczne. Połączenie wszystkich tych elementów sprawia, że naszym oczom ukazuje się klasyczna elegancja połączona z motoryzacyjną zadziornością i wielowiekową tradycją motoryzacyjną” – mówi zachwycony mieszkaniec Łaz, który wraz z synem spacerował pomiędzy motocyklami tuż przed ich wyruszeniem na paradę.

W samo południe ponad 500 osób na motocyklach wzięło udział w widowiskowej paradzie inaugurującej pierwszy Moto Piknik Łazy 2023 organizowany przez Grupę Motocyklową Lazy Riders. Liczba uczestników parady przerosła oczekiwania samych organizatorów, którzy od stycznia przygotowywali pierwszy zlot motocyklowy. Uczestnicy wydarzenia przejechali ulicami Łaz, a następnie udali się w kierunku Rokitna Szlacheckiego, aby ostatecznie dojechać na teren nad Zalewem Mitręga – główne miejsce zlotowych wydarzeń. 

„Idea zlotów motocyklowych sięga siedemdziesiątych lat minionego stulecia. Celem tych spotkań jest integracja środowiska pasjonatów jazdy na motocyklu, promowaniu tego rodzaju spędzania wolnego czasu i niesienia sobie wzajemnej pomocy. Zloty cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem środowiska motocyklistów, ponieważ jest to okazja do spotkań w jednym miejscu ludzi z różnych stron kraju, a nawet świata oraz miejsce wymiany poglądów, opinii, wrażeń z podróży i doświadczeń wynikających z podobnych zainteresowań” – powiedział Grzegorz Popczyk, współorganizator Moto Pikniku w Łazach. „Ten zlot miał dla nas szczególne znaczenie z dwóch powodów. Po pierwsze był to pierwszy zlot motocyklowy w Łazach, po drugie w majówkę grupa motocyklowa Łazy Riders obchodziła swoje pierwsze urodziny. Cieszymy się, że tak liczna rzesza gości przybyła i wzięła udział w wydarzeniu, które cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród pasjonatów motoryzacyjnych oraz odbiło się szerokim echem w środowisku ridersów, które już czeka na powtórkę wydarzenia” – dodaje Grzegorz Popczyk.

„Organizacja tego zlotu była dla naszego klubu motocyklowego bardzo dużym wyzwaniem, ponieważ do tej pory byliśmy uczestnikami tego rodzaju wydarzeń, a nigdy organizatorami. Tym bardziej cieszymy się, że wszystko przebiegło bezpiecznie i bez zakłóceń. Z tego miejsca chcemy podziękować wszystkim osobom, które dołożyły starań, aby impreza odbyła się zgodnie z wszelkimi wymogami lokalizacyjnymi i formalnościami prawno-administracyjnymi. Dziękujemy Gminie Łazy, Miejskiemu Ośrodkowi Kultury, Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, spółce Promax, Komendzie Powiatowej Policji w Zawierciu i Komisariatowi Policji w Łazach oraz wszystkim sponsorom za pomoc w organizacji Moto Pikniku. Dziękujemy członkom Grupy Motocyklowej Łazy Riders, którzy od kilku tygodni każdego dnia przygotowywali najdrobniejsze fragmenty wydarzenia, aby stało się ono niepowtarzalne i godne zainteresowania. Na końcu składamy wyjątkowe podziękowania uczestnikom zlotu, którzy tak licznie przybyli do Łaz z różnych zakątków Polski, wzięli udział w paradzie i w pięknym stylu uczcili nasze urodziny” – podkreślił Paweł Kalarus, współorganizator wydarzenia. 

 

Grupa Motocyklowa Lazy Riders dołożyła starań, aby nad Zalewem Mitręga w Łazach stworzyć przestrzeń przyjazną spotkaniu motocyklowego środowiska. Uczestnicy wydarzenia w pięknych okolicznościach przyrody mogli zaparkować swoje maszyny, eksponując ich walory wizualne i techniczne, porozmawiać i wspólnie się pobawić. Na plenerowej scenie łazowskiego Moto Pikniku wystąpiły zespoły Marfia i The Bells, a na terenie wokół zalewu odbyło się szereg ciekawych atrakcji i konkursów. Podczas zlotu odbyły się prezentacje i pokazy. Uczestnicy zlotu z zainteresowaniem obejrzeli strażacki pokaz ratownictwa technicznego i medycznego przygotowany przez OSP w Ciągowicach oraz OSP Rokitno Szlacheckie wraz ratownikiem wodnym Stanisławem Góźdź. Nie zabrakło również strefy gastronomicznej oraz możliwość zakupu pamiątkowych blach z charakterystycznym dla Łaz parowozem.

W przeddzień Moto Pikniku Grupa Motocyklowa Lazy Riders wraz z zaprzyjaźnionymi motocyklistami wzięła udział w Pikniku dla Lenki – charytatywnej akcji organizowanej w Łazach na leczenie i rehabilitację Lenki Kurzacz. Motocykliści przygotowują także niespodziankę w ramach II Festiwalu Szlacheckiego „Urodziny Michała”, który odbędzie się 10 czerwca w Rokitnie Szlacheckim.

10

MAJ

2023

623

razy

czytano

308/572

Gmina Łazy

Przydatne linki

Logo serwisu.

Dane urzędu

Gmina Łazy
42-450 Łazy
ul. Traugutta 15
woj. Śląskie
um@lazy.pl

Logo serwisu.

Godziny urzędowania

Poniedziałek 7:30 - 17:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 13:30
Logo serwisu.

O gminie

Gmina Łazy
Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.