Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English German French Italian
um@lazy.pl
32 67 294 22
Logo serwisu.

Gmina Łazy

Samorządowy portal internetowy

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Gminy Łazy. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Aktualności

Zielony tydzień z Gasta Mire

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Zielony tydzień z Gasta Mire

W Łazach odbył się najbardziej zielony tydzień w roku. A wszystko dzięki Dniu Świętego Patryka lub jak kto woli Saint Patrick’s Day, który w tym roku uświetnił koncert zespołu Gasta Mire.

Co ma wspólnego Dzień Świętego Patryka z Gasta Mire? Otóż istnieje bardzo ważny wspólny mianownik, który łączy dzień 17 marca z zespołem i jest to Irlandia. Jej patronem jest właśnie św. Patryk, a Saint Patrick’s Day to irlandzkie święto narodowe, którego symbolem jest zielona koniczyna. 17 marca jest w Irlandii dniem wolnym od pracy i wiąże się z noszeniem zielonej odzieży oraz ulicznymi festynami. Fascynacja kulturą, sztuką, a przede wszystkim muzyką Irlandii stworzyła projekt Gasta Mire czyli grupę muzyków, którym muzyka w sercu gra.

W tym roku Gasta Mire już po raz dziesiąty zrealizował muzyczny projekt z okazji Dnia Św. Patryka. Miejscem jubileuszowego muzycznego spotkania były Łazy i dzięki temu scena Miejskiego Ośrodka Kultury nie tylko zazieleniła się, ale również wypełniła tradycyjnymi irlandzkimi instrumentami muzycznymi. Publiczność zgromadzona w sali z zachwytem chłonęła irlandzkie brzmienia, tak bardzo różniące się od wielu utworów, które na co dzień emitowane są w radio i telewizji.

Zbigniew Sidy, Jolanta Gacka i Michał Kubarski w mistrzowski sposób przenieśli irlandzką atmosferę do Łaz. Publiczność spędziła kilkadziesiąt minut w folkowym klimacie, w którym dominowały charakterystyczne irlandzkie brzmienia przy akompaniamencie akordeonu, gitary i skrzypiec. Zespół Gasta Mire zabrał fanów śpiewu w stylu sean nós w muzyczną podróż, w której „główne skrzypce” grały piosenki z płyty pt. „Irlandzki sen”. Klimatyczny koncert wypełniony piękną poezją, pozytywnymi emocjami, radością z dużym nasyceniem nostalgicznych brzmień, a wszystko to okraszone tradycyjną irlandzką barwą to doskonały sposób na popularyzowanie Dnia Świętego Patryka w Gminie Łazy.

21

MAR

2023

201

razy

czytano

356/572

Gmina Łazy

Przydatne linki

Logo serwisu.

Dane urzędu

Gmina Łazy
42-450 Łazy
ul. Traugutta 15
woj. Śląskie
um@lazy.pl

Logo serwisu.

Godziny urzędowania

Poniedziałek 7:30 - 17:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 13:30
Logo serwisu.

O gminie

Gmina Łazy
Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.