Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English German French Italian
um@lazy.pl
32 67 294 22
Logo serwisu.

Gmina Łazy

Samorządowy portal internetowy

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Gminy Łazy. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Aktualności

Olimpiada UTW wraca do korzeni

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Olimpiada UTW wraca do korzeni

W ostatnich dniach zapadła decyzja dotycząca organizacji tegorocznej Olimpiady Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych „Trzeci Wiek na Start”, która w tym roku odbędzie się już po raz piętnasty. Hymn olimpijski zabrzmi 16 września nad Zalewem Mitręga, a na jubileuszową edycję międzynarodowego wydarzenia już licznie zgłaszają się aktywne osoby 60+ z kraju i zagranicy. W dniu poprzedzający zawody olimpijskie seniorów uczestnicy wezmą udział w spotkaniu integracyjnym, w ramach którego zaplanowano m.in. sztafetę międzypokoleniową oraz konferencję na temat różnych form aktywności seniorów i ich rodzin.

3 marca w sali konferencyjnej budynku KTS w Łazach odbyło się spotkanie sztabu olimpijskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łazach, który reprezentowały koordynatorki olimpiady prezes Krystyna Męcik i Ewa Wiekiera z przedstawicielami samorządu, na czele którego stanęli burmistrz Łaz Maciej Kaczyński i kierownik Wydziału Rozwoju i Komunikacji Społecznej UM w Łazach Agnieszką Perkowską. Tematem spotkania była organizacja tegorocznej olimpiady seniorów, która w tym roku zostanie zorganizowana już po raz piętnasty.

Podczas spotkania ustalono, że olimpiada wraca do Łaz. Ustalona została również data i miejsce organizacji tegorocznej Olimpiady Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych „Trzeci Wiek na Start”. XV Olimpiada Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych „Trzeci Wiek na Strat” będzie plenerowym dwudniowym wydarzeniem i odbędzie się w dniach 15-16 września nad Zalewem Mitręga. To tam stanie wioska olimpijska, a w sobotni poranek przemaszeruje radosny korowód, który utworzą tegoroczni uczestnicy olimpiady. Zawodnicy będą mogli wystartować w następujących konkurencjach: biegach, pchnięciu kulą, kajakach, łucznictwie, strzelectwie, szachach, brydżu, pływaniu, tenisie stołowym, boulach, przełajach rowerowych.

Ostatnie trzy edycje olimpiady seniorów ze względu na trwający od 2020 stan epidemiczny w Polsce z myślą o bezpieczeństwie uczestników organizowane były na Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym w Chorzowie. W najbliższych tygodniach na stronie UTW w Łazach będzie udostępniony regulamin tegorocznej olimpiady. Wówczas też ruszą zgłoszenia uczestników.

21

MAR

2023

218

razy

czytano

357/572

Gmina Łazy

Przydatne linki

Logo serwisu.

Dane urzędu

Gmina Łazy
42-450 Łazy
ul. Traugutta 15
woj. Śląskie
um@lazy.pl

Logo serwisu.

Godziny urzędowania

Poniedziałek 7:30 - 17:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 13:30
Logo serwisu.

O gminie

Gmina Łazy
Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.