Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English German French Italian
um@lazy.pl
32 67 294 22
Logo serwisu.

Gmina Łazy

Samorządowy portal internetowy

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Gminy Łazy. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Aktualności

Znają zasady ruchu drogowego

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Znają zasady ruchu drogowego

12 kwietnia Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Stanisława Będkowskiego w Grabowej po raz kolejny była gospodarzem gminnych eliminacji do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym.

Jednym ze sposobów kształtowania bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym oraz w codziennym życiu jest Ogólnopolski Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym, który od lat organizowany przez Komendę Powiatową Policji w Zawierciu we współpracy z Gminą Łazy. Od początku jego założeniem było popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się na drogach oraz zachęcanie dzieci i młodzieży do używania roweru jako środka transportu. Jest to bardzo ważne, ponieważ w wielu przypadkach małoletni uczestnicy ruchu drogowego sami poruszają się pieszo lub na rowerach. Dlatego bardzo ważne jest nie tylko poznanie zasad prawidłowego poruszania się na drogach, ale także kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, zdobycie umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz unikanie brawury i rutyny.

W Gminnym Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym udział wzięli reprezentanci szkół podstawowych z Łaz, Niegowonic, Chruszczobrodu, Rokitna Szlacheckiego i Grabowej. W sumie 12 kwietnia w Niepublicznej Szkole Podstawowej im. Stanisława Będkowskiego w Grabowej, gdzie po raz kolejny odbył się turniej pojawiło się 15 uczestników wraz z opiekunami. Eliminacje rozpoczęły się testem, który wymagał od młodzieży szerokiej wiedzy teoretycznej z zakresu ruchu pieszego i rowerowego, pierwszej pomocy i znajomości znaków drogowych. Kolejnym etapem gminnego turnieju bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym były zajęcia praktyczne. Dzieci i młodzież musiały wykazać się wiedzą w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i wykonać kilka zadań potwierdzających swoje wiadomości teoretyczne.

Uczestnicy z dużymi emocjami przechodzili kolejne etapy turnieju, w których starali się  zaprezentować najwyższy poziom swoich umiejętności teoretycznych i praktycznych. Końcowa punktacja wyłoniła najlepszą drużynę, która będzie reprezentować Gminę Łazy podczas eliminacji powiatowych. Zwycięzcami została reprezentacja Szkoły Podstawowej im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach, w skład której weszli: Oskar Gajos, Dawid Kosarga i Maciej Strzelczyk.

W skład zespołu organizacyjno-sędziowskiego weszli: Anna Gorgoń z Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Zdrowia Urzędu Miejskiego w Łazach, asp.sztab. Adam Zatoński z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Zawierciu, Adrian Kała, dyrektor OSiR w Łazach oraz Stanisław Góźdź, starszy ratownik WOPR w Łazach.

20

KWI

2022

260

razy

czytano

513/574

Gmina Łazy

Przydatne linki

Logo serwisu.

Dane urzędu

Gmina Łazy
42-450 Łazy
ul. Traugutta 15
woj. Śląskie
um@lazy.pl

Logo serwisu.

Godziny urzędowania

Poniedziałek 7:30 - 17:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 13:30
Logo serwisu.

O gminie

Gmina Łazy
Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.