Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English German French Italian
um@lazy.pl
32 67 294 22
Logo serwisu.

Gmina Łazy

Samorządowy portal internetowy

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Gminy Łazy. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Aktualności

NASZ TALENT ŁAZY 2022

Filtrowanie aktualności

data od

data do

NASZ TALENT ŁAZY 2022

„Nasz Talent” to festiwal o charakterze konkursu, skierowany do młodych miłośników śpiewu. W tym roku do udziału w muzycznym projekcie, zaproszono przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i studentów z całego powiatu zawierciańskiego.

25 finalistów w pięciu kategoriach wiekowych wzięło udział w warsztatach wokalnych oraz próbach,  aby w niedzielę 10 kwietnia powalczyć o tytuły najlepszych wykonawców w poszczególnych kategoriach wiekowych w Powiatowym Festiwalu Piosenki NASZ TALENT ŁAZY 2022. Finalnym etapem z koncertu będzie wydanie płyty CD z prezentowanymi utworami.  

„Po dwóch latach nieobecności stacjonarnej festiwal Nasz Talent powrócił na scenę Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach. W tym roku rozszerzyliśmy artystyczne działania z terenu Gminy Łazy na teren powiatu zawierciańskiego. Cieszymy się, że możemy dzisiaj gościć bardzo uzdolnionych uczestników, którzy przez ostatnie dni ćwiczyli swoje głosy i aranżacje pod okiem wykwalifikowanych trenerów muzycznych” – powiedział dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach Grzegorz Piłka.

Festiwal tradycyjnie rozpoczęły przesłuchania eliminacyjne, w których udział wzięło 45 osób. Spośród uczestników pierwszego etapu jury konkursowe wyłoniło grupę finalistów, którzy 10 kwietnia spotkali się w wielkim konkursowym finale. Zanim jednak utalentowani wokaliści zaśpiewali na dużej scenie wzięli udział w warsztatach wokalnych poprowadzonych przez Weronikę Skalską i Piotra Tłustochowicza. Laureaci konkursu muzycznego trenowali poczucie rytmu, dykcję, tonację, kształtowanie oddechu oraz ćwiczyli autorskie interpretacje wybranych utworów. Uczestnicy z wielkim zaangażowaniem podjęli wyzwanie muzyczne dzięki czemu na scenie nie tylko zaśpiewali, ale wyrazili swoje wewnętrzne emocje. W zaprezentowanym na scenie festiwalowym przeglądzie znalazły się różnorodne utwory. Nie zabrakło piosenek z repertuaru Natalii Kukulskiej, Kaśki Sochackiej i Zbigniewa Wodeckiego. Artystom towarzyszyli profesjonalni muzycy, a występy oceniało jury w skład którego weszli artyści polskiej sceny muzycznej: Nicole Kulesza, Karolina Leszko, Marcin Jajkiewicz.

„Wielkie brawa i gratulacje dla was wszystkich za wspaniałe emocje, interpretacje, przekaz, głos i za to, że dobie smartfonów chcecie śpiewać, uczyć się, przyjeżdżać na tego rodzaju festiwale, konkursy i warsztaty. Gratuluję wam, że macie odwagę wyjść na tą scenę i zaśpiewać z profesjonalnymi muzykami. Dziękujemy wam za ten piękny koncert” – powiedział Marcin Jajkiewicz, przewodniczący jury. „Na swojej artystycznej drodze pamiętajcie przede wszystkim, aby dobrze dobierać utwory i aby starać się przedstawić w nich siebie, wykreować swój styl i zaprezentować własną interpretację” – dodali jurorzy.  

Projekt festiwalowy realizowany jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Łazach we współpracy z Urzędem Miejskim w Łazach oraz Małą Akademią Gitary w Myszkowie.

WYNIKI:
Kategoria: przedszkole
1 miejsce Emilia Białas
2 miejsce Hanna Kot
3 miejsce Lena Nowakowska

Kategoria: klasy 1-3 szkoły podstawowe
1 miejsce Hanna Haręża
2 miejsce Kinga Rudy
3 miejsce Zofia Mazanek
Wyróżnienia: Aleksandra Skrzętnicka

Kategoria: klasy 4-6 szkoły podstawowe
1 miejsce Krzysztof Dymarz
2 miejsce Alicja Jurkiewicz
3 miejsce Kalina Piłka
Wyróżnienia: Antonina Haręża, Barbara Hyla, Lena Skop, Wiktoria Gębka

Kategoria: klasy 7-8 szkoły podstawowe
1 miejsce Zofia Bocheńska
2 miejsce Michalina Nędza
3 miejsce Natalia Białkowska
Wyróżnienia: Natalia Nowakowska, Nicola Olszewska

Kategoria: szkoły ponadpodstawowe
1 miejsce Amelia Janas
2 miejsce Oliwia Stanek
3 miejsce Kacper Szycowski
Wyróżnienia: Adrianna Pilarska, Julia Mikołajczyk

20

KWI

2022

242

razy

czytano

512/574

Gmina Łazy

Przydatne linki

Logo serwisu.

Dane urzędu

Gmina Łazy
42-450 Łazy
ul. Traugutta 15
woj. Śląskie
um@lazy.pl

Logo serwisu.

Godziny urzędowania

Poniedziałek 7:30 - 17:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 13:30
Logo serwisu.

O gminie

Gmina Łazy
Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.