Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English German French Italian
um@lazy.pl
32 67 294 22
Logo serwisu.

Gmina Łazy

Samorządowy portal internetowy

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Gminy Łazy. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Aktualności

Pani Janina Lisak skończyła 100 lat

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Pani Janina Lisak skończyła 100 lat

W piątek 25 marca 2022 r. jubileusz swoich setnych urodzin obchodziła pani Janina Lisak. Z tej okazji z całej Gminy Łazy napłynęły życzenia. Do życzeń dołączył się także burmistrz Łaz Maciej Kaczyński oraz zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Krzysztof Tokarski.

Pani Janina Lisak urodziła się 25 marca 1922 roku w Niegowonicach i była najstarsza z czwórki rodzeństwa. Już w wieku 10 lat ze względu na chorobę mamy Janina Lisak musiała zająć się gospodarstwem domowym i opiekować się młodszym rodzeństwem. 9 czerwca 1940 roku odbył się ślub pani Janiny z Julianem Lisakiem z pobliskiej Dębiny, który jubilatka dokładnie zapamiętała.

„Ślub był na mszy o godzinie 11:00 w kościele w Niegowonicach. Szliśmy na piechotę w towarzystwie orkiestry i gości weselnych. Julek w asyście swojej rodziny przyszedł „opłotkami” bez zbytniej parady. Ubrany był w świeżo wyczyszczony garnitur, który kupił za własne pieniądze zarobione przy gaszeniu wapna. Ja byłam ubrana w suknię własnoręcznie uszytą z lekko atłasowego materiału podszewkowego. Welon miałam pożyczony od sąsiadki, obrączki również mieliśmy pożyczone” – opowiada Janina Lisak.

Ze związku Janiny i Juliana Lisaków urodziło się czworo dzieci: Waldemar, Tadeusz, Grażyna i Henryk. Do listopada 1950 roku państwo Lisakowie mieszkali w Niegowonicach, natomiast święta Bożego Narodzenia spędzili już w nowo wybudowanym domu w Dębinie. Janina Lisak zajęła się prowadzeniem gospodarstwa domowego, opieką nad dziećmi, pracą w gospodarstwie oraz szyciem. W 1986 roku Janina Lisak została wdową, a od 2019 roku mieszka u córki Grażyny w Dębinie. Pani Janina Lisak doczekała się jednej córki i trzech synów, trzech wnuczek i pięciu wnuków, trzech prawnuczek i dziewięciu prawnuków oraz jednej praprawnuczki.

Z okazji setnych urodzin serdeczności w kierunku pani Janiny napłynęły od rodziny i znajomych. List gratulacyjny przesłał także Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. Do życzeń dołączył się także burmistrz Łaz Maciej Kaczyński oraz zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Krzysztof Tokarski, którzy udali się do Dębiny i na ręce jubilatki złożyli kwiaty i prezent.

„Proszę o przyjęcie w tym szczególnym dniu najserdeczniejszych życzeń i gratulacji. Niewielu ludziom dane jest świętować tak piękny jubileusz. Niech każdy dzień wnosi w Pani życie coraz więcej ciepła i miłości, napawa radością i poczuciem dumy z życiowych doświadczeń. Niech zawsze towarzyszy Pani optymizm, radość i pogoda ducha” – powiedział burmistrz Maciej Kaczyński.
 

Galeria zdjęć:

 

07

KWI

2022

527

razy

czytano

521/573

Gmina Łazy

Przydatne linki

Logo serwisu.

Dane urzędu

Gmina Łazy
42-450 Łazy
ul. Traugutta 15
woj. Śląskie
um@lazy.pl

Logo serwisu.

Godziny urzędowania

Poniedziałek 7:30 - 17:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 13:30
Logo serwisu.

O gminie

Gmina Łazy
Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.