Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English German French Italian
um@lazy.pl
32 67 294 22
Logo serwisu.

Gmina Łazy

Samorządowy portal internetowy

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Gminy Łazy. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Aktualności

Podsumowanie roku działalności Klubu Senior+

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Podsumowanie roku działalności Klubu Senior+

 
Jesień życia kojarzy się często z bezczynnością i samotnością. Na szczęście seniorzy z Gminy Łazy mają swoje miejsce w budynku KTS, gdzie dzięki dotacji w wysokości 112.461,31 zł z Budżetu Państwa powstał pierwszy w Gminie Łazy „Klub Senior +”. 17 kwietnia 2024r. w dniu pierwszej rocznicy działalności Klubu odbyło się uroczyste podsumowanie połączone z występami artystycznymi seniorów, życzeniami i gratulacjami.
Dokładnie 17 kwietnia 2023 roku w Łazach rozpoczęła się realizacja projektu pt. „Aktywny senior czyli Klub Senior + w Gminie Łazy”, którego celem od początku było zwiększenie aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym seniorów poprzez rozbudowę infrastruktury ośrodków wsparcia w środowisku lokalnym, rozpoznawanie potrzeb seniorów oraz rozwijanie ich zainteresowań dzięki organizacji atrakcyjnych form spędzania czasu wolnego w bezpiecznej i przyjaznej przestrzeni.
 
Klub "Senior+" w Łazach został utworzony w celu aktywizacji społecznej oraz zaspakajania potrzeb kulturalnych, edukacyjnych i społecznych środowiska osób starszych w gminie. Zadaniem naszego Klubu jest zagospodarowanie czasu wolnego osobom po zakończeniu ich aktywności zawodowej, podtrzymanie dobrej kondycji fizycznej i psychicznej oraz włączenie do życia społeczności lokalnej. Dlatego w ramach działalności Klubu Senior + organizowane są spotkania tematyczne, zajęcia kulinarne, edukacyjne, kulturalne, plastyczne i ruchowe.
 
17 kwietnia w sali konferencyjnej w budynku KTS w Łazach odbyło się uroczyste podsumowanie dwunastu miesięcy działalności Klubu Senior+. W imieniu dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Moniki Wierzbickiej oraz kierownik Agnieszki Goncerz-Paś obecnych w sali uczestników spotkania podsumowującego rok działalności Klubu Senior + powitała opiekun grupy senioralnej Patrycja Marycka, która poprowadziła uroczystość. Wśród gości nie zabrakło Burmistrza Łaz Macieja Kaczyńskiego, sekretarz gminy Ilony Pelon, kierownik Wydziału Rozwoju i Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Łazach Agnieszki Perkowskiej i kierownik Działu Realizacji Świadczeń i Dodatków Ośrodka Pomocy Społecznej w Łazach Agnieszki Muchy.
 
„Bardzo się cieszę, że korzystacie z tego programu i jesteście świadectwem tego, że warto było zabiegać o to, aby Klub Senior + powstał, choć nie było łatwo. Udało nam się i cieszymy się, że dobrze się tutaj czujecie, lubicie spędzać z sobą czas. W Gminie Łazy realizujemy wiele programów prospołecznych, które cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Gratuluję Wam tej uroczystości i życzę, abyście zawsze z takim dużym zaangażowaniem uczestniczyli w rozwoju tego Klubu” – powiedział Burmistrz Maciej Kaczyński. „Dzisiaj jest wyjątkowa chwila, moment podsumowania pierwszego roku działalności Klubu i złożenia podziękowań dla osób, dzięki którym możecie tak aktywnie spędzać wspólny czas i aby wasza codzienność była coraz bardziej urozmaicona” – dodała Monika Wierzbicka, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Łazach.
 
Podsumowanie działalności Klubu Senior+ nie mogło odbyć się bez prezentacji artystycznych. Seniorzy zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne, choć była to tylko bardzo mały fragment umiejętności seniorów. Na scenie wystąpiła grupa seniorów, która zaśpiewała dla wszystkich swoje ulubione piosenki przy akompaniamencie akordeonowym Stefana Glandy. Dla publiczności wystąpiła także Lidia Kałuzińska, która zaprezentowała dwie swoje autorskie piosenki. Z uznaniem publiczności spotkał się również humorystyczny monolog satyryczny pt. „Perypetie Frani” w wykonaniu Krystyny Kisielewskiej. Na zakończenie przeglądu artystycznego na scenie wystąpiła grupa gimnastyczek, która wykonała pokazową prezentację ćwiczeń z elementami fitnessu dla seniorów.
 
Podsumowaniem uroczystości był tort, na którym świeczkę zdmuchnęła najstarsza uczestniczka zajęć w Klubie Senior+ Wiesława Laskowska.
„Dziękuję Wam, że tak ciepło przyjęliście mnie do swojego grona. Cieszę się, że jestem jedną z Was i teraz dopiero wiem, jak powinno wyglądać życie seniora” – powiedziała Wiesława Laskowska.

18

KWI

2024

164

razy

czytano

32/572

Gmina Łazy

Przydatne linki

Logo serwisu.

Dane urzędu

Gmina Łazy
42-450 Łazy
ul. Traugutta 15
woj. Śląskie
um@lazy.pl

Logo serwisu.

Godziny urzędowania

Poniedziałek 7:30 - 17:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 13:30
Logo serwisu.

O gminie

Gmina Łazy
Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.