Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English German French Italian
um@lazy.pl
32 67 294 22
Logo serwisu.

Gmina Łazy

Samorządowy portal internetowy

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Gminy Łazy. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Aktualności

Wielkanocne spotkanie samorządowe

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Wielkanocne spotkanie samorządowe

25 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach odbyło się wielkanocne spotkanie samorządowe, które przebiegło w atmosferze radości i wzajemnej życzliwości. Tego rodzaju świąteczna integracja od lat organizowana z inicjatywy Burmistrza Łaz Macieja Kaczyńskiego stała się doskonałym sposobem na integrację lokalnej społeczności oraz wspólne świętowanie wielkanocnego czasu.
 
Święta Wielkanocne są czasem radości, nadziei i odrodzenia, który przypomina o fundamentalnych wartościach chrześcijańskich i umacnia więzi rodzinne oraz społeczne. Wiosenne obchody Wielkanocy odnoszą się do symboliki odrodzenia i nowego życia, to czas, gdy ludzie gromadzą się w rodzinach i społecznościach, aby wspólnie świętować. Jest to okazja do spędzenia czasu z bliskimi, wzmacniania więzi rodzinnych oraz doświadczania wspólnoty i solidarności.
 
W takiej właśnie atmosferze w miniony poniedziałek w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach odbyło się wielkanocne spotkanie samorządowe, które poprowadził Grzegorz Piłka. Na zaproszenie Burmistrza Łaz Macieja Kaczyńskiego odpowiedzieli samorządowcy ościennych gmin, dyrektorzy jednostek, kierownicy wydziałów Urzędu Miejskiego w Łazach, dyrektorzy placówek edukacyjnych, przedstawiciele służby zdrowia, stowarzyszeń, organizacji pozarządowych, wspólnot mieszkaniowych, sołtysi, reprezentanci Ochotniczych Straży Pożarnych i Kół Gospodyń Wiejskich, leśniczy, łowczy i przedsiębiorcy.
 
„Spotkaliśmy się dzisiaj, aby podkreślić znaczenie Świąt Wielkanocnych tak bogatych w tradycje i obrzędy, które mają długą historię i głębokie znaczenie kulturowe. Dzisiaj mamy możliwość bez podziałów i w atmosferze życzliwości wspólnie pielęgnować ten szczególny przedświąteczny czas, podczas którego warto zaakcentować duchowe i moralne wartości, miłość, pokój, przebaczenie i nadzieję. Nadchodzące święta to czas refleksji nad własnym życiem oraz dobry moment wzmacniania rodzinnych więzi poprzez wspólne malowanie pisanek, święcenie pokarmów, przygotowywanie potraw wielkanocnych oraz organizowanie spotkań rodzinnych” – powiedział Grzegorz Piłka, który w imieniu Burmistrza Łaz Macieja Kaczyńskiego i przewodniczącego Rady Miejskiej Dariusza Tabasa powitał zaproszonych gości.
 
Uroczystość rozpoczęła się występem artystycznym. Na łazowskiej scenie wystąpiły: Anastazja Bojko i Emilia Białas, laureatki zakończonego w niedzielę Festiwalu „Nasz Talent”. Goście z niekrytym podziwem obejrzeli występy odkrytych małych talentów, których w Gminie Łazy nie brakuje.
„Szanowni goście, powitaliśmy was muzycznie, teraz witamy was wszystkich tradycyjnie i świątecznie. Wielkanoc to święta nadziei i optymizmu, to czas wiosenny, gdy wszystko budzi się do życia. Spotykamy się w okresie, kiedy wszystkie sprawy odchodzą na dalszy plan, gdyż rodzina jest najważniejsza. Życzę Państwu zdrowych, radosnych Świąt Wielkanocnych, które z pewnością będą okazją spotkań przy wspólnym stole jak również chwilą wspominania tych, których już wśród nas nie ma” - podkreśli znaczenie wspólnoty Burmistrz Łaz Maciej Kaczyński życząc wszystkim udanych świąt wielkanocnych. „Za chwilę nadejdzie Wielkanoc, a wraz z nią czas na refleksję nad swoim życiem, czas wspólnego spędzania wolnego czasu i wzajemnych rozmów, których tak bardzo brakuje na co dzień. Z okazji tego wyjątkowego okresu świątecznego życzę wam wszelkiej pomyślności i dziękuję za wzajemną życzliwość, wyrozumiałość i pracę na rzecz naszej małej ojczyzny” – dodał Dariusz Tabas, przewodniczący Rady Miejskiej w Łazach.
 
Do życzeń włodarza Łaz dołączyli także zaproszeni goście, m.in. Mirosław Mazur, przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego, Katarzyna Stachowicz, radna Sejmiku Województwa Śląskiego i Marek Węgrzynowicz, zastępca prezydenta Dąbrowy Górniczej, którzy jednocześnie podkreślili znaczenie tradycji spotkań świątecznych organizowanych w Gminie Łazy jako niepowtarzalnej okazji do społecznej integracji i do refleksji nad tym co jest wspólnie realizowane dla miejscowości, gmin i regionów.
 
Na zakończenie wielkanocnego spotkania samorządowego rozstrzygnięty został konkurs pn. „Palma i pisanka wielkanocna – Łazy 2024”.

26

MAR

2024

157

razy

czytano

28/549

Gmina Łazy

Przydatne linki

Logo serwisu.

Dane urzędu

Gmina Łazy
42-450 Łazy
ul. Traugutta 15
woj. Śląskie
um@lazy.pl

Logo serwisu.

Godziny urzędowania

Poniedziałek 7:30 - 17:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 13:30
Logo serwisu.

O gminie

Gmina Łazy
Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.