Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English German French Italian
um@lazy.pl
32 67 294 22
Logo serwisu.

Gmina Łazy

Samorządowy portal internetowy

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Gminy Łazy. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Aktualności

Dzień Sołtysa w Gminie Łazy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Dzień Sołtysa w Gminie Łazy

Reprezentant interesów mieszkańców, pośrednik pomiędzy miejscowościami, a gminą i powiatem, lider wiejskich społeczności to tylko niektóre z funkcji, które pełnią sołtysi. To oni są gospodarzami sołectw, organizatorami zebrań wiejskich, inicjatorami lokalnych działań i pełnią kluczową rolę w aktywizacji mieszkańców i rozwoju małych miejscowości. 11 marca w całej Polsce obchodzony jest Dzień Sołtysa, który ma na celu okazanie wdzięczności i szacunku sołtysom za pracę oraz zwrócenie uwagi na ich rolę w poszczególnych sołectwach.

Z okazji Dnia Sołtysa w sali konferencyjnej w budynku KTS w Łazach odbyło się spotkanie, podczas którego na ręce liderów sołectw popłynęły słowa uznania i podziękowania za współpracę. Podczas uroczystości życzenia złożył burmistrz Łaz Maciej Kaczyński, sekretarz Gminy Łazy Ilona Pelon, skarbnik Gminy Łazy Anna Furman i przewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Tabas. Z rąk samorządowców sołtysi otrzymali również podziękowania i drobne upominki.

„Z okazji Dnia Sołtysa przekazujemy wyrazy uznania i szacunku dla Państwa pracy na rzecz lokalnych wspólnot. Dzień Sołtysa to najlepszy moment, by podkreślić, że to właśnie Wy - włodarze swoich wsi, jesteście najbliżej ludzi i znacie sprawy, które nurtują mieszkańców sołectw. To dzięki Waszej aktywności, poświęceniu i umiejętności integrowania lokalnej społeczności podejmowane są i skutecznie realizowane działania oraz inicjatywy, które poprawiają jakość życia na wsi i służą jej rozwojowi. Z okazji dzisiejszego święta życzymy wielu sukcesów w realizacji planów i zamierzeń, niech pełna oddania praca będzie źródłem satysfakcji i społecznego uznania. Życzymy również dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności” – powiedział Burmistrz Łaz Maciej Kaczyński.

Sołtysi jako liderzy swoich małych ojczyzn z wielką determinacją, samozaparciem i poświęceniem własnego i rodzinnego czasu działają na rzecz społeczeństwa. Praca sołtysa to przede wszystkim współpraca z ludźmi. Sołtysi działają dla wspólnego dobra, sygnalizują wiele potrzeb i problemów oraz pełnią rolę pośredników w przepływie informacji między poszczególnymi sołectwami, a władzami samorządowymi. W tej kwestii rola sołtysa jest niezastąpiona i gdyby nie oni, wiele informacji docierałoby do urzędu z opóźnieniem. To oni wychodząc naprzeciw niekończącym się potrzebom mieszkańców usprawniają rozwój sołectw przedstawiając propozycje i oddolne inicjatywy na spotkaniach z przedstawicielami samorządu. Wspólne działania służą społeczeństwu, a wypracowane rozwiązania spełniają oczekiwania mieszkańców.

„W imieniu wszystkich sołtysów dziękujemy za owocną współpracę samorządowi i wszystkim jednostkom za otwartość na pomysły naszych sołectw oraz determinację w dążeniu do zaspakajania potrzeb mieszkańców całej gminy. Motywacją naszego działania jest zgoda na wypełnianie roli oczekiwanej przez mieszkańców oraz chęć zrobienia czegoś dla społeczeństwa. Każdego dnia dokładamy starań, aby mieszkańcom naszych sołectw żyło się lepiej i aby potrzeby małych miejscowości nie trapiły nas w nieskończoność i były na bieżąco rozwiązywane” – powiedział Mieczysław Skręt w imieniu wszystkich sołtysów.

Dzień Sołtysa jest okazją do wyrażenia szacunku dla zaangażowania za tę ważną służbę. Dzięki zaufaniu mieszkańców sołtysi mają pełnomocnictwo do ich reprezentowania i podejmowania inicjatyw służących poprawie jakości życia. To między innymi dzięki sołtysom zmienia się oblicze polskiej wsi, wsi nowoczesnej, zmodernizowanej, z szerokim dostępem do nowoczesnych usług oraz z wysoką świadomością społeczną jej mieszkańców.

11

MAR

2024

209

razy

czytano

63/574

Gmina Łazy

Przydatne linki

Logo serwisu.

Dane urzędu

Gmina Łazy
42-450 Łazy
ul. Traugutta 15
woj. Śląskie
um@lazy.pl

Logo serwisu.

Godziny urzędowania

Poniedziałek 7:30 - 17:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 13:30
Logo serwisu.

O gminie

Gmina Łazy
Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.