Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English German French Italian
um@lazy.pl
32 67 294 22
Logo serwisu.

Gmina Łazy

Samorządowy portal internetowy

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Gminy Łazy. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Aktualności

Bożonarodzeniowe spotkanie samorządowe w Łazach

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Bożonarodzeniowe spotkanie samorządowe w Łazach

W bożonarodzeniowym klimacie wypełnionym zrozumieniem i przyjazną atmosferą w Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach odbyło się wigilijne spotkanie opłatkowe, które stało się już gminną tradycją.
 
„Pachnie świętami, a my znów czekamy na to co nowe. Nie czas na spanie, szykujmy sanie serca gotowe”. Słowami pastorałki rozpoczęło się grudniowe spotkanie bożonarodzeniowe. W piękny klimat Świąt Bożego Narodzenia wprowadziły wszystkich muzycznie uczennice Szkoły Podstawowej im. Józefy Jabczyńskiej w Wysokiej i Szkoły Podstawowej im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach - laureatki Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie.
 
Na zaproszenie Burmistrza Łaz Macieja Kaczyńskiego oraz przewodniczącego Rady Miejskiej w Łazach Dariusza Tabasa zaproszenie na spotkanie wigilijne zaproszenie przyjęli parlamentarzyści, przedstawiciele samorządów, instytucji, firm, organizacji, stowarzyszeń, jednostek organizacyjnych, przedsiębiorstw, którzy na co dzień współpracują z Gminą Łazy. W spotkaniu udział wzięli radni, sołtysi, duchowni, dyrektorzy i kierownicy instytucji, szkół, przedszkoli, prezesi gminnych stowarzyszeń i przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych i Kół Gospodyń Wiejskich.
 
„Zgromadziliśmy się wokół stołu wigilijnego, który symbolizuje wspólnotę i przy którym budowane są relacje międzyludzkie tak bardzo dla nas wszystkich ważne. Ten okres przedświąteczny to czas, kiedy nabieramy pozytywnej energii. W tym wyjątkowym czasie Świąt Bożego Narodzenia życzę spokojnych, radosnych i rodzinnych Świąt, wspaniałych chwil przy wigilijnym stole, wszelkiej pomyślności, a przede wszystkim wytrwałości i optymizmu. Niech te Święta przyniosą siłę w pokonywaniu trudnych chwil i pozwolą z ufnością patrzyć w przyszłość. Życzę, aby Nowy Rok 2024 przyniósł jak najwięcej zdrowia, szczęścia i spełnienia marzeń” – powiedział Burmistrz Maciej Kaczyński. „Ostatnie lata nie należały do łatwych, ale to dzięki Waszemu zaangażowaniu w rozwój naszej małej ojczyny zwycięsko stawiamy czoła wszystkim wyzwaniom. Dziękuję Wam za współpracę i wsparcie, a z okazji nadchodzących świąt w imieniu własnym i wszystkich radnych Gminy Łazy życzę uśmiechu, zdrowia i szczęścia, a wigilia i święta wypełnione były radością i rodzinną miłością” – dodał przewodniczący Rady Miejskiej w Łazach Dariusz Tabas.
 
Życzenia złożyli także zaproszeni goście m.in. Rafał Porc, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego, Katarzyna Stachowicz i Maria Materla, radne Sejmiku Województwa Śląskiego, Grzegorz Piłka, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach i radny Powiatu Zawierciańskiego oraz Tomasz Męcik – Kronenberg reprezentujący regionalne służby ratownicze. Po złożeniu życzeń zawierających głębokie przesłania przyszedł czas na połamanie się opłatkiem, któremu towarzyszyły miłe rozmowy i refleksyjne rozważania.
 
Na zakończenie młodzi artyści muzycznie podsumowali samorządowe spotkanie wigilijne: „Mały Jezus się raduje, cieszą się też dzieci. Wół i osioł się kłaniają, anioł z nieba leci. I my dzisiaj się radujmy narodzeniem Bożym. Serca swoje przygotujmy Jezus je otworzy. Niech zamieszka w naszych sercach teraz i na wieki. Tylko wtedy zawsze będziesz szczęśliwy człowieku”.

21

GRU

2023

219

razy

czytano

45/501

Gmina Łazy

Przydatne linki

Logo serwisu.

Dane urzędu

Gmina Łazy
42-450 Łazy
ul. Traugutta 15
woj. Śląskie
um@lazy.pl

Logo serwisu.

Godziny urzędowania

Poniedziałek 7:30 - 17:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 13:30
Logo serwisu.

O gminie

Gmina Łazy
Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.