Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English German French Italian
um@lazy.pl
32 67 294 22
Logo serwisu.

Gmina Łazy

Samorządowy portal internetowy

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Gminy Łazy. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Aktualności

Gmina Łazy pozyskała dofinansowanie na remont ulicy Bocznej w Wysokiej

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Gmina Łazy pozyskała dofinansowanie na remont ulicy Bocznej w Wysokiej

Gmina Łazy otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych na przebudowę ulicy Bocznej w Wysokiej. Projekt ma na celu poprawę infrastruktury drogowej na terenie Gminy Łazy. Przebudowa umożliwi obsługę komunikacyjną, a tym samym rozwój przyległych, a obecnie nie użytkowanych oraz przeznaczonych pod inwestycje terenów, przywróci sprawność odwodnienia oraz przyczyni się do likwidacji utrudnień dla osób o szczególnych potrzebach ruchowych.

Ulica Boczna jest droga gminną znajdująca się w miejscowości Wysoka w gminie Łazy. Celem przebudowy ul. Bocznej w miejscowości Wysoka jest przywrócenie warunków użytkowych zgodne z przeznaczeniem drogi publicznej i dostosowanie parametrów drogi do obecnych wymogów ustawowych. Zmiany w docelowym zagospodarowaniu terenu będą dobrze zauważalne przez użytkowników. Ulica jest przedzielona drogą wojewódzka nr 796. Odcinek ulicy na wschód od skrzyżowania z drogą wojewódzka nr 796 do obrębu skrzyżowania z ul. Dolną (droga gminna) ma długość w zaokrągleniu 320m. Na całej długości tego odcinka przebudowana będzie jezdnia, przebudowane i wybudowane (uzupełnione) będą pobocza, przebudowane będzie odwodnienie drogi (rowy przydrożne) oraz przebudowana będzie kolidująca linia telekomunikacyjna. Łączna długość przebudowy wynosi w zaokrągleniu 490m.

Odcinek na zachód od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 796 do końca drogi i zabudowań (rejon budynku nr 16) ma długość w zaokrągleniu 170m. W ramach tego odcinka na całej długości przebudowana będzie jezdnia, przebudowane i wybudowane (uzupełnione) będą pobocza. Zadanie obejmuje następujące prace: roboty przygotowawcze, roboty rozbiórkowe, usunięcie humusu, roboty ziemne, przepusty, umocnienia, odwodnienie, krawężniki obrzeża, przebudowa uzbrojenia terenu, nawierzchnia z kostki brukowej, nawierzchnia bitumiczna, nawierzchnia poboczy, zieleń i dokumentacja powykonawcza.

Przewidywany termin zakończenia inwestycji to 31.12.2024r.

Przewidywana wartość zadania to około 1,4 mln zł, z czego 98% pochodzi z Polskiego Ładu, a pozostała kwota to środki własne gminy.

10

LIS

2023

158

razy

czytano

25/450

Gmina Łazy

Przydatne linki

Logo serwisu.

Dane urzędu

Gmina Łazy
42-450 Łazy
ul. Traugutta 15
woj. Śląskie
um@lazy.pl

Logo serwisu.

Godziny urzędowania

Poniedziałek 7:30 - 17:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 13:30
Logo serwisu.

O gminie

Gmina Łazy
Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.