Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English German French Italian
um@lazy.pl
32 67 294 22
Logo serwisu.

Gmina Łazy

Samorządowy portal internetowy

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Gminy Łazy. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Aktualności

Osoby z niepełnosprawnością otrzymają asystenta osobistego

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Osoby z niepełnosprawnością otrzymają asystenta osobistego

Gmina Łazy złożyła wniosek do programu resortowego Ministra Rodziny i Polityki Społecznej pn. "Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego - edycja 2024. Głównym celem Programu jest wprowadzenie usług asystencji osobistej jako formy ogólnodostępnego wsparcia w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym.

Wprowadzenie usługi asystenta jest głównym celem programu, zmierzającym do zapobiegania izolacji społecznej i aktywnego uczestniczenie osób z niepełnosprawnością w każdej sferze życiowej. Usługa asystenta zaplanowana została dla uczestników posiadających orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności, w tym z niepełnosprawnością sprzężoną, osób z orzeczonym umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, w tym z niepełnosprawnością sprzężoną oraz dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością wymagającą stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału  na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji. Liczba uczestników programu wynika z rozeznania w środowisku oraz złożonych deklaracji przez osoby zainteresowane uczestnictwem, jako odpowiedź na informację opublikowaną na stronie UM Łazy oraz w prasie lokalnej o planowanym przystąpieniu Gminy Łazy do realizacji programu.

Całkowita wartość dofinansowania to kwota 572.628,00. Wniosek został rozpatrzony pozytywnie pod względem formalnym i merytorycznym oraz rekomendowany do dofinansowania.

05

LIS

2023

88

razy

czytano

30/450

Gmina Łazy

Przydatne linki

Logo serwisu.

Dane urzędu

Gmina Łazy
42-450 Łazy
ul. Traugutta 15
woj. Śląskie
um@lazy.pl

Logo serwisu.

Godziny urzędowania

Poniedziałek 7:30 - 17:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 13:30
Logo serwisu.

O gminie

Gmina Łazy
Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.