Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English German French Italian
um@lazy.pl
32 67 294 22
Logo serwisu.

Gmina Łazy

Samorządowy portal internetowy

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Gminy Łazy. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Aktualności

Stadion sportowy w Łazach zmieni swój wizerunek

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Stadion sportowy w Łazach zmieni swój wizerunek

Na tę inwestycję mieszkańcy Gminy Łazy czekają od dawna. Gmina Łazy pozyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych na budowę zaplecza sportowego wraz z przebudową bieżni lekkoatletycznej oraz infrastruktury stadionu sportowego w Łazach przy ul. Wiejskiej. Na stadionie zostanie wybudowany m.in. nowy budynek jednokondygnacyjny oraz bieżnia lekkoatletyczna. 

Założeniem projektu jest budowa infrastruktury lekkoatletycznej mająca na celu poprawę warunków użytkowych wynikających z zastosowania rozwiązań nawierzchni sportowych oraz budowę zaplecza szatniowo- sanitarnego z pełnym węzłem sanitarnym, pomieszczeniami biurowymi przeznaczonymi dla użytkowników korzystających z obiektu sportowego. W ramach prac zaplanowano budowę budynku zaplecza sportowego na stadionie miejskim w Łazach z wydzielonymi strefami połączonymi podcieniem wejściowym, strefą szatniową z pełnymi węzłami sanitarnymi, zapleczem gospodarczo-technicznym, strefą biurową przeznaczoną dla trenerów, strefą sanitariatów ogólnodostępnych wraz z toaletą przystosowaną dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowo w strefie szatniowej powstanie kotłownia zasilana gazem oraz magazyny sprzętu. Budynek zostanie wykonany w konstrukcji żelbetowej monolitycznej z dachem płaskim wielospadowym wyposażony w instalacje elektryczne, wod.-kan., CO, wentylacyjną oraz PPOŻ . Ponadto zaplanowano pełne umeblowanie pomieszczeń znajdujących się w budynku. W rezultacie prac powstanie budynek jednokondygnacyjny o powierzchni użytkowej 334,77 m2. Założenia projektu zakładają budowę bieżni okrągłej 4 rzędowej dla dystansu 400m, bieżni prostej – 4 rzędowej dla dystansu 110m, skoczni do skoku wzwyż dla dystansu 110m, skoczni do skoku wzwyż o promieniu 15m, skoczni 2-rzędowej do skoków w dal i trójskoku o łącznej długości 61m (wraz z zeskokiem), rzutni do pchnięcia kulą wraz ze strefą rzutu wyznaczonej na nawierzchni trawiastej. Wszystkie elementy obligatoryjnie zaprojektowane zostały na syntetycznych nawierzchniach poliuretanowych z przeznaczeniem dla obiektów lekkoatletycznych. Do każdego elementu przewidziano wyposażenie w sprzęt sportowy oraz pomocniczy do przeprowadzenia zajęć.

Stadion sportowy w Łazach powstał w roku 1967 roku. Dotychczasowy brak inwestycji i remontów spowodował powolne niszczenie infrastruktury sportowej. Jednym z największych problemów użytkowników stadionu sportowego w Łazach jest brak zaplecza szatniowo- sanitarnego jak i pełnej infrastruktury lekkoatletycznej. Koniecznym jest budowa zaplecza szatniowo - sanitarnego wraz z infrastrukturą towarzyszącą, która w dużej mierze przyczyni się do poprawienia komfortu oraz zapewnienie odpowiednich warunków dla osób korzystających z infrastruktury sportowej. Niezbędnym jest także budowa infrastruktury lekkoatletycznej, która podyktowana jest dużą aktywnością mieszkańców.

Przewidywany termin zakończenia inwestycji to 30.09.2025r.

Przewidywana wartość inwestycji to kwota ponad 5,9 mln zł, z czego 90% pochodzi z Polskiego Ładu, a pozostała kwota to środki własne gminy.

03

LIS

2023

145

razy

czytano

33/450

Gmina Łazy

Przydatne linki

Logo serwisu.

Dane urzędu

Gmina Łazy
42-450 Łazy
ul. Traugutta 15
woj. Śląskie
um@lazy.pl

Logo serwisu.

Godziny urzędowania

Poniedziałek 7:30 - 17:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 13:30
Logo serwisu.

O gminie

Gmina Łazy
Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.