Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English German French Italian
um@lazy.pl
32 67 294 22
Logo serwisu.

Gmina Łazy

Samorządowy portal internetowy

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Gminy Łazy. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Aktualności

Renata Jakóbczyk otrzymała nagrodę Śląskiego Kuratora Oświaty

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Renata Jakóbczyk otrzymała nagrodę Śląskiego Kuratora Oświaty

10 października w sali marmurowej Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach odbyła się uroczystość, podczas której wręczone zostały nagrody Śląskiego Kuratora Oświaty. Jedną z osób, które zostały uhonorowane nagrodą jest Renata Jakóbczyk, nauczycielka i wychowawca w Szkole Podstawowej nr 1 w Łazach.

Renata Jakóbczyk pracuje na stanowisku nauczyciela języka polskiego od 32 lat. Oprócz tego ciesząc się zaufaniem dzieci i młodzieży Renata Jakóbczyk została wybrana kolejny raz na Rzecznika Praw Ucznia. Od 2021 roku pełni tę funkcję dbając o zwiększenie świadomości prawnej dzieci, młodzieży, rodziców, nauczycieli oraz egzekwowanie i przestrzeganie przepisów prawnych dotyczących uczniów.

 Renata Jakóbczyk jest przykładem nauczyciela, który poszukuje nowych i ciekawych rozwiązań pracy z uczniami, dostosowując je do ich możliwości. Dodatkowo utrzymuje kontakt z rodzicami swoich wychowanków, poznaje środowisko lokalne uczniów i ich sytuację rodzinną. Pod opieką Renaty Jakóbczyk uczniowie zajmują wysokie miejsca w konkursach przedmiotowych i recytatorskich. Ucząc języka polskiego, pracuje także z uczniami z dysfunkcjami w klasach integracyjnych.

Renata Jakóbczyk zainicjowała i przeprowadziła w szkole działania mające na celu aktywny udział w projekcie pn. „Szkoły Pełne Talentów”. Dzięki tej akcji pozyskała pomoce do wykorzystania na zajęciach  w szkole: dzwonki diatoniczne, głośnik, testery głośności, 20 kompletów do badmintona, a co najważniejsze potrafiła zachęcić oraz zmobilizować  nauczycieli i uczniów z całymi rodzinami  do wspólnego działania na rzecz szkoły.

Nauczycielka podejmuje różne formy doskonalenia zawodowego. W ostatnich latach oprócz pracy w szkole Renata Jakóbczyk zaangażowała się w naukę języka polskiego dla obywateli Ukrainy przebywających w Gminie Łazy. Naucza języka polskiego nie tylko uczniów z zagranicy uczęszczających do szkoły w Łazach, ale także dorosłych zamieszkujących na terenie Gminy Łazy. Jest to możliwe dzięki realizacji projektu pn. „Usługi społeczne na rzecz ograniczenia skutków kryzysu wywołanego konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy – Gmina Łazy”. Projekt ten adresowany jest do osób, które nie znają języka polskiego i potrzebują zyskać podstawowe umiejętności, aby móc własnej inicjatywy komunikować się w codziennych sytuacjach. Zajęcia  koncentrują się na nauce mówienia i rozumienia.

20

PAŹ

2023

161

razy

czytano

41/450

Gmina Łazy

Przydatne linki

Logo serwisu.

Dane urzędu

Gmina Łazy
42-450 Łazy
ul. Traugutta 15
woj. Śląskie
um@lazy.pl

Logo serwisu.

Godziny urzędowania

Poniedziałek 7:30 - 17:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 13:30
Logo serwisu.

O gminie

Gmina Łazy
Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.