Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English German French Italian
um@lazy.pl
32 67 294 22
Logo serwisu.

Gmina Łazy

Samorządowy portal internetowy

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Gminy Łazy. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Aktualności

Dzień Edukacji Narodowej w Łazach

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Dzień Edukacji Narodowej w Łazach

„Praca rozumna i wytrwała, która nie myśli o zbieraniu owoców w tydzień po zasiewie przebija góry, a nad przepaściami przerzuca mosty”. W myśl słów Bolesława Prusa 18 października w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury odbyła się uroczysta gala z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Nauczyciele i pracownicy administracji odebrali nagrody z rąk Burmistrza Łaz Macieja Kaczyńskiego oraz dyrekcji szkół. Uroczystość, którą uświetnił występ artystyczny uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Łazach poprowadziła Anna Gorgoń, dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Łazach.

Bycie nauczycielem nie jest łatwą sprawą, ale jeśli wykonuje się ten zawód z powołania praca w szkole jest przyjemnością. Bycie nauczycielem nie jest jedynie profesją, ale misją na całe życie, która niesie za sobą dużą odpowiedzialność za uczniów oraz za sposób kształtowania osobowości ucznia i charakteru młodego pokolenia.

„Spotykamy się dziś, aby wyrazić wdzięczność i szacunek dyrektorom, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi, za codzienną pracę, poświęcenie i serce wkładane każdego dnia w wychowywanie młodych pokoleń” – powiedziała Anna Gorgoń, dyrektor Centrum Usług Wspólnych witając wszystkich na gminnych obchodach Dnia Edukacji Narodowej.

W kontekście nieustających przemian w przestrzeni szkolnej i społecznej oraz rosnących oczekiwań względem nauczyciela, jego kompetencji i rozwoju zawodowego działania pedagogiczne niosą ze sobą potrzebę zmiany roli nauczyciela, aby dostosować rozwój uczniów, ich twórczość, sposób myślenia, kreowanie nowych idei i celów życiowych do wymagań współczesnego świata.

O tym przed jak trudnymi zadaniami stoi współczesny nauczyciel opowiedzieli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Łazach, którzy pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego Renaty Jakóbczyk przygotowali program artystyczny ukazujący z przymrużeniem oka życie szkolnej społeczności.

„Te scenki dały nam wiele do myślenia, pozwoliły wszystkim zrozumieć, co muszą czuć nauczyciele i jak trudna jest ich praca. W naszej prezentacji pokazaliśmy jak wielkie pokłady cierpliwości muszą mieć nauczyciele, aby realizować misję wykonywanego zawodu. Idealni uczniowie bowiem nie istnieją. To tylko dzieci, które chcą leniuchować, rozmawiać i bez nauki mieć same piątki” – podsumowali swój występ uczniowie dziękując nauczycielom za zaangażowanie i serce wkładane każdego dnia w proces nauczania i wychowania.

„Nauczyciel widzi więcej niż tylko twarze dzieci – stara się zobaczyć ich dusze. Dziękujemy wam za to, że dzięki wieloletniej pracy dzisiejsza młodzież to ludzie świadomi, ceniący patriotyzm i kochający swoją ojczyznę, to Europejczycy bez kompleksów. Dziękujemy nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi oraz rodzicom za zaangażowanie, pełną dyspozycyjność, podejmowanie nowych wyzwań, troskę o jakość pracy szkoły, podnoszenie kwalifikacji oraz wdrażanie licznych inicjatyw promujących szkołę” – podkreślił Burmistrz Łaz Maciej Kaczyński składając życzenia podczas uroczystości.

Na ręce nauczycieli życzenia i gratulacje złożyli także zaproszeni gości: dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Łazach Bogusława Serzysko, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach Grzegorz Piłka, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Łazach Teresa Nowak, przewodniczący Rady Miejskiej w Łazach Dariusz Tabas oraz radni Rady Miejskiej w Łazach Anna Garbarczuk i Zenon Głąb.

Podkreślając kluczową rolę każdego dnia, w którym nauczyciele realizują z wielką pasją i zaangażowaniem swoją misję, pobudzają w uczniach kreatywność i budują cegiełka po cegiełce wiedzę młodego pokolenia Burmistrz Łaz Maciej Kaczyński i przewodniczący Rady Miejskiej w Łazach Dariusz Tabas wręczyli nagrody i wyróżnienia Burmistrza dla nauczycieli, podziękowania dla Rad Rodziców oraz podziękowania dla „Przyjaciół Szkoły i Przedszkola”. Nagrody i wyróżnienia wręczyli także dyrektorzy wszystkich placówek edukacyjnych.

Nagrodę Śląskiego Kuratora Oświaty otrzymała Renata Jakóbczyk, nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 1 w Łazach, która oprócz pracy w szkole zaangażowała się w naukę języka polskiego dla obywateli Ukrainy przebywających w Gminie Łazy.

Podczas uroczystości zostały wręczone akty mianowania nauczycielom, którzy otrzymali stopień nauczyciela dyplomowanego oraz którzy uzyskali stopień nauczyciela mianowanego. Nauczycielska gala była także okazją do wręczenia nagrody zarządu Stowarzyszenia „Mała Szkoła w Rokitnie Szlacheckim”, nagrody dla liderów Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łazach oraz nagrody Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego w Kluczach.

„Niechaj w dobrym zdrowiu płyną Wasze dni, niech się staną jawą Wasze piękne sny. Niechaj trud Wasz zawsze plon obfity da, niechaj waszą wartość cała Polska zna”. Słowa piosenki śpiewanej od lat przez uczniów dla swoich nauczycieli doskonale oddały i podsumowały podniosłość uroczystości Gminnego Dnia Edukacji Narodowej.

Poprzednia strona

|

1

|

2

|

19

PAŹ

2023

216

razy

czytano

43/450

Gmina Łazy

Przydatne linki

Logo serwisu.

Dane urzędu

Gmina Łazy
42-450 Łazy
ul. Traugutta 15
woj. Śląskie
um@lazy.pl

Logo serwisu.

Godziny urzędowania

Poniedziałek 7:30 - 17:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 13:30
Logo serwisu.

O gminie

Gmina Łazy
Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.