Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English German French Italian
um@lazy.pl
32 67 294 22
Logo serwisu.

Gmina Łazy

Samorządowy portal internetowy

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Gminy Łazy. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Aktualności

Olimpiada seniorów wraca do Łaz

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Olimpiada seniorów wraca do Łaz

W dniach 15-16 września 2023r. nad Zalewem Mitręga w Łazach gm. Łazy odbędzie się jedno z największych wydarzeń sportowych adresowanych do seniorów, którym jest XV Ogólnopolska Olimpiada Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych „Trzeci Wiek na Start”. Organizatorem olimpiady jest Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łazach, partnerem głównym Gmina Łazy, a współorganizatorami Akademia Wychowania Fizycznego i Medycznego na Rzecz Rodziny i Seniorów, Park Wodny „Jura”, Miejski Ośrodek Kultury i Szkoła Podstawowa nr 1 w Łazach. W tym roku do grona współorganizatorów olimpiady dołączyła również Gmina Zawiercie, która udostępniła Stadion 1000-lecia Państwa Polskiego do organizacji zawodów lekkoatletycznych. Patronat honorowy XV Ogólnopolskiej Olimpiady Sportowej Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych „Trzeci Wiek na Start” objął Burmistrz Łaz Maciej Kaczyński.
Zbliżająca się wielkimi krokami wrześniowa olimpiada jest wydarzeniem dwudniowym. W pierwszy dzień uczestnicy wezmą udział w międzypokoleniowym spotkaniu integracyjnym, które zorganizowane będzie z projektu pn. „XV Olimpiada Seniorów - Sportowa integracja międzypokoleniowa” realizowanego przez Akademię Wychowania Fizycznego i Medycznego na rzecz rodziny i seniorów. Projekt dofinansowany ze środków rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025”.
Z kolei sobota 16 września upłynie pod znakiem sportowej rywalizacji uczestników. Zanim jednak zawodnicy pojawią się w poszczególnych sektorach olimpijskich dyscyplin wezmą udział w tradycyjnym przemarszu radosnego korowodu drużyn, w którym uczestnicy olimpiady przekazują pozytywną energię, łamią powszechnie panujące stereotypy i pokazują, że „nie tylko młody kocha zawody”. Oprócz tego zawodnicy przywożą z sobą kawałek swojej małej ojczyzny, prezentując jej kulturę, tradycje i obyczaje. Stroje ludowe i regionalne przyśpiewki, które towarzyszą radosnej, spontanicznej defiladzie dowodzą jak piękne regiony reprezentują zawodnicy i jak bardzo olimpiada łączy pokolenia i regiony. Olimpiada łączy także organizacyjnie miasta i gminy. Ze względu na dużą liczbę uczestników w tym roku zawody odbędą się w wielu lokalizacjach: na stadionie miejskim w Łazach i Stadionie 1000-lecia Państwa Polskiego w Zawierciu, na terenie wokół Zalewu Mitręga, w Parku Wodnym „Jura”, w hali sportowej „Klaudiusz” przy Szkole Podstawowej nr 1 w Łazach, w Miejskim Ośrodku Kultury oraz na strzelnicy Śląskiego Klubu Strzeleckiego „Alfa” w Dąbrowie Górniczej.
Tegorocznej olimpiadzie towarzyszyć będzie międzypokoleniowa sztafeta olimpijska, a zawodnicy rywalizować będą w następujących konkurencjach sportowych: biegi, pływanie, pchnięcie kulą, łucznictwo, tenis stołowy, przełaje rowerowe, turniej brydżowy, turniej boule, turniej szachowy i strzelectwo. W czasie trwania olimpiady zawodnicy, przedstawiciele zaproszonych organizacji senioralnych i obecni na wydarzeniu goście zaproszeni zostaną do udziału w szeregu akcjach prozdrowotnych, spotkaniach profilaktycznych, konferencjach, warsztatach plenerowych, panelach dyskusyjnych oraz występach artystycznych. Ostatnim podniosłym momentem olimpiady będzie uroczyste przedstawienie wszystkich medalistów, które będzie jednocześnie momentem zamykającym tegoroczną olimpiadę. „Międzynarodowa Olimpiada Sportowa Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych” realizowana jest przez Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łazach. Projekt dofinansowany został ze środków rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025”.

12

WRZ

2023

505

razy

czytano

223/602

Gmina Łazy

Przydatne linki

Logo serwisu.

Dane urzędu

Gmina Łazy
42-450 Łazy
ul. Traugutta 15
woj. Śląskie
um@lazy.pl

Logo serwisu.

Godziny urzędowania

Poniedziałek 7:30 - 17:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 13:30
Logo serwisu.

O gminie

Gmina Łazy
Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.