Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English German French Italian
um@lazy.pl
32 67 294 22
Logo serwisu.

Gmina Łazy

Samorządowy portal internetowy

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Gminy Łazy. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Aktualności

W Łazach powstaną nowe mieszkania

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W Łazach powstaną nowe mieszkania

Gmina pozyskała ponad 6 milionów zł na budowę bloków wielorodzinnych.

Gmina Łazy wkrótce rozpocznie realizację kolejnej wielomilionowej inwestycji pn. "Budowa zespołu budynków mieszkalnych wielorodzinnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Łazach przy ul. Topolowej". W ramach zaplanowanego przedsięwzięcia przy ul. Topolowej wybudowane zostaną          2 bloki wielorodzinne. Powstanie tam 36 mieszkań o zróżnicowanej wielkości.

W 2023 r. pojawiła się możliwość złożenia wniosków w ramach programu Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa i Funduszu Dopłat. Środki te służą pobudzeniu inwestycji mieszkaniowych realizowanych przez Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe (SIM) i TBS, dzięki czemu zwiększy się dostępność mieszkań na wynajem. Złożone przez Gminę Łazy wnioski zostały zaakceptowane i gminie zostało przyznane dofinansowanie zgodnie ze złożonymi wnioskami, w wysokości:

- 1.347.500,00 zł - z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa 

- 4.701.139,07 zł - z Funduszu Dopłat

Gmina Łazy jako wkład finansowy wniosła nieruchomość, na której usytuowane będą budynki.

„Gmina Łazy od lat podejmuje inicjatywy, poszukuje nowych rozwiązań i tworzy system zachęt, w celu zatrzymania młodych mieszkańców w Łazach. Powstanie nowych mieszkań przy ul. Topolowej   to wyjście naprzeciw osobom, którzy z różnych względów nie są w stanie pozwolić sobie na własne mieszkanie z rynku komercyjnego  – podkreśla Burmistrz Łaz Maciej Kaczyński.

W ramach przedsięwzięcia powstaną dwa budynki w sumie 36 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej 1757,2 m2. Lokale mieszkalne będą miały zróżnicowaną powierzchnię od 31m2 kawalerki do przestronnego niemal 61m2 trzypokojowego mieszkania. Zaprojektowane zostało także 55 miejsc postojowych.

Mieszkania będą realizowane w systemie pod klucz, a więc przekazywane w stanie wykończonym wraz z podstawowym wyposażeniem tj. kuchenka elektryczna, zlewozmywak oraz armatura w łazience.

Budynki są zaprojektowane w taki sposób, aby umożliwić dostęp osobom niepełnosprawnym do wszystkich kondygnacji. W budynkach zaprojektowana jest winda, która przystosowana jest również do przewozu mebli, osób chorych na noszach i osób niepełnosprawnych. Ponadto wymiary pomieszczeń i układ mieszkań pozwalają na dostosowanie wybranych mieszkań do potrzeb osób niepełnosprawnych i starszych przy minimalnych niezbędnych nakładach na etapie eksploatacji budynku.

Atrakcyjnością terenu, na którym powstaną budynki jest bliska odległość do przedszkola, szkoły, żłobka, którego otwarcie zaplanowano na dzień 1 września 2024r., Parku Wodnego „Jura” i  centrum Łaz.

Planowany termin pierwszego zasiedlenia mieszkań określa się na II/III kwartał 2025r.

Nabór wniosków o zawarcie umowy najmu odbędzie się jeszcze w 2023r.

Ogłoszenie o naborze wraz z terminem składania wniosków o zawarcie umowy najmu zostanie opublikowane na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Łazach, w prasie lokalnej i na tablicy ogłoszeń.

W ramach wyznaczonych kryteriów pierwszeństwa naboru wniosków przyznawane będą punkty osobom, które posiadają wkład oszczędnościowy gromadzony na cele mieszkaniowe, rodzinom  z dziećmi, osobom z niepełnosprawnościami, seniorom, osobom do 35 roku życia jak również osobom zamieszkałym na terenie naszej gminy jak również zajmujących lokale znajdujące się w zasobie Gminy Łazy.

Obowiązkiem każdego najemcy będzie spełnianie kryteriów finansowych (odpowiednia wysokość dochodów gospodarstwa domowego ), wniesienie „opłaty partycypacyjnej”, czyli udziału w kosztach budowy lokalu mieszkalnego. Opłata partycypacyjna nie może przekroczyć 20% kosztów budowy tego lokalu i w przypadku rezygnacji z najmu opłata ta będzie zwaloryzowania i zwracana. Dodatkowym kosztem wnoszonym przez najmującego będzie kaucja zabezpieczająca umowę najmu, która nie może przekroczyć 15 000 zł.

Więcej informacji można uzyskać w Wydziale Gospodarki Komunalnej, Lokalowej i Ochrony Środowiska pod numerem telefonu:

32 67-29-422 wew. 159 lub 145.

25

SIE

2023

1457

razy

czytano

232/602

Gmina Łazy

Przydatne linki

Logo serwisu.

Dane urzędu

Gmina Łazy
42-450 Łazy
ul. Traugutta 15
woj. Śląskie
um@lazy.pl

Logo serwisu.

Godziny urzędowania

Poniedziałek 7:30 - 17:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 13:30
Logo serwisu.

O gminie

Gmina Łazy
Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.