Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English German French Italian
um@lazy.pl
32 67 294 22
Logo serwisu.

Gmina Łazy

Samorządowy portal internetowy

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Gminy Łazy. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Aktualności

LIV Sesja Rady Miejskiej w Łazach

Filtrowanie aktualności

data od

data do

LIV Sesja Rady Miejskiej w Łazach

17 sierpnia o godz. 13:00 w sali narad Urzędu Miejskiego w Łazach odbyła się LIV Sesja Rady Miejskiej zwołana w trybie nadzwyczajnym. W porządku obrad znalazła się jedna uchwała dotycząca przyjęcia zasad przeprowadzenia naboru wniosków o zawarcie umowy najmu, w tym określenia dodatkowych kryteriów pierwszeństwa, zasad przeprowadzania oceny punktowej, maksymalnej wysokości miesięcznego dochodu gospodarstwa domowego i obowiązkowej kaucji dla mieszkań budowlanych z wykorzystaniem finansowania zwrotnego i wsparcia z Funduszu Dopłat.
Zapisy podjętej uchwały będą miały zastosowanie przy naborze wniosków o najem lokali mieszkalnych, które powstaną w ramach realizacji inwestycji Regionalnego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Chorzowie. W ramach tej inwestycji na terenie Gminy Łazy zostaną wybudowane dwa budynki, w których zamieszkają rodziny spełniające kryteria dochodowe.
 
Uchwała podjęta podczas sesji nadzwyczajnej wypełnia zapis art. 8 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r., o pomocy państwa w ponoszeniu wydatków mieszkaniowych w pierwszych latach najmu mieszkania, który wyznacza określenie w drodze uchwały zasady przeprowadzania naboru wniosków o zawarcie umowy najmu, w tym określenia dodatkowych kryteriów pierwszeństwa, zasady przeprowadzania oceny punktowej, maksymalnej wysokości miesięcznego dochodu gospodarstwa domowego i obowiązkowej kaucji dla mieszkań budowanych z wykorzystaniem finansowania zwrotnego i wsparcia z Funduszu Dopłat.
 
W ramach wyznaczonych kryteriów pierwszeństwa przyznawane będą punkty osobom, które posiadają wkład oszczędnościowy gromadzony na cele mieszkaniowe, rodziny z dziećmi, osoby z niepełnosprawnościami, seniorzy, osoby do 35 roku życia jak również osoby zamieszkałe na terenie naszej gminy. Górne kryterium miesięcznego dochodu wyznaczają zapisy ustawy o finansowym wsparciu niektórych przedsięwzięć mieszkaniowych, natomiast dolne kryterium wyznacza niniejsza uchwała.

Link do relacji na żywo:

https://youtube.com/live/sVEmnHlpVBs?feature=share

17

SIE

2023

190

razy

czytano

25/387

Gmina Łazy

Przydatne linki

Logo serwisu.

Dane urzędu

Gmina Łazy
42-450 Łazy
ul. Traugutta 15
woj. Śląskie
um@lazy.pl

Logo serwisu.

Godziny urzędowania

Poniedziałek 7:30 - 17:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 13:30
Logo serwisu.

O gminie

Gmina Łazy
Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.