Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English German French Italian
um@lazy.pl
32 67 294 22
Logo serwisu.

Gmina Łazy

Samorządowy portal internetowy

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Gminy Łazy. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Aktualności

Półmetek wakacji

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Półmetek wakacji

Wakacje w Gminie Łazy to doskonała okazja do relaksu, uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych, turystycznych i aktywnym wypoczynku. Podobnie jak w minionych latach Wydział Rozwoju i Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Łazach, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Łazach, Miejski Ośrodek Kultury oraz Park Wodny „Jura” przygotowały dla najmłodszych atrakcyjne formy spędzania wolnego czasu.
 
Wydział Rozwoju i Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Łazach postawił na „Atrakcje na wakacje”, w ramach których odbyły się zarówno stacjonarne jak i plenerowe zajęcia i warsztaty. W myśl powiedzenia: „Sport to zdrowie” dzieci uczestniczyły w ogólnorozwojowych zajęciach sportowych, które poprowadziła Dorota Zieleniec oraz w zajęciach nauki gry w boule poprowadzonych przez Urszulę Rzepecką. Najmłodsi odwiedzili również Squash Centrum Łazy, gdzie uczestniczyli we wstępnych zajęciach gry w squasha. Podczas wakacyjnych zajęć postawiono także na kreatywność i rozwój umiejętności malarskich poprzez organizację warsztatów malowania obrazów po cyfrach. Dużym zainteresowaniem najmłodszych cieszyło się także Letnie Kino w KTS, które w tym roku zostało połączone z udziałem dzieci w edukacyjnych grach multimedialnych.
 
Miejski Ośrodek Kultury w Łazach w letniej ofercie zaproponował dzieciom wycieczki turystyczno – edukacyjne. W czasie tegorocznych wakacji liczna grupa dzieci wraz z opiekunami odwiedziła motylarnię w Czaplach Wielkich, Centrum Nauki i Zmysłów „Womai” w Krakowie oraz Sztolnię „Królowej Luizy” w Zabrzu. Wycieczki przybliżyły dzieciom świat przyrody, pozwoliły poznać zabytki i historię oraz podniosły świadomość na temat życia osób niewidomych. Dzieci uczestniczyły również w wycieczce terenowej po Jurze, podczas której wzięły udział w wyprawie Grzędą Mirowską z Mirowa do Bobolic oraz zwiedziły Jaskinię Głęboką w Podlesicach.
 
Wakacje w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Łazach rozpoczęły się od plenerowego spotkania pod hasłem: „Świat bez wad”, podczas którego poruszony został temat bezpieczeństwa. Dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Łazach oraz druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Grabowej uczestnicy zajęć nad Zalewem Mitręga przypomnieli sobie zasady bezpiecznego odpoczynku i zabawy. Dzieci poznały zasady zdrowego opalania się oraz przypomniały sobie numery telefonów alarmowych i zasady wzywania pomocy. Prelegenci opowiedzieli także w jaki sposób bezpiecznie poruszać się w górach, w lesie oraz w ruchu drogowym. Niemniejsze emocje towarzyszyły dzieciom podczas spotkania z Michałem Ładą, który opowiedział najmłodszym mieszkańcom Gminy Łazy o Jurze Krakowsko – Częstochowskiej. Dzieci usłyszały o jaskiniach oraz o bardzo interesującej jurajskiej florze i faunie. Prowadzący spotkanie zachęcił dzieci do rozwijania swoich pasji turystycznych i poznawania tajemnic turystyczno – przyrodniczych całego regionu.
 
Na brak wodnych atrakcji nie mogą narzekać stali bywalcy Parku Wodnego „Jura”, gdzie w każdy piątek w godzinach 11:00-13:00 odbywają się zajęcia, zawody i animacje dla dzieci i młodzieży. Z kolei od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 14:00 wstęp na basen dla dzieci i młodzieży szkolnej z Gminy Łazy jest bezpłatny (2 godz. dziennie za okazaniem legitymacji szkolnej).
Najmłodsi mieszkańcy Gminy Łazy mogą wziąć udział w sportowej rywalizacji, w której liczy się dobra zabawa i aktywne, wspólne spędzenie wolnego czasu. Podczas zajęć proponowanych przez animatorów Parku Wodnego „Jura” zawodnicy mogą wziąć udział w niecodziennych konkurencjach np. wyścigach na pontonach, łowieniu rybek, rzucaniu piłeczek do celu oraz grze w wodną piłkę ręczną. Wzajemna rywalizacja uczy dzieci współpracy i pokazuje jak aktywnie, wesoło i ciekawie można spędzić wolny czas.

01

SIE

2023

85

razy

czytano

36/387

Gmina Łazy

Przydatne linki

Logo serwisu.

Dane urzędu

Gmina Łazy
42-450 Łazy
ul. Traugutta 15
woj. Śląskie
um@lazy.pl

Logo serwisu.

Godziny urzędowania

Poniedziałek 7:30 - 17:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 13:30
Logo serwisu.

O gminie

Gmina Łazy
Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.