Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English German French Italian
um@lazy.pl
32 67 294 22
Logo serwisu.

Gmina Łazy

Samorządowy portal internetowy

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Gminy Łazy. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Aktualności

W sobotę odbył się jubileuszowy Odjazdowy Bibliotekarz

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W sobotę odbył się jubileuszowy Odjazdowy Bibliotekarz

Misja rajd rowerowy „Odjazdowy bibliotekarz” zorganizowana przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Łazach zakończona powodzeniem! I wiecie jak było? Odjazdowo! Pełne słońce, ponad 80 kapitalnych uczestników, dużo pomarańczowego koloru i różnych rowerów, radość, aktywność i dobra zabawa – tak w kilku słowach opowiadamy o tym, co wydarzyło się 8 lipca. To już 10 edycja rajdu, który każdego roku staje się świetną okazją do integracji lokalnej i regionalnej.
 
Chwilę po 10:00 grono małych i dużych uczestników w asyście policjantów z Komisariatu Policji w Łazach oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu wyruszyło spod łazowskiej fontanny, by ulicami Daszyńskiego i Głazówka skierować się ku Słotwinie i ulicy Kolejowej, aby po krótkim postoju ruszyć ulicą Sportową w Niegowonicach i następnie Chechelską dojechać do mety – biwaku w Skałbanii. Tam odbyły się przygotowane przez bibliotekarzy atrakcje: wspólne ognisko, konkursy sprawnościowe i logiczne oraz loteria. Okazało się, że słońce, zamiast zmęczyć, dodało wszystkim uczestnikom rajdu energii. Wykazywali się sprytem, gibkością, refleksem, wiedzą i pomysłowością, startując w konkurencjach grupowych i indywidualnych. Czy łowiliście kiedyś piłeczki rynną albo „atakowaliście” packą na muchy rowerowe części na czas? Jeśli nie to warto już szykować się na przyszłoroczną edycję. Podczas tegorocznego rajdu okazało się, że niejeden z uczestników potrafi doskonale lać wodę i wie kiedy wynaleziono pierwszy rower oraz colę. Loteria wprawiła uczestników rowerowej wycieczki w dobry nastrój, który towarzyszył przez całą drogę powrotną.
Odjazdowy Bibliotekarz udał się fantastycznie.
 
Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom. Bez Was nie byłoby tak jak było – dołożyliście przysłowiowe „cegiełki” w postaci pozytywnej energii i z uśmiechem jechaliście do tegorocznej mety. Bezpieczeństwo to podstawa, dlatego szczególnie dziękujemy za zabezpieczenie trasy rajdu policjantom z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu i Komisariatu Policji w Łazach. Podziękowania płyną też do  Parku Wodnego "Jura"za bilety wstępu na basen, które były nagrodami w konkurencjach (woda latem to jest to) i Wydziałowi Rozwoju i Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Łazach za kilka fantów na loterię. Do zobaczenia na pomarańczowym bibliotecznym rajdzie za rok!

10

LIP

2023

327

razy

czytano

261/602

Gmina Łazy

Przydatne linki

Logo serwisu.

Dane urzędu

Gmina Łazy
42-450 Łazy
ul. Traugutta 15
woj. Śląskie
um@lazy.pl

Logo serwisu.

Godziny urzędowania

Poniedziałek 7:30 - 17:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 13:30
Logo serwisu.

O gminie

Gmina Łazy
Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.