Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English German French Italian
um@lazy.pl
32 67 294 22
Logo serwisu.

Gmina Łazy

Samorządowy portal internetowy

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Gminy Łazy. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Aktualności

Gmina Łazy „opłynięta” z okazji Święta Kupały

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Gmina Łazy „opłynięta” z okazji Święta Kupały

1 lipca w Parku Wodnym „Jura” odbyła się akcja pn. „Odpływamy Gminę Łazy”. Coroczna inicjatywa została zorganizowana w ramach Święta Kupały, a udział w niej wzięło 75 osób.
 
Święto Gminy Łazy to doskonała okazja, aby bliżej poznać region w którym mieszkamy. Wiemy, że Gmina Łazy składa się z 14 sołectw, jej powierzchnia wynosi ponad 132 km2, a liczba ludności to ok. 16 tys. mieszkańców, z czego prawie 7 tys. osób mieszka w Łazach. Przed laty Park Wodny „Jura” poszedł krok dalej i zadał nieco trudniejsze pytanie: ile wynosi obwód Gminy Łazy? Odpowiedź padła w pływackim klimacie, dlatego każdego roku w Parku Wodnym „Jura” odbywa się inicjatywa pn. „Opływamy Gminę Łazy”, która organizowana jest w dniu święta gminy.
Osoby preferujące aktywny sposób spędzania wolnego czasu chętnie przyłączyły się do akcji „opływania gminy”. W sumie w godzinach od 10:00 do 19:30 w maratonie uczestniczyło 75 osób. Najmłodszym pływakiem był trzyletni Janek Malicki, najstarszym siedemdziesięcioletni Jerzy Jankowski, a trzy kobiety przepłynęły dystans 5km: Janina Malska, Urszula Marzec (5200 km) i Milena Polan-Wieczorek. Do końca imprezy łącznie przepłynięto ponad 80 km. O godz. 16:23 uczestniczka akcji Krystyna Stolarska zamknęła obwód Gminy tj. 72 km.
 
Najszybciej kilometr pokonali: kategoria chłopcy - Sebastian Supron, kategoria dziewczęta - Maria Przybyła, kategoria kobiety - Milena Polan-Wieczorek, kategoria mężczyźni - Grzegorz Bednarski. Osobą, która przepłynęła najwięcej czyli 5250 m był Marcel Musiałek.

06

LIP

2023

46

razy

czytano

55/387

Gmina Łazy

Przydatne linki

Logo serwisu.

Dane urzędu

Gmina Łazy
42-450 Łazy
ul. Traugutta 15
woj. Śląskie
um@lazy.pl

Logo serwisu.

Godziny urzędowania

Poniedziałek 7:30 - 17:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 13:30
Logo serwisu.

O gminie

Gmina Łazy
Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.