Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English German French Italian
um@lazy.pl
32 67 294 22
Logo serwisu.

Gmina Łazy

Samorządowy portal internetowy

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Gminy Łazy. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Aktualności

XLIX Sesja Rady Miejskiej w Łazach

Filtrowanie aktualności

data od

data do

XLIX Sesja Rady Miejskiej w Łazach

26  kwietnia 2023r. o godz. 13:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach odbyła się sesja Rady Miejskiej w Łazach.

Dokładnie o godz. 13:00 przewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Tabas otworzył sesję. Po stwierdzeniu quorum i zatwierdzeniu porządku obrad radni przyjęli protokół z sesji Rady Miejskiej w Łazach odbytej w dniu 22 marca 2023r. Następnie Burmistrz Łaz Maciej Kaczyński przedstawił obecnym sprawozdanie Burmistrza o pracy w okresie międzysesyjnym. W dalszym porządku obrad przyszedł czas na interpelacje, zapytania i wnioski radnych.

Pierwsze podjęte przez radnych uchwały dotyczyły zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Łazy na lata 2023 – 2032 oraz zmiany Uchwały budżetowej Gminy Łazy na rok 2023.

Następnie radni podjęli uchwałę dotyczącą utworzenia jednostki budżetowej Centrum Usług Wspólnych z siedzibą w Łazach oraz nadania jej Statutu. W uzasadnieniu czytamy: „Zgodnie z ustawą z dnia 25 czerwca 2015 r. o zmianie ustawy o samorządzie gminnym i niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2015 r. poz. 1045) ustawodawca zapewnił możliwość powołania centrów usług wspólnych. Dla zorganizowania wspólnej obsługi niezbędne jest podjęcie przez Radę Miejską w Łazach uchwały, określającej w szczególności jednostki obsługiwane oraz zakres obowiązków powierzonych jednostce obsługującej w ramach wspólnej obsługi. Do tych zadań należy w szczególności zapewnienie samorządowym jednostkom organizacyjnym wspólnej obsługi w zakresie administracyjnym, finansowym oraz organizacyjnym. Celem wprowadzenia ww. przepisów było zapewnienie możliwości skuteczniejszego zarządzania zadaniami obsługowymi i ich standaryzacja, poprawa jakości realizowanych zadań, minimalizacja ryzyka wystąpienia błędów, jak również możliwość dostarczenia precyzyjniejszej i w szybszym czasie informacji zarządczej dla kadry kierowniczej. Nowopowstała struktura pozwoli również na sprawny system zastępstw w przypadku nieobecności pracownika. Ponadto CUW może prowadzić obsługę Urzędu Miejskiego w zakresie spraw wskazanych w niniejszej uchwale”.

 
Relacja na żywo:

26

KWI

2023

217

razy

czytano

47/302

Gmina Łazy

Przydatne linki

Logo serwisu.

Dane urzędu

Gmina Łazy
42-450 Łazy
ul. Traugutta 15
woj. Śląskie
um@lazy.pl

Logo serwisu.

Godziny urzędowania

Poniedziałek 7:30 - 17:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 13:30
Logo serwisu.

O gminie

Gmina Łazy
Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.