Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English German French Italian
um@lazy.pl
32 67 294 22
Logo serwisu.

Gmina Łazy

Samorządowy portal internetowy

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Gminy Łazy. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Aktualności

Jubileusz Kabaretu 50+

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Jubileusz Kabaretu 50+

„Nie daj się sprowokować, zacznij z nami żartować. Walcz o uśmiech, radość życia, dbaj o wygląd i uczucia” to motto, które prowadzi seniorów z Gminy Łazy już od 15 lat. Wszystko dzięki Kabaretowi 50+ Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który od 15 lat rozśmiesza publiczność, uczy dystansu do otoczenia i samego siebie oraz pokazuje, że z humorem i radością można iść przez życie.

Przez 15 lat działalności Kabaret 50+ wystąpił 172 razy i zdobył wiele nagród. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują: I miejsce Juwenalia w Warszawie (2008 r. „Kabaret z humorem”, 2011 r. „Kolorowe marzenia”, 2013 r. „Trudy życia”, 2018 r. „Nie jestem ciekawa, ale lubię wiedzieć”, 2019 r. „Perypetie rodzinne”), II miejsce na Festiwalu Ludzi Zakręconych w Chorzowie, specjalne wyróżnienie dla Kabaretu 50+ w Oświęcimiu w 2016 r., wyróżnienia dla Małgorzaty Iwińskiej i Lidii Kałuzińskiej, nagroda główna aktorska dla Małgorzaty Iwińskiej za rolę babci to tylko niektóre w osiągnięć Kabaretu 50+, który w Gminie Łazy działa od 15 lat w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Kabaret powstał jako jedna z pierwszych grup artystycznych zaraz po tym jak swoją edukacyjno-artystyczno-sportową działalność rozpoczął uniwersytet. Założycielką grupy kabaretowej była Małgorzata Iwińska, która od początku dała się poznać jako wulkan pozytywnej energii oraz osoba, która ma „głowę pełną pomysłów”.

Minęło pierwsze pięć lat działalności Kabaretu 50+, podczas których członkowie grupy uczyli widzów dystansu do siebie oraz do otoczenia poruszając na scenie kwestie społeczne, ekologiczne, zdrowotne, sąsiedzkie, partnerskie, rodzinne. Kolejne lata przyniosły nowe pomysły, nietuzinkowe inicjatywy oraz sukcesy na polskiej senioralnej scenie kabaretowej.

Po dziesięciu latach działalności Kabaret 50+ stał się marką promującą Gminę Łazy. Pomysły na pisanie tekstów podsuwało życie, rozmyślenia i bujna wyobraźnia. Uzupełnieniem humorystycznych skeczów były gesty, miny, gwizdy, śpiew i stylizacje dopasowane do scenek. Kabaret 50 + UTW w Łazach stał się jedną z najbardziej lubianych grup kabaretowych w kraju, a jej występy zdobywały nagrody na konkursach i festiwalach.

W 15-letniej historii Kabaretu 50+ w realizacji przedstawień kabaretowych udział wzięło wiele osób m.in. Lidia Kałuzińska, Ewa Wójcik, Dorota Sobolewska, Grażyna Tokarska, Krystyna Kisielewska, Janina Bajkowska, Krystyna Knop, Zdzisława Kurzawa, Sabina Grzanka, Teresa Łukasik, Hanna Włodyka, Helena Pietras, Waldemar Mądry, Władysław Matusiak. Obecnie w skład Kabaretu 50+ wchodzą: Małgorzata Barska, Małgorzata Ziaja, Dorota Drąg, Bogusława Dudek, Małgorzata Iwińska i Stefan Glanda.

16 kwietnia w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach miało miejsce niecodzienne wydarzenie, którym był jubileusz 15-lecia działalności Kabaretu 50+. Wypełniona po brzegi sala miała możliwość po raz kolejny udać się w podróż po najśmieszniejszych scenach, skeczach i cytatach. Kabaret 50+ zaprezentował na scenie nagrodzone na przestrzeni lat spektakle kabaretowe, wśród których nie zabrakło ulubionego przez publiczność „Busika”, „Perypetii rodzinnych” czy „Trudów życia”. Na scenie wystąpili także zaproszeni goście. Uroczystość jubileuszową uświetniły wokalnymi występami Joanna Kubik, Alicja Jurkiewicz i Andrzej Kaim, a specjalny pokaz akrobatyczny przygotowała Nicole Iwińska. Dużą niespodzianką dla publiczności był pokaz mody wykonany przez Modelki 50+, które wystąpiły z „mundurze” nowoczesnej kobiety czyli w „małej czarnej”. Powiew elegancji oraz gracji uzupełniła prezentacja multimedialna, która przypomniała działalność sceniczną Kabaretu 50+. Uroczystość poprowadziła Lidia Kałuzińska.

Na zakończenie spotkania jubileuszowego przyszedł czas na podsumowanie, podziękowania, życzenia i gratulacje, które zaproszeni goście złożyli na ręce liderki grupy Małgorzaty Iwińskiej.

18

KWI

2023

70

razy

czytano

54/302

Gmina Łazy

Przydatne linki

Logo serwisu.

Dane urzędu

Gmina Łazy
42-450 Łazy
ul. Traugutta 15
woj. Śląskie
um@lazy.pl

Logo serwisu.

Godziny urzędowania

Poniedziałek 7:30 - 17:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 13:30
Logo serwisu.

O gminie

Gmina Łazy
Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.