Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English German French Italian
um@lazy.pl
32 67 294 22
Logo serwisu.

Gmina Łazy

Samorządowy portal internetowy

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Gminy Łazy. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Aktualności

Klub Senior + w Gminie Łazy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Klub Senior + w Gminie Łazy

Gmina Łazy podpisała umowę z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poprzez Wojewodę Śląskiego na realizację projektu pt. „Aktywny senior czyli Klub Senior + w Gminie Łazy”. Celem projektu jest zwiększenie aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym seniorów poprzez rozbudowę infrastruktury ośrodków wsparcia w środowisku lokalnym, rozpoznawanie potrzeb Seniorów oraz rozwijanie ich zainteresowań poprzez organizację atrakcyjnych form spędzania czasu wolnego w bezpiecznej i przyjaznej przestrzeni.
Realizacja zadania przyczyni się do zaspokojenia potrzeb starszej części społeczności lokalnej w zakresie atrakcyjnego, ogólnodostępnego miejsca spotkań, organizacji ciekawych warsztatów, zajęć, zagospodarowania wolnego czasu i integracji społeczności lokalnej. Klub "Senior+" w Łazach zostanie utworzony w celu integracji i aktywizacji społecznej oraz zaspakajania potrzeb kulturalnych środowiska osób starszych w gminie. Zadaniem klubu Senior + będzie zagospodarowanie czasu wolnego po zakończeniu aktywności zawodowej, podtrzymanie aktywności i dobrej kondycji fizycznej i psychicznej oraz włączenie do życia społeczności lokalnej. Zadanie podzielone zostało na etapy.
I etap realizacji projektu to zakup wyposażenia i sprzętów na potrzeby działania Klubu Senior + w Łazach. Realizacja zadania zakończy się w listopadzie 2022roku. Całkowity koszt zadania to wartość 102.946,00 zł w tym dotacja 82.336,00 zł.
Etap II to uruchomienie Klubu Senior + poprzez organizację spotkań tematycznych, zajęć kulinarnych, edukacyjnych, kulturalnych, plastycznych i ruchowych. Wszystkie działania prowadzone będą w budynku KTS w Łazach przy ul. Spółdzielczej 2. Etap II zaplanowano na rok 2023-2024.

11

SIE

2022

590

razy

czytano

479/574

Gmina Łazy

Przydatne linki

Logo serwisu.

Dane urzędu

Gmina Łazy
42-450 Łazy
ul. Traugutta 15
woj. Śląskie
um@lazy.pl

Logo serwisu.

Godziny urzędowania

Poniedziałek 7:30 - 17:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 13:30
Logo serwisu.

O gminie

Gmina Łazy
Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.