OŚWIADCZENIE GMINY ŁAZY
W dniu 1.06. 2026 Gmina Łazy odebrała w trybie interwencyjnym konie z gospodarstwa w Rokitnie Szlacheckim. Obecnie trwają czynności związane z przygotowaniem Koni do transportu, zostaną one umieszczone w gospodarstwie , które zapewni im właściwą opiekę. Nieprawdziwą jest pojawiająca się w mediach społecznościowych informacja, że Gmina wysyła konie do rzeźni. Ponadto gmina przygotowuje zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa.