Aktualności
Wojewoda wprowadza zakaz wydobywania kopalin na obszarze leśnym pomiędzy Rokitnem Szlacheckim, Ogrodzieńcem a Zawierciem
Wojewoda wprowadza zakaz wydobywania kopalin na obszarze leśnym pomiędzy Rokitnem Szlacheckim, Ogrodzieńcem a Zawierciem
Wojewoda Śląski wydał w dniu 19 września 2025 r. Rozporządzenie w sprawie ustanowienia strefy ochronnej ujęcia wód podziemnych z utworów triasowych i dewońskich CMC Poland Sp. z o.o. w Zawierciu.
Rozporządzenie ustala strefę ochronną wód podziemnych obejmującą tereny ochrony bezpośredniej jak i tereny ochrony pośredniej.
Rozporządzenie znajduje się w Dzienniku Urzędowy Województwa Śląskiego, Poz. 5381 pod adresem internetowym: https://dzienniki.slask.eu/legalact/2025/5381/