Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English German French Italian
um@lazy.pl
32 67 294 22
Logo serwisu.

Gmina Łazy

Samorządowy portal internetowy

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Gminy Łazy. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Aktualności

Prezentacje osób niepełnosprawnych

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Prezentacje osób niepełnosprawnych

Prezentacje artystyczne osób niepełnosprawnych odgrywają kluczową rolę w promowaniu różnorodności i świadomości społecznej. 19 czerwca w Łazach odbyły się XVIII Prezentacje Warsztatów Terapii Zajęciowej, w których udział wzięły grupy artystów z całego regionu.
 
Takie występy pokazują, że osoby z różnymi rodzajami niepełnosprawności mają wiele talentów i mogą tworzyć sztukę na wysokim poziomie. Są również inspiracją dla innych i dowodem na to, że sztuka jest uniwersalnym językiem, który przekracza bariery fizyczne i psychiczne. Na łazowskiej scenie wystąpili reprezentanci: Domu Pomocy Społecznej w Częstochowie, Warsztatu Terapii Zajęciowej w Zawierciu, Środowiskowego Domu Samopomocy w Zawierciu, Warsztatu Terapii Zajęciowej w Wojsławicach, Domu Pomocy Społecznej w Zawierciu oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej w Łazach, który był organizatorem wydarzenia.
 
Formy prezentacji artystycznych osób niepełnosprawnych były różne. Artyści śpiewali, tańczyli, grali na instrumentach oraz prezentowali swoje umiejętności wokalne. Jednym z najbardziej popularnych form przekazu występujących na scenie osób był zdecydowanie taniec, w którym uczestniczyli zarówno osoby pełnosprawne, jak i niepełnosprawne występujące w parach lub grupach. Choreografia sceniczna została dostosowana do możliwości fizycznych tancerzy, podkreślając indywidualność i emocjonalność każdej osoby. W prezentacjach zostały wykorzystane różnorodne bodźce sensoryczne, takie jak dźwięki czy dotyk, aby uczynić sztukę bardziej dostępną dla osób z niepełnosprawnościami.
XVIII Prezentacjom Warsztatów Terapii Zajęciowej przez cały czas ich trwania przyglądała się licznie zgromadzona publiczność i zaproszeni goście, wśród których znaleźli się m.in. Teresa Mucha – Popiel, starosta Powiatu Zawierciańskiego, Monika Wierzbicka, dyrektor Ośrodka pomocy Społecznej w Łazach, Ilona Pelon, sekretarz Gminy Łazy oraz Maciej Kaczyński, burmistrz Łaz. Otwarcia wydarzenia dokonały Beata Szczygieł i Anna Marzec, koordynatorki XVIII Prezentacji Warsztatów Terapii Zajęciowej. Po zakończeniu prezentacji scenicznych goście na ręce przedstawicieli grup artystycznych złożyli gratulacje i upominki.
 
Uczestnicy wydarzenia mieli niecodzienną możliwość podziwiania prac artystów z niepełnosprawnościami, które pokazały ich unikalne perspektywy i techniki. Wykorzystując różne materiały artyści stworzyli dzieła, które odzwierciedlają ich wyjątkową wrażliwość i kreatywność. Na specjalnie przygotowanych stanowiskach można było nabyć wiele unikatowych produktów dekoracyjnych i użytkowych.
Prezentacje artystyczne osób niepełnosprawnych pomagają w zwiększeniu świadomości społecznej na temat niepełnosprawności i promują akceptację. Artyści z niepełnosprawnościami inspirują innych, pokazując, że mimo przeciwności można osiągnąć sukces i wyrażać siebie poprzez sztukę. Wspólne projekty artystyczne z udziałem osób pełnosprawnych i niepełnosprawnych sprzyjają integracji i zrozumieniu. Prezentacje artystyczne osób niepełnosprawnych są nie tylko wyrazem ich talentów, ale także ważnym narzędziem edukacyjnym i społecznym, które przyczynia się do budowania bardziej otwartego społeczeństwa.
 
Organizatorem XVIII Prezentacji Warsztatów Terapii Zajęciowej był Warsztat Terapii Zajęciowej w Łazach we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury i Gminą Łazy. Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Starostwa Powiatowego w Zawierciu.

08

LIP

2024

82

razy

czytano

10/627

Gmina Łazy

Przydatne linki

Logo serwisu.

Dane urzędu

Gmina Łazy
42-450 Łazy
ul. Traugutta 15
woj. Śląskie
um@lazy.pl

Logo serwisu.

Godziny urzędowania

Poniedziałek 7:30 - 17:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 13:30
Logo serwisu.

O gminie

Gmina Łazy
Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.