Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English German French Italian
um@lazy.pl
32 67 294 22
Logo serwisu.

Gmina Łazy

Samorządowy portal internetowy

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Gminy Łazy. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Aktualności

Święto Kupały w Łazach

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Święto Kupały w Łazach

Obchody Święta Kupały w Łazach to nie tylko pielęgnowanie dawnych tradycji, ale także doskonała okazja do integracji społeczności i wspólnego międzypokoleniowego spędzania wolnego czasu. Rytuały, muzyka, taniec i wspólne przygotowywanie wianków tworzą wyjątkową atmosferę, która przyciąga zarówno mieszkańców, jak i turystów. Dni 29 i 30 czerwca w Gminie Łazy były świętem magii, radości i wspólnego zaangażowania w kultywowanie polskiego dziedzictwa kulturowego i lokalnych tradycji ludowych. Wydarzenie poprowadził dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Grzegorz Piłka.

Pierwszy dzień Święta Kupały rozpoczęły występy artystów z Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach, które były doskonałym przykładem tego, jak talent, ciężka praca i zaangażowanie mogą przynieść fascynujące efekty. Artyści pokazali, że są nie tylko utalentowani, ale także gotowi na wielkie wyzwania sceniczne.

Zespół Pofalowani wystąpił na scenie w Łazach z ogromną energią i charyzmą, tworząc atmosferę pełną emocji i pozytywnej energii. Ich występ był dynamiczny i ubarwiony zarówno gitarowymi riffami, jak i chwytliwymi popowymi melodiami. Połączenie scenicznego doświadczenia i młodzieńczą spontanicznością przyniosło świetne efekty.

Julia Tkacz z zespołem Fitness Trio to kolejni artyści, którzy dostarczyli wielu muzycznych wrażeń łazowskiej widowni. Julia Tkacz jest młodą wokalistką, która pochodzi z Myszkowa. Już jako trzyletnia dziewczynka artystka zwyciężyła w konkursie piosenki ludowej. Jako dziecko była także finalistką wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Julia Tkacz ma także za sobą udział w trzeciej edycji programu „The Voice Kids” i występy z Cleo. W 2020 roku młoda artystka wzięła udział w wakacyjnych warsztatach Voice ART., w których zdobyła pierwsze miejsce w swojej drużynie. Podczas Święta Kupały w Łazach Julia Tkacz wystąpiła z zespołem Fitness Trio w składzie: Sebastian Ruciński, Tomasz Wójcik oraz Tomasz Machański.

Na ten koncert publiczność z Łazach czekała długo. W sobotni wieczór na scenie łazowskiego Święta Kupały pojawił się Mesajah, jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich artystów reggae. Jego utwory cieszą się dużą popularnością zarówno wśród młodszych, jak i starszych słuchaczy. Jest znany z energetycznych występów na żywo, które przyciągają liczne rzesze fanów. Tym razem było podobnie. Mesajah przyciągnął do Łaz liczną rzeszę fanów, którzy mieli okazję wysłuchać najbardziej znanych utworów artysty, które często poruszają tematykę społeczną i polityczną, jednocześnie promując pozytywne wartości. Miłośnicy rytmów reggae byli zachwyceni eksperymentowaniem artysty z różnymi gatunkami muzycznymi takimi jak: dancehall, raggamuffin, hip-hop i pop co sprawia, że jego twórczość jest różnorodna i unikalna. Mesajah zaśpiewał dla publiczności w Łazach swoje największe hity, wśród których znalazły się m.in. piosenki: „Każdego dnia” i „Szukając szczęścia”. Publiczność była zachwycona koncertem i nie pozwoliła artystom szybko zejść ze sceny.

W ramach tegorocznego Święta Kupały odbyły się także warsztaty wyplatania wianków, które poprowadziły mieszkanki Trzebyczki. Nie zabrakło również akcentu sportowego czyli speed balla przygotowanego przez Klub Sportowy „Royal” Sekcja Łazy. Na terenie wokół zalewu nie zabrakło również wielu atrakcji dla dzieci.

W trakcie Święta Kupały odbyła się akcja charytatywna na rzecz Kingi Różańskiej z Rokitna Szlacheckiego, która od lat zmaga się z ciężką chorobą – guzem mózgu. Na terenie przy Zalewie Mitręga w Łazach pojawiło się wielu wolontariuszy z puszkami. Akcja jest przykładem, jak wspólne działania mogą przynieść realną pomoc i wsparcie  oraz pokazuje, że nawet w obliczu trudności wspólnie można działać skutecznie i z sercem, przynosząc radość i nadzieję tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna. Kinga Różańska należy do podopiecznych Fundacji Avalon. Przekazując 1,5% podatku lub darowiznę Fundacji Avalon z dopiskiem RÓŻAŃSKA, 14611 można wesprzeć Kingę w codziennym funkcjonowaniu. Numer konta: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001.

Niedzielne Święto Kupały rozpoczęły animacje dla najmłodszych, które były zaplanowane tak, aby każde dziecko mogło znaleźć coś dla siebie i spędzić czas w sposób radosny i kreatywny. Dzięki zaangażowaniu profesjonalnych animatorów, dzieci miały okazję uczestniczyć w różnorodnych aktywnościach, które nie tylko bawiły, ale także rozwijały ich umiejętności i wyobraźnię. Dziecięca strefa animacyjna stała się miejscem pełnym uśmiechów i radości. Nie zabrakło puszczania baniek mydlanych, a na zakończenie zabawy dzieci odwiedziła Myszka Mickey.

Charytatywny maraton zumby poprowadzony przez Krystiana Frajera został zorganizowany jako jedno z wydarzeń towarzyszących obchodom święta gminy i miało na celu zebranie funduszy na leczenie Kingi Różańskiej z Rokitna Szlacheckiego walczącej z poważną chorobą. Impreza przyciągnęła wielu uczestników i była pełna pozytywnej energii, tańca i wspólnego zaangażowania w pomoc potrzebującym. Maraton składał się z kilku sesji z krótkimi przerwami na nawodnienie i odpoczynek. Instruktor prezentował różnorodne style zumby, od klasycznych rytmów latynoskich po bardziej nowoczesne wariacje. Muzyka była starannie dobrana, aby utrzymać wysokie tempo i energię. Choreografie były proste, ale dynamiczne, dzięki czemu każdy – niezależnie od poziomu zaawansowania – mógł się bawić i tańczyć.

Niedzielne popołudnie wypełnione było nie tylko muzyką i tańcem, ale również sporą dawką dobrego humoru. A to dzięki Damianowi Kubikowi, utalentowanemu komikowi pochodzącemu z Dąbrowy Górniczej, który zasłynął na polskiej scenie stand-upowej dzięki swojemu unikalnemu poczuciu humoru, charyzmie i zdolności do rozśmieszania publiczności. Jego występy przyciągają liczne grono fanów, a każdy show jest niezapomnianym wydarzeniem poruszającym różnorodną tematykę od codziennych sytuacji, przez relacje międzyludzkie, aż po osobiste doświadczenia artysty. Również w Łazach jego występ był wypełniony życiowymi obserwacjami i błyskotliwymi komentarzami, a program artystyczny Damiana Kubika zagwarantował kilkanaście minut pełnych śmiechu u dobrej zabawy.

W wieczornym bloku koncertowym na plenerowej scenie w Łazach wystąpił zespół Redlin - polska formacja muzyczna, która z powodzeniem łączy elementy muzyki folkowej z nowoczesnymi brzmieniami. Ich koncerty są znane z niezwykłej energii, żywiołowych aranżacji i zaangażowania w tworzenie niepowtarzalnej atmosfery. Właśnie taki koncert odbył się w Łazach podczas Święta Kupały gromadząc szeroką publiczność, która oprócz mocnej dawki międzynarodowego folku połączonego z różnymi gatunkami muzycznymi i regionalnymi brzmieniami otrzymała niezapomniane wrażenia w profesjonalnym i żywiołowym wykonaniu. Ekspresyjne wykonania, instrumentalne solówki, zbieganie artystów ze sceny oraz dialog z publicznością i wspólna zabawa stworzyły niepowtarzalny folkowy show pełen energii i charyzmy.

Niestety ze względu na dynamiczne warunki atmosferyczne w trosce o bezpieczeństwo uczestników Święta Kupały w niedzielę nie odbył się koncert zespołu Enej i pokaz sztucznych ogni.

02

LIP

2024

121

razy

czytano

14/627

Gmina Łazy

Przydatne linki

Logo serwisu.

Dane urzędu

Gmina Łazy
42-450 Łazy
ul. Traugutta 15
woj. Śląskie
um@lazy.pl

Logo serwisu.

Godziny urzędowania

Poniedziałek 7:30 - 17:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 13:30
Logo serwisu.

O gminie

Gmina Łazy
Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.