Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English German French Italian
um@lazy.pl
32 67 294 22
Logo serwisu.

Gmina Łazy

Samorządowy portal internetowy

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Gminy Łazy. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Aktualności

ŚWIĘTO KUPAŁY - DNI ŁAZ 2024!

Filtrowanie aktualności

data od

data do

ŚWIĘTO KUPAŁY - DNI ŁAZ 2024!

Co roku to święto gromadzi tłumy mieszkańców i odwiedzających Łazy w jednym miejscu – nad malowniczym zalewem miejskim Mitręga. Już po raz kolejny Łazy zapraszają na Świę1)to Kupały – Dni Łaz 2024. Imprezę zaplanowano już w najbliższy weekend 29-30 czerwca. Przez dwa dni przygotowano szereg atrakcji dla młodszych i starszych, w sam raz na początek wakacji. Z pewnością poczujemy ten klimat ze względu na miejsce imprezy – zachęca i zaprasza Burmistrz Łaz Maciej Kaczyński.

            W sobotę (29.06) na scenie, w sąsiedztwie zalewu, pojawią się młodzi artyści związani z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Łazach, następnie zespół Pofalowani, finalistka The Voice Kids – Julia Tkacz&Fitness Trio. Gwiazdą wieczoru będzie Mesajah, a na scenie zagości muzyka reggae i raggamuffin. Wieczór zakończy widowisko „Duchy lasu” z obrzędem puszczania wianków i dyskoteka pod gwiazdami.

            Niedziela (30.06) rozpocznie się od animacji dla najmłodszych, następnie „Zumba dla Kingi”, stand up Damiana Kubika i koncert zespołu Redlin. Gwiazdą wieczoru będzie Enej – polsko-ukraińska grupa z pogranicza folku, rocka i ska. Na zakończenie Dni Łaz przewidziano pokaz sztucznych ogni. Na wszystkich czekać będą również karuzele, trampoliny, dmuchańce, stoiska gastronomiczne, handlowe, z rękodziełem i promocyjne.

            Podczas Dni Łaz zbierane będą środki na leczenie i rehabilitację dla Kingi Różańskiej, mieszkanki Rokitna Szlacheckiego.

            Dni Łaz to tradycyjnie już propozycje pływackie, czyli Opływamy Gminę Łazy przygotowane przez Park Wodny Jura w Łazach. 72-kilometrowy maraton rozpocznie się w sobotę, 29 czerwca o godzinie 10.00 i zakończy o 20.00. We wspólnym pływaniu może wziąć udział każdy, kto przyjdzie na basen w Łazach. Dla startujących pływaków przewidziano nagrody w kategoriach: najszybciej przepłynięty kilometr kobiet i mężczyzn, najstarszy i najmłodszy pływak, najdłuższy przepłynięty dystans. Uczestniczący w zawodach sportowych tego dnia oczywiście nie muszą płacić za wstęp na basen. Zapisy w dniu zawodów.

 

25

CZE

2024

2339

razy

czytano

21/627

Gmina Łazy

Przydatne linki

Logo serwisu.

Dane urzędu

Gmina Łazy
42-450 Łazy
ul. Traugutta 15
woj. Śląskie
um@lazy.pl

Logo serwisu.

Godziny urzędowania

Poniedziałek 7:30 - 17:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 13:30
Logo serwisu.

O gminie

Gmina Łazy
Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.