Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English German French Italian
um@lazy.pl
32 67 294 22
Logo serwisu.

Gmina Łazy

Samorządowy portal internetowy

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Gminy Łazy. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Aktualności

“Korpus Wsparcia Seniorów”

Filtrowanie aktualności

data od

data do

“Korpus Wsparcia Seniorów”

Gmina Łazy po raz kolejny przystąpiła do realizacji programu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej “Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2024, dofinansowanego ze środków z budżetu państwa.

 

Adresatami programu będą seniorzy w wieku 60 lat i więcej, mający problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, prowadzący samodzielne gospodarstwa domowe lub mieszkający z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającego wsparcia.

W ramach modułu I - usług sąsiedzkich, seniorzy skorzystają z pomocy w:

  • zaspokajaniu podstawowych potrzeb życiowych,
  • zapewnieniu podstawowej opieki higieniczno-pielęgnacyjnej, przez którą należy rozumieć formy wsparcia niewymagające specjalistycznej wiedzy i kompetencji,
  • zapewnieniu kontaktów z otoczeniem.

Udzielanie wsparcia w ramach usług sąsiedzkich, przez osoby z najbliższego otoczenia, osobie wymagającej wsparcia,  ma na celu gwarancję większej elastyczności udzielanej pomocy, która nie musi być ograniczona konkretnymi dniami i godzinami, a może być świadczona adekwatnie do zaistniałych potrzeb.

Pomoc w formie usług sąsiedzkich przyznaje się po przeprowadzeniu, przez pracowników socjalnych Ośrodka Pomocy Społecznej w Łazach, wywiadu środowiskowego. Wymiar i zakres usług sąsiedzkich zostanie określony w drodze decyzji administracyjnej.

W ramach modułu II seniorzy zostaną objęci usługą teleopieki. Seniorzy otrzymają opaski bezpieczeństwa z możliwością 24 godzinnego, bezpośredniego kontaktu z centrum pomocy, wyposażone w takie funkcje jak: przycisk SOS, lokalizator GPS, detektor upadku, pomiar i monitorowanie podstawowych funkcji życiowych.

Opaska bezpieczeństwa dla seniora jest darmowa.

 

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej Ośrodka Pomocy Społecznej w Łazach w zakładce aktualności, osobiście w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej, ul. Pocztowa 14, 42-450 Łazy, lub telefonicznie pod numerem: 32 67 29 571.

10

CZE

2024

68

razy

czytano

13/602

Gmina Łazy

Przydatne linki

Logo serwisu.

Dane urzędu

Gmina Łazy
42-450 Łazy
ul. Traugutta 15
woj. Śląskie
um@lazy.pl

Logo serwisu.

Godziny urzędowania

Poniedziałek 7:30 - 17:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 13:30
Logo serwisu.

O gminie

Gmina Łazy
Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.