Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English German French Italian
um@lazy.pl
32 67 294 22
Logo serwisu.

Gmina Łazy

Samorządowy portal internetowy

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Gminy Łazy. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Aktualności

OGÓLNOPOLSKI PROJEKT „PIĄTKA Z NARODOWYCH” - II EDYCJA KONKURSU

Filtrowanie aktualności

data od

data do

OGÓLNOPOLSKI PROJEKT „PIĄTKA Z NARODOWYCH” - II EDYCJA KONKURSU

„Piątka z Narodowych - Zatańczmy wspólnie tańce narodowe na piątkę!” to projekt edukacyjny Narodowego Centrum Kultury, którego celem jest poszerzanie świadomości na temat tańców narodowych oraz poznanie podstawowych ich kroków i figur oraz strojów i zwyczajów. Podobnie jak w ubiegłym roku szkolnym, tak i tym razem uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej im. Józefy Jabczyńskiej w Wysokiej przystąpili do II edycji konkursu i podjęli wyzwanie nauki kolejnego tańca narodowego.

Głównym zadaniem uczniów było odtworzenie na podstawie otrzymanych przez szkołę materiałów merytoryczno-dydaktycznych, profesjonalnego układu tanecznego - „Poloneza”. We współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Łazach, pod czujnym okiem Stefanii Wróbel - instruktorki tańca oraz nauczycielek szkoły Justyny Frączek i Moniki Wójcik, dzieci pilne i wytrwale ćwiczyły trudny i wymagający układ taneczny. Zgodnie z regulaminem, nagranie układu tanecznego w wykonaniu uczniów zostało przesłane do oceny profesjonalnego jury. Wysiłek opłacał się bardzo, ponieważ po raz drugi uczniowie zakwalifikowali się do udziału w projekcie na II etapie! Zespół Mazowsze – jury konkursu zawodowo ocenił wszystkie tańce nadesłane z ponad stu polskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych i wyłonił 22 laureatów, którzy zakwalifikowali się do ścisłego finału.  Ku wielkiej radości szkoła z Wysokiej znalazła się na 13 miejscu, tym samym poprawiając swój wynik z ubiegłego roku o 4 miejsca. Dzieci zostały zaproszone do zaprezentowania się na żywo w finale konkursu.

23 maja na wielkiej scenie Domu Kultury „KADR” w Warszawie młodzi tancerze, jak się okazało jedni z najmłodszych uczestników projektu, pięknie zatańczyli poloneza w układzie na 8 par. Warto podkreślić, że w Warszawie uczniowie z Wysokiej reprezentowali nie tylko Gminę Łazy, ale również województwo śląskie, ponieważ w finale znalazła się jeszcze tylko Szkoła Podstawowa z Tarnowskich Gór.  

Przesłuchania na żywo były dla dzieci wielkim przeżyciem, a jednocześnie kolejnym cennym doświadczeniem z dużą sceną. Również dzięki udziałowi w projekcie uczniowie wraz z opiekunami i panią instruktor w czasie wolnym mieli możliwość zwiedzenia warszawskiego Wilanowa.

 

Serdecznie podziękowania za pomoc

Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Łazach oraz Gminie Łazy

 – to dzięki Państwa wsparciu uczniowie

Szkoły Podstawowej im. Józefy Jabczyńskiej w Wysokiej

mogą rozwijać swoje umiejętności i talenty.

06

CZE

2024

47

razy

czytano

18/602

Gmina Łazy

Przydatne linki

Logo serwisu.

Dane urzędu

Gmina Łazy
42-450 Łazy
ul. Traugutta 15
woj. Śląskie
um@lazy.pl

Logo serwisu.

Godziny urzędowania

Poniedziałek 7:30 - 17:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 13:30
Logo serwisu.

O gminie

Gmina Łazy
Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.