Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English German French Italian
um@lazy.pl
32 67 294 22
Logo serwisu.

Gmina Łazy

Samorządowy portal internetowy

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Gminy Łazy. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Aktualności

Odlotowy Dzień Dziecka w Łazach

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Odlotowy Dzień Dziecka w Łazach

Dzień Dziecka to czas pełen radości i uśmiechu. Dzieci spędziły niezapomniane chwile na różnorodnych atrakcjach, które nie tylko dostarczyły im mnóstwo zabawy, ale również pozwoliły rozwijać kreatywność i aktywność fizyczną. Jednym z wydarzeń cieszących się dużym zainteresowaniem był Odlotowy Dzień Dziecka, na który zaplanowane zostały liczne atrakcje.

To było popołudnie pełne wrażeń, mimo rezygnacji z wielu atrakcji ze względu na przerwanie wydarzenia z powodu burzy. Na dzieci czekały symulatory lotu, które przeniosły najmłodszych w przestworza. Na stanowisku znajdowały się różne symulatory lotu, które były obsługiwane przez wykwalifikowaną kadrę. Każde dziecko otrzymało krótką instrukcję od animatora. Instruktorzy wyjaśniali, jak korzystać z symulatora, jak obsługiwać podstawowe przyciski i dźwignie oraz jak kontrolować wirtualną maszynę. Pierwsze loty były proste - start, krótki przelot i lądowanie. Animatorzy pomagali najmłodszym tłumacząc każdy krok i wspierając w razie trudności. Dzieci były zachwycone możliwością latania na symulatorach. Była to dla nich nie tylko świetna zabawa, ale również okazja do spełnienia marzeń o latania i zdobycia wielu nowych umiejętności, takich jak podstawy nawigacji, obsługa symulatora czy radzenie sobie w trudnych warunkach. Zabawa na symulatorach lotu okazała się niezwykle udanym elementem Odlotowego Dnia Dziecka, który połączył edukację z ekscytującą rozrywką.

Na stanowisku Gminnego Punktu Konsultacyjno-Informacyjnego Programu „Czyste Powietrze” można było wymienić baterię na roślinę. Akcja „Wymień Baterię na Roślinę” została zorganizowana w celu promowania świadomości ekologicznej wśród mieszkańców Gminy Łazy oraz zachęcenia do odpowiedzialnego postępowania z odpadami niebezpiecznymi, jakimi są zużyte baterie. Dodatkowo inicjatywa miała na celu edukowanie dzieci o znaczeniu recyklingu oraz promowanie zielonych praktyk poprzez wręczanie roślin jako nagrody za zebranie i przyniesienie zużytych baterii. Dzieci miały także możliwość uczestniczenia w konkursach ekologicznych, podczas których nauczyli się, że nawet małe działania mogą przynieść wielkie korzyści dla naszej planety.

Malowanie twarzy w celach charytatywnych okazało się nie tylko wspaniałą zabawą dla dzieci, ale także skutecznym sposobem na zbieranie funduszy na szczytny cel jakim jest leczenie i rehabilitacja Kingi Różańskiej. Dzięki zaangażowaniu całej społeczności udało się zgromadzić w puszkach wolontariuszy fundusze dla Kingi jednocześnie dostarczając uczestnikom dziecięcej imprezy mnóstwo radości i satysfakcji z niesienia pomocy innym.

To nie jedyny charytatywny akcent podczas Odlotowego Dnia Dziecka. W ostatnich tygodniach Łukasz Nowak fotografujący Gminę Łazy z drona przeprowadził internetowe licytacje swoich zdjęć, z których dochód przeznaczony został dla dzieci z terenu Gminy Łazy pilnie potrzebujących leczenia i rehabilitacji. W czasie sobotniego wydarzenia pomysłodawca akcji przekazał część wylicytowanych prac oraz spotkał się z licytującymi oraz dziećmi i ich rodzinami.

W ramach Odlotowego Dnia Dziecka na plenerowej scenie odbyły się występy artystyczne, podczas których dzieci miały możliwość zaprezentować swoje talenty wokalno-taneczne. Dzieci były bardzo przejęte z możliwości występów przed publicznością akurat w dniu swojego święta. Prezentacje artystyczne dostarczyły im ogromnej satysfakcji i radości, a publiczność nagrodziła ich zasłużonymi brawami.

Tworzenie latawców z recyklingu było punktem kulminacyjnym Odlotowego Dnia Dziecka. Stanowisko pracy twórczej tętniło życiem, a uczestnicy, zarówno dzieci jaki i dorośli zgromadzili się przy stołach roboczych, na których przygotowano materiały do budowy latawców. Każde stanowisko było wyposażone w zestawy narzędzi, kolorowe papiery, patyczki, kleje i sznurki. Dzieci biorące udział w konkursie na najpiękniejszy latawiec przyniosły także swoje materiały, aby podczas Odlotowego Dnia Dziecka wykonać własny projekt latawca. Konkurs sprzyjał nie tylko utrwalaniem praktyk ekologicznych, ale także był doskonałą okazją do integracji i współpracy. Dzieci i dorośli pracowali razem, pomagając sobie nawzajem i dzieląc się pomysłami. Najmłodsi mieli okazję rozwijać swoje umiejętności manualne i artystyczne, a na zakończenie wspólnie z innymi uczestnikami cieszyć się efektami swojej pracy.

Niestety ze względu na warunki atmosferyczne organizatorzy w trosce o bezpieczeństwo uczestników wydarzenia zmuszeni byli przerwać plenerowe wydarzenie i odwołać przelot paralotni z cukierkami z nieba, odlotowe disco dance, animacje dla dzieci, ognisko z kiełbaskami i plenerowe kino wysokich lotów, nie udało się także rozstawić wszystkich dmuchańców. Pomimo pogody, organizatorzy dziękują za obecność, pozytywne nastawienie oraz pomoc i wsparcie przy zabezpieczeniu terenu. Szczególne podziękowania skierowane są do Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciągowicach i Rokitnie Szlacheckim.

Organizatorem Odlotowego Dnia Dziecka była Gminy Łazy, Miejski Ośrodek Kultury w Łazach, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Łazach i Park Wodny „JURA”.

03

CZE

2024

94

razy

czytano

23/602

Gmina Łazy

Przydatne linki

Logo serwisu.

Dane urzędu

Gmina Łazy
42-450 Łazy
ul. Traugutta 15
woj. Śląskie
um@lazy.pl

Logo serwisu.

Godziny urzędowania

Poniedziałek 7:30 - 17:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 13:30
Logo serwisu.

O gminie

Gmina Łazy
Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.