Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English German French Italian
um@lazy.pl
32 67 294 22
Logo serwisu.

Gmina Łazy

Samorządowy portal internetowy

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Gminy Łazy. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Aktualności

Motomajówka w Łazach

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Motomajówka w Łazach

Już po raz drugi w Łazach odbyła się Motomajówka. Zlot motocyklowy to wydarzenie, które skupiło nad Zalewem Mitręga miłośników motocykli z całego regionu. Wydarzenie połączone zostało z akcją charytatywną, podczas której odbyła się zbiórka na leczenie i rehabilitację Lenki Kurzacz. Organizatorem wydarzenia była Grupa Motocyklowa Lazy Riders we współpracy z Gminą Łazy.

Łazy po raz kolejny stały się stolicą motoryzacyjnej pasji. Miłośnicy motocykli spędzili majówkę nad Zalewem Mitręga, gdzie 3 maja do późnych godzin popołudniowych czekało na lokalnych pasjonatów, mieszkańców Gminy Łazy oraz osoby, które przyjechały na zlot z różnych części kraju czekało mnóstwo atrakcji.

Motomajówka rozpoczęła się od parady motocykli, która wyruszyła z centrum miasta i przez prawie godzinę przemieszczała się ulicami gminy prezentując motocykle i tworząc widowiskowy pokaz. „Tradycyjnie rozpoczęliśmy nasze wydarzenie paradą motocykli, której celem było promowanie społeczności motocyklowej oraz naszych charytatywnych działań. Motocykliści zebrali się w dużej grupie liczącej w tym roku setki motocykli i towarzyszących im trzy – czterokołowych pojazdów, aby razem przejechać wyznaczoną trasą. Był to niezwykle spektakularny widok dla widzów i uczestników” – powiedział Grzegorz Popczyk, współorganizator wydarzenia. Uwagę z pewnością zwróciła różnorodność motocykli, ponieważ w Łazach mogliśmy zobaczyć maszyny od klasycznych cruiserów po sportowe motocykle, choppery, customy i motocykle retro. W tym roku mieliśmy tutaj przeróżne style i marki dodatkowo udekorowane specjalnymi ozdobami, flagami, światełkami czy innymi dodatkami, aby wyróżnić się wśród tłumu i dodać koloru paradzie” – dodał Grzegorz Popczyk.

Dokładnie o godzinie 13:00 parada motocyklowa zameldowała się nad Zalewem Mitręga w Łazach, gdzie rozpoczął się motocyklowy piknik. Dopisało wszystko począwszy od pogody, poprzez licznie przybyłych motocyklistów i turystów, a skończywszy na różnorodnych atrakcjach. Cały teren nad Zalewem Mitręga w Łazach zamienił się z powierzchnię wystawową najpiękniejszych motoryzacyjnych perełek. Już sam spacer pośród różnego rodzaju maszyn był dużym przeżyciem dla wszystkich odwiedzających tego dnia Gminę Łazy turystów i mieszkańców spędzających majówkę w Łazach. Plenerowe wydarzenie rozpoczął z przytupem zespół „No Chance”, który emanował intensywną, ekscytującą energią. To ona pobudziła publiczność nie tylko do słuchania, ale także do działania, dlatego słuchacze chętnie brali udział w konkursach umiejętności i zabawach sprawnościowych przygotowanych przez organizatorów. Dużo emocji wzbudziły także pokazy pożarnicze w wykonaniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Rokitnie Szlacheckim i Grabowej jak i pokaz pierwszej pomocy przy udziale MDP z Rokitna Szlacheckiego i Stanisława Góźdź  oraz pokaz capoeiry w wykonaniu zawodników Jurajskiej Akademii Sportu w Łazach. Przysłowiową wisienką na torcie były pokazy stuntu motocyklowego w wykonaniu BoJu Stunt – Damian Bojdoł, który wykonał niesamowite akrobacje i tricki na jednośladach. To była ostra jazda bez trzymanki dosłownie i w przenośni. Kaskader wykonał cykl kombinacji, wśród których nie zabrakło jazdy na tylnym i przednim kole, driftingu i akrobacji. Wieczorny blok muzyczny wypełniły występy zespołów „Maddie Rock Squad” i „Wesoły Romet”. Wydarzenie zakończyła zabawa taneczna, którą poprowadził Dj Pavlo.

Motomajówce towarzyszyła wystawa zabytkowych motocykli oraz stoiska handlowe oferujące sprzęt motocyklowy, odzież, gadżety i inne produkty związane z motocyklami. Organizatorzy zapewnili także dla uczestników zlotu pamiątkowe blachy zlotowe, które są nieodłącznym elementem każdej imprezy motocyklowej.

„Przygotowania do tegorocznego zlotu rozpoczęliśmy już w ubiegłym roku. To duże wydarzenie, które przyciąga do Łaz pasjonatów motoryzacji z całego regionu. W tym roku gościliśmy ponad 600 kierowców wraz z osobami towarzyszącymi, które przyjechały m.in. z woj. śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i dolnośląskiego. Ze względu na specyfikę wydarzenia, które łączy ze sobą przejazdy motocykli drogami publicznymi i piknik w wieloma różnotematycznymi atrakcjami inicjatywa wymaga nie tylko dobrej organizacji, ale ze względu na udział motocykli i innych pojazdów zadbania o bezpieczeństwo uczestników i widzów. Na nas, organizatorach spoczywa zapewnienie odpowiedniej organizacji, drogowskazów, zamykanie ulic i inne środki zapewniające płynny przebieg imprezy. W tym miejscu dziękujemy wszystkim osobom, instytucjom, firmom, grupom sportowym, zespołom muzycznym oraz Gminie Łazy za nieocenioną pomoc w organizacji tego wydarzenia. Na koniec chciałam podkreślić, że tegoroczna motomajówka pokazała, iż nie jest to wydarzenie organizowane tylko dla grup motocyklowych, ale inicjatywa promująca Łazy i przyciągająca do naszego miasta wielu turystów i rodziny z dziećmi, które chcą atrakcyjnie spędzić swój wolny czas i którzy są pod dużym wrażeniem łazowskiej gościnności i otwartości władz na nietuzinkowe oddolne inicjatywy” – powiedziała Iwona Kurzeja, współorganizatorka Motomajówki.

Każdego roku zlot motocyklistów w Łazach połączony jest z akcjami charytatywnymi. W tym roku w czasie wydarzenia odbyła się zbiórka na leczenie i rehabilitację Leny Kurzacz.

Dodatkowo podczas zlotu odbyła się akcja prozdrowotna Fundacji DKMS – Pokonajmy Nowotwory Krwi, która zachęcała uczestników wydarzenia do zostania potencjalnym dawcą krwiotwórczych komórek macierzystych. Podczas wydarzenia przeprowadzona została szeroko zakrojona akcja promująca przyłączenie się do walki z nowotworami krwi. Na stanowisku, które koordynowała Beata Sadowska z Rokitna Szlacheckiego osoby zainteresowane akcją miały możliwość uzyskać wyczerpujące informacje dotyczące zostania potencjalnym dawcą i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Przeprowadzany był także wywiad medyczny oraz pobierany wymaz z błony śluzowej

Zlot motocyklowy w Łazach był nie tylko atrakcyjnym, lokalnym wydarzeniem, ale również okazją do podziwiania maszyn i aktywności związanych z motocyklami oraz stworzeniem możliwości do budowania wspólnoty motocyklowej i dzielenia się pasją do jazdy na dwóch kółkach. Pasjonaci jazdy na dwóch kółka mieli możliwość spotkania się, wymiany doświadczeń, uczestnictwa w emocjonujących wydarzeniach i cieszenia się atmosferą motocyklowej społeczności. Miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu mieli możliwość udziału w nietuzinkowym wydarzeniu, które z pewnością spełniło oczekiwania uczestników w każdym wieku.

10

MAJ

2024

70

razy

czytano

8/574

Gmina Łazy

Przydatne linki

Logo serwisu.

Dane urzędu

Gmina Łazy
42-450 Łazy
ul. Traugutta 15
woj. Śląskie
um@lazy.pl

Logo serwisu.

Godziny urzędowania

Poniedziałek 7:30 - 17:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 13:30
Logo serwisu.

O gminie

Gmina Łazy
Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.