Uroczystość ślubowania w przedszkolu
26 kwietnia w Przedszkolu Publicznym im. Jana Brzechwy w Łazach przy ul. Kolejowej odbyła się ważna uroczystość dla dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy zawitały do placówki.
Pasowanie na przedszkolaka to jeden z ważniejszych momentów w życiu małego dziecka. Od tego dnia staje się ono pełnoprawnym przedszkolakiem.
„Miłych gości dziś witamy i na pasowanie zapraszamy. Teraz pora na występy, każde dziecko dziś przejęte. Mili państwo posłuchajcie, oklaskami nagradzajcie” – powiedziała dyrektor Beata Sadowska zapraszając na uroczystość.
Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i prezentację krótkiej części artystycznej, w której dzieci przedstawiły swoje umiejętności, dając tym samym dowód jak dużo potrafią. Przedszkolaki zaprezentowały wierszyki, piosenki, zabawy ruchowe i tańce. Swoimi występami dzieci pokazały, że doskonale czują się w przedszkolu, w którym nawiązały pozytywne relacje z rówieśnikami, nauczycielami i personelem przedszkola. Przedszkolaki pokonały także lęk przed występami publicznymi i w atmosferze radości, przyjaźni i zaufania budują swoją przedszkolną tożsamość.
„My jesteśmy przedszkolaki, maluszki kochane. Zapraszamy wszystkim gości na nasze pasowanie” – wyrecytowały dzieci na zakończenie występów.
Po części artystycznej dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, w którym zapewniły, że będą zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Po złożonej obietnicy dyrektor przedszkola Beata Sadowska dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka przez dotknięcie ramienia malucha piórem.
Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania i upominki.