Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English German French Italian
um@lazy.pl
32 67 294 22
Logo serwisu.

Gmina Łazy

Samorządowy portal internetowy

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Gminy Łazy. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Aktualności

Jubileusz 100-lecia Łazowianki

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Jubileusz 100-lecia Łazowianki

7 października na stadionie miejskim w Łazach odbyły się obchody 100-lecia działalności MKS „Łazowianka” Łazy. Uroczystość wypełniły emocje sportowe, atrakcje rodzinne oraz podniosłe momenty jubileuszowe jakimi niewątpliwie były wystąpienia Prezesa Honorowego Waldemara Pilarskiego, Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryka Kuli i Prezesa Podokręgu Sosnowiec Józefa Grząby było podziękowania Prezesa Przemysława Szczygła połączone z wręczeniem jubileuszowych strojów piłkarskich.

MKS „Łazowianka” Łazy to jeden z najstarszych klubów sportowych w regionie, a rok 2023 to rok jego 100 urodzin. Zawodnicy, trenerzy, działacze klubu, kibice i zaproszeni goście w sposób wyjątkowy przygotowali dzień obchodów jubileuszu, który był okazją do podsumowania dotychczasowych działań i osiągnięć klubu.

„Niezmiernie się cieszę, że w takim ważnym momencie dla klubu mam zaszczyt być jego prezesem. Ten dzień jest dla nas wyjątkowy. Najbardziej jesteśmy dumni, że przetrwaliśmy. Mamy za sobą trudne momenty. Trzeba się bardzo cieszyć, że jesteśmy w tym miejscu. Myślę, że z każdym dniem będziemy lepiej funkcjonować. Jeśli tylko będzie zdrowie, wytrwałość i dobre chęci to na pewno damy radę wiele dobrego wspólnie zdziałać. Kiedy się jest prezesem na niższych szczeblach rozgrywek, trzeba mieć w sobie wiele pasji i być gotowym na wiele wyzwań” – podkreślił prezes Łazowianki Przemysław Szczygieł.

Prezes Przemysław Szczygieł i Prezes Honorowy Waldemar Pilarski dokonali otwarcia uroczystości oraz powitali wszystkich obecnych. Przemysław Szczygieł opowiedział o aktualnej działalności klubu oraz o realizowanych i zaplanowanych projektach, natomiast Waldemar Pilarski wrócił do historii klubu. Klub Sportowy Łazowianka Łazy pod tą nazwą powstał w 1955 roku z połączenia trzech klubów działających na terenie miasta: Kolejarza, Stali i KS Spółdzielni Ceramicznej. Klub jest uważany za spadkobiercę Kolejarza Łazy założonego w 1923 roku przy Związku Zawodowym Kolejarzy. Przez lata klub przechodził lepsze i gorsze chwile. W 2015 roku MKS „Łazowianka” Łazy awansował do ligi okręgowej, po czym w 2019 klub zanotował spadek do klasy A, aby w czerwcu 2023 roku z przytupem zameldować się ponownie w okręgówce. To był bardzo pozytywny wstęp do nadchodzącego jubileuszu oraz prezentacja zaangażowania zarządu i ambicji zawodników na więcej.

Z okazji jubileuszu z całego regionu popłynęły gratulacje i życzenia. Na ręce prezesa Przemysława Szczygła w imieniu Burmistrza Łaz Macieja Kaczyńskiego oraz przewodniczącego Rady Miejskiej w Łazach Dariusza Tabasa tabliczkę okolicznościową złożyli dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Adrian Kała i  radny Gminy Łazy Alfred Bachowski.

„Z okazji Jubileuszu 100- lecia działalności Klubu składamy serdeczne gratulacje i wyrazy uznania za dotychczasową działalność, upowszechnianie i promowanie piłki nożnej w naszym regionie.  Dziękujemy wszystkim, którzy w ciągu 100 lat przyczynili się do rozwoju Klubu oraz tworzenia jego pozytywnego wizerunku, a działaczom i trenerom za ogromne zaangażowanie w proces krzewienia sportu i rekreacji wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Dzięki Waszej pracy oraz konsekwentnego dążenia do realizacji zamierzonych celów zawodnicy mają szanse na rozwijanie zainteresowań sportowych oraz wszechstronny rozwój w dążeniu do osiągnięcia mistrzostwa sportowego. W dniu Jubileuszu życzymy Wam, aby kolejne lata przyniosły satysfakcję z działalności sportowej, wychowawczej i spełniły międzypokoleniowe marzenia piłkarskie” – przekazali życzenia Burmistrz Łaz Maciej Kaczyński i przewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Tabas.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryka Kuli i Prezesa Podokręgu Sosnowiec Józefa Grząby, którzy na ręce prezesa Łazowianki złożyli życzenia oraz przekazali okolicznościowy grawerton i voucher na 1000 zł od Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Drużyna otrzymała również worek piłek.

Dużo emocji towarzyszyło momentowi wręczenia odznaczeń zasłużonym działaczom łazowskiego klubu. Brązowe odznaki otrzymali Hubert Maciążek i Paweł Kopacki, srebrne Przemysław Szczygieł i Adam Iwiński, natomiast złote wieloletni działacze Andrzej Miśkowiec i Leszek Koszewski.

„Muszę przyznać, że łezka w oku się zakręciła. Już tyle lat jestem w klubie, policzyłem, że od kiedy miałem 7 lat czyli od 56 lat. Nigdy nie liczył się żaden inny klub, Łazowianka to wspaniały klub. Nowy prezes prężnie działa, pozyskaliśmy sponsorów, pomaga nam także gmina. Wierzymy, że będzie dobrze, pozytywnie patrzymy wchodząc w nowe 100-lecie. W czerwcu ponownie zrobiliśmy awans do okręgówki. Marzę, żebyśmy się utrzymali” - nie krył wzruszenia kierownik zespołu i wiceprezes klubu Leszek Koszewski.

Jubileusz to nie tylko życzenia, gratulacje i odznaczenia, ale także sportowe emocje. Na murawie pokaz umiejętności piłkarskich pokazali oldboje oraz młodzież z UKS „Jedynka” Łazy. W popołudniowej sportowej odsłonie na jednym boisku zmierzyły się drużyny walczące o mistrzostwo klasy okręgowej: MKS Łazowianka Łazy i AKS Mikołów.

W ramach jubileuszu 100-lecia klubu odbył się festyn rodzinny. Wśród atrakcji nie zabrakło stoiska z gadżetami klubowymi, bufetu grillowego oraz pokazu wozu strażackiego. Na najmłodszych czekał dmuchaniec, stoisko z malowaniem twarzy oraz konkursy sportowe.

„Chcemy podziękować wszystkim osobom, firmom i instytucjom, które były zaangażowane w niezwykłe obchody stulecia naszego klubu sportowego. To całe przedsięwzięcie było możliwe do zrealizowania dzięki waszemu wsparciu i oddaniu. Wyrazy uznania kierujemy do naszych wspaniałych zawodników, którzy przez lata reprezentowali nasz klub z pasją i zaangażowaniem. Dziękujemy także trenerom i sztabowi szkoleniowemu za trud włożony w rozwijanie naszych talentów przez całe 100 lat. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni naszym sponsorom i partnerom, którzy umożliwili nam rozwijanie się i osiąganie sukcesów. Wasza pomoc była i jest nieoceniona” – powiedział prezes Przemysław Szczygieł. „Gmina Łazy na czele z Burmistrzem Maciejem Kaczyńskim to instytucja, bez której nic by się nie wydarzyło i stanowi dla nas wielkie wsparcie. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy także dla całej Fundacji Edukacji Lokalnej AB na czele z Beatą Szczygieł. To właśnie dzięki Fundacji udało się uzyskać dotację na realizację naszego przedsięwzięcia w ramach konkursu ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego – Departament Sportu. W tym miejscu składamy również podziękowania Mirosławowi Mazurowi - Radnemu Sejmiku Województwa Śląskiego za obecność na stadionie w dniu jubileuszu i reprezentowanie samorządu województwa oraz władzom śląskiego Związku Piłki Nożnej i Podokręgu Sosnowiec, które zaszczyciły nas swoją obecnością. Gesty uznania dla Henryka Kuli i Józefa Grząby. Cieszymy się bardzo z zaangażowania mediów, które relacjonowały nasze wydarzenia i pomagały nam dotrzeć do szerokiego grona sympatyków piłki nożnej. Nie zapominamy również o wszystkich pracownikach Klubu, wolontariuszach i osobach za kulisami, które wkładają ogromny wysiłek, aby nasz klub działał sprawnie i skutecznie oraz o naszych kibicach, którzy zawsze stoją przy naszych zawodnikach, niezależnie od wyniku i pogody. Wasza wierność i wsparcie naprawdę wiele znaczą” – podkreślił prezes Łazowianki. „Stulecie to okazja do celebrowania naszej pięknej historii, ale także do patrzenia w przyszłość. Jesteśmy gotowi na kolejne lata pełne pasji, walki i sukcesów i mamy nadzieję, że będziecie z nami na każdym kroku” – dodał Przemysław Szczygieł.

Jubileusz „100 lat MKS Łazowianka - Sportowo i Rodzinnie” został dofinansowany ze środków samorządu Województwa Śląskiego.

16

PAŹ

2023

323

razy

czytano

200/602

Gmina Łazy

Przydatne linki

Logo serwisu.

Dane urzędu

Gmina Łazy
42-450 Łazy
ul. Traugutta 15
woj. Śląskie
um@lazy.pl

Logo serwisu.

Godziny urzędowania

Poniedziałek 7:30 - 17:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 13:30
Logo serwisu.

O gminie

Gmina Łazy
Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.